Schůzka se stíny (1982)

Typický prkenný divadelní herectví, tradiční Svobodova manýristická režie, komicky neživotný dialogy. Když asi po půlhodině filmu začala u táboráku a opékání buřtů debata o etice a lidském druhu, tak jsem to psychicky nevydržel a přepnul na jiný program a vrátil se zpátky až na předpokládaný závěr. Jestli mezi 30. a 75. minutou všichni ti herečtí panáci obživli a přestaly jim z huby vypadávat mramorový moudra, rád nějakou tu * přidám.

Dobrou noc, mami (1986)

Herecký koncert dvou vynikajících hereček - takový komentář se přímo nabízí, žejo. Ale já bych ještě dodal: nelogické, ukecané, nudné.

Poslední základna (2012) (seriál)

Zajímavé téma, nelogický děj, chaotické zpracování (nebo sestříhání). Ale dívat se na to dalo.

Jindřich IV. Navarrský (2010)

Zajímavý, historicky celkem věrohodný film o životě nejlepšího ze všech králů. Mám jen dvě vážnější připomínky k ději filmu: Jindřich III. ve skutečnosti nebyl takový šašek a zbabělec a Marie Medicejská si rozhodně nenajala Ravaillaca k zavraždění svého manžela.

Pompeje (2014)

Neuvěřitelné, že tady má sračkoseriál Spartakus 83% a tenhle sice taky vyloženě komerční, ale mnohem líp natočený film podobného zaměření jen 55%. Oceňuju na něm hlavně to, že jsem se při jeho "konzumaci" ani chvilku nenudil a o to přece u takovýchhle spektáklů jde, ne?

Ďáblův dvojník (2011)

Docela dobrý film, ale stejně jenom tak trochu odvar z knížky, která byla předlohou filmu.

Dostaň ho tam (2010)

Přes pár hluchých míst skvělá zábava. U scény s absintem jsem řval smíchy, což se mi stává málokdy.

Marta a Věra (2014) (seriál)

Třetí * dávám za poslední 2 díly, který byly jak z fakt dobrýho sitcomu.

Vše je ztraceno (2013)

Vše je ztraceno, když ti nakonec podá pomocnou ruku Charón.

Skvělý plán (2012)

Jeden velký nesmysl s pár zábavnými momenty.