Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Dokumentární

Zajímavosti k filmům (426)

Banáni (1971)

Woody Allen tento film vůbec nepovažoval za politický, proto byl velice překvapen, když jej přijel propagovat do Evropy a tamější média chtěla v souvislosti s tímto „přihlouplým filmem pro zasmání“ mluvit jedině o politice, kterou si do něj promítala.

S nasazením života (1993)

Scéna z filmu, ve které agenti v poklusu doprovázejí prezidentskou limuzínu, inspirovala severokorejského vůdce Kim Čong-una ke zřízení podobného lidského štítu k jeho ochraně. Poprvé byli tak představeni světu, jak běží po bocích Kimova vozu při summitu s Donaldem Trumpem v Singapuru v roce 2018.

Světáci (1969)

Scénku, ve které si páni fasádníci vzali do luxusního podniku slivovici a pod stolem ji rozlili, napsal scenárista Vratislav Blažek na základě vlastního zážitku.

Mlčení jehňátek (1991)

Autor předlohy k filmu Thomas Harris ještě před natáčením režisérovi tvrdil, že si film nikdy nepustí. Až v roce 2019, dva roky po smrti režiséra, přiznal, že se na něj přece jenom díval a moc se mu líbil.

Mlčení jehňátek (1991)

Ted Levine, který ve filmu hrál masového vraha Jamese Gumba, čelil po premiéře nařčení, že svou roli pojal jako parodii homosexuality. Protesty dotčené komunity byly natolik silmé, že nabouraly i udílení Oscarů a 11 nejagresívnějších demonstrantů muselo být zatčeno.

Mlčení jehňátek (1991)

Autor předlohy k filmu Thomas Harris opakovaně uvedl, že postava Hannibala Lectera (Anthony Hopkins) je kompilátem různých inspiračních zdrojů, ale nejvíce se inspiroval mexickým lékařem Alfredem Ballím Trevinem alias doktorem Salazarem, který byl v roce 1961 odsouzen v Mexiku za vraždu a kanibalismus k trestu smrti.

Mlčení jehňátek (1991)

Jodie Foster roli ve filmu přijala pod podmínkou, že film nepoškodí pověst FBI. Režisér jí musel slíbit, že činnost této organizace bude podána korektním způsobem.

Mlčení jehňátek (1991)

Režisér Jonathan Demme obsadil Jodie Foster do filmu hlavně kvůli její nadprůměrné inteligenci. „Byla to první role, v níž Jodie nemusela maskovat, jak moc je bystrá,“ prohlásil.

Mlčení jehňátek (1991)

Americký filmový institut zařadil film mezi pět nejlepších a nejvlivnějších thrillerů ve světové kinematografii.

Robinson Crusoe (2003) (TV film)

Film se natáčel na Kubě, blízko vesnice Baracoa.

Dvojče (1984)

Film se natáčel v Èze, malé vesnici u Středozemního moře, kam Pierre Richard jako chlapec jezdil s matkou na prázdniny.

Jsem nesmělý, ale léčím se (1978)

Při natáčení měl štáb velké problémy s nepřízní počasí. Když se točilo v Nice, tak 18 dní v kuse pršelo a místní obyvatelé tvrdili, že něco takového od roku 1942 nezažili. Když se natáčelo v Deauville, začalo sněžit a místní říkali, že to nezažili od roku 1957.

Velký blondýn s černou botou (1972)

Po premiéře filmu v New Yorku oslovila Pierra Richarda na ulici mladá žena a řekla mu, že se jí film moc líbil a že jí Richard připomíná jejího otce. Později herec zjistil, že to byla dcera Dannyho Kaye, amerického komika, kterého jako mladý student velmi obdivoval a kvůli kterému se dal na hereckou dráhu.

Dokonalá planeta (2021) (TV seriál)

Teleobjektivy používané k zachycení detailních záběrů zvířat neumožňují nahrávání zvuku v reálném čase, proto se zvukové efekty natáčejí zvlášť, nebo jsou uměle vytvářeny a k záběrům jsou přimíchávány až později.

Reklama

Reklama

Reklama