Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Dokumentární

Obsahy (10)

Velká nevěra (1964)

Film obsahuje čtyři povídky od čtyř slavných italských režisérů, jejichž společným jmenovatelem je nevěra. Názvy jednotlivých epizod zní: „Moderní lidé“ (Mario Monicelli), „Hřích jednoho odpoledne“ (Elio Petri), „Skandální příběh“ (Franco Rossi) a „Trpitelka“ (Luciano Salce).

Karambol (1966)

Hlavní postavou filmu je mladý novinář, kolem něhož se odehrávají příběhy jeho přátel a vrstevníků.

Zvířata (1963)

Dokumentární film, v němž tvůrci přiblížili divákům faunu čtyř kontinentů.

Pušky a holubi (1961)

Dobrodružný film, jehož děj se odehrává po 1. světové válce v malém hornickém městečku v Maďarsku. Jeho hlavními hrdiny je šestice nerozlučných kamarádů a spolužáků z místního gymnázia.

Únos panen (1968)

Rumunský dobrodružný historický film o krásných dívkách a statečných hajducích.

Boxer (1967)

Slibnou boxerskou kariéru hlavního hrdiny naruší jeho vznětlivá a neukázněná povaha. Teprve ve vězení, kam jej zavedl alkohol a pouliční výtržnosti, mu dojde, o co přišel. Za podpory zkušeného trenéra na sobě začíná tvrdě pracovat a jeho cílem jsou blížící se olympijské hry. Ale může někdo s takovou minulostí reprezentovat svou vlast?

Velké city dělají dobrou chuť (1973)

Bláznivá komedie s prvky černého humoru. Děj filmu je jednoduchý. V jednom domě jsou v jednom patře dva byty, ze kterých mají ve stejný den a hodinu vyjít dva průvody – svatební a pohřební. Tato základní situace se stala východiskem řady gagů a nečekaných komických situací, do nichž se dostávají jak svatebčané a pozůstalí, tak jejich příbuzní.

Casanova & Co. (1977)

Kostýmová koprodukční komedie se odehrává v roce 1756 v Benátkách. Giacomo Casanova (Tony Curtis) za pomoci hraběnky Francescy utíká z vězení a ukrývá se v klášteře. Proslulý svůdník zjistí, že působením olova na jeho organismus ve vězení téměř přišel o potenci. Giacomo se setkává se zlodějíčkem Giacominem, který je rovněž na útěku z vězení a je slavnému svůdníkovi k nerozeznání podobný. Giacomino začne předstírat, že je Casanova a svádí ženy na potkání...

Běží, běží po předměstí (1973)

Příběh se odehrává v sedmdesátých letech minulého století v Paříži. Novomanželé Marlène (Marthe Keller) a Bernard (Jacques Higelin) pracují v centru města, ale jediné společné ubytování seženou na předměstí. Pro Marlène je doprava do zaměstnání tíživým snem. Musí vstávat v pět hodin ráno, cestovat autobusem, vlakem a metrem. Bernard pracuje jako obchodní zástupce a domů se vrací zase pozdě večer. Manželé se skoro nevidí a jejich soužití trpí. Zároveň film sleduje několik vedlejších příběhů jejich sousedů a sousedek. Stěny společného domu jsou příliš tenké, a tak téměř nic nezůstane utajeno...

90 minut překvapení (1963)

Střihový film sestavený z ukázek českých filmových veseloher natočených ve třicátých a čtyřicátých letech dvacátého století. Archivní materiály byly doplněny dotáčkami.

Reklama

Reklama

Reklama