Otravný chlap (2006)

Myslím, že o tomto filme sa diskutovalo a diskutuje stále veľa. Myslím si, že celý film zobrazuje životný cyklus človeka. Príde na svet z ničoho nič a prežíva i tie najťažšie pády. Je šťastný, ale ako skutočne moc? Necíti a nevidí skutočné príležitosti, drobnosti a potešenia, lásku... Dnešný svet je zahalený rúškom bezfarebnosti, príkazmi a zákazmi. Žijeme len podľa toho a vieme byť šťastní. Ale o koľko viac by sme boli šťastnejší, keby sme mohli vnímať to, čo zostalo tam kdesi. Film je natočený v sivom prostredí, herci sú oblečení v sivých oblekoch a symbol diery do druhého sveta prekypujúceho vôňou a farbami, je fantastický. Aj napriek môjmu názoru na symboly filmu nepochybujem o tom, že si vo filme môže nájsť každý svoje vysvetlenie. Nemôžem poprieť, že ma tento film chytil silno za srdce. Pre mňa 5 hviezdičiek.

Sinister (2012)

Ja nie som síce pani hororová, ale som rada, že som si na tento film do kina zašla. Film je nabitý napätou atmosférou a klasickým hororovým námetom, je to v podstate sčasti aj hororové klišé zabalené do veľmi zaujímavého obalu. Veľmi oceňujem spracovanie, hlavne kameru a strih. Naozaj som nabitá emóciami a pocitmi, podobne ako to bolo po zhliadnutí filmu Sirota. Zatiaľ som tých hororov nevidela až tak veľa, ale myslím, že tento je u mňa momentálne na prvom mieste. Myslím, že si na to zájdem do kina opäť...

Orphan (2009)

Keď ma posadili pred obrazovku s tým, že ideme pozerať horor, začala som mať obavy, že to bude zas nejaká blbosť plná motorových píl a podobne. Hneď na začiatku filmu som však pochopila, že toto bude úplne o niečom inom. Ako skalný fanúšik krimi časopisov som sa o takýchto a podobných prípadoch dočítala už mnohokrát. Preto dej pre mňa nebol až tak prekvapujúci, ale spracovanie bolo úžasné. Príbeh príliš neodbočil od reality a naozaj sa držal toho, ako to v skutočnosti bolo. Počas celého filmu som pociťovala mrazenie, pretože som vedela, ze toto sa skutočne niekedy stalo. Nie úplne presne takto, ale veľmi podobne. Film bez fabulácie samozrejme nemôže existovať. U mňa na výbornú.

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Vyborne! Mam rada tento typ filmov. Zaujimavy pribeh, vela humoru i situacii na zamyslenie. Mnoho psycho stavov a orgii. Neda mi to, ale jednu hviezdu musim dat dole za Zuzanu Fialovu. Celkom slusne mi pokazila zazitok z filmu a modlim sa k bozstvu, aby som ju uz takto necakane v ziadnom filme neobjavila. Mala by presedlat na iny profesijny odbor.

Mazaný Filip (2003)

Ale áno, prečo by nie? Bizarný humor pod taktovkou Václava Marhoula, to je to pravé sústo na príjemný večer s popcornom a vínkom. Veľmi inteligentne spracované vtipy i obrazová stránka filmu. Na tak malý rozpočet naozaj pôsobivé dielo.

Avengers (2012)

Mám od malička rada komiksové filmy, ale toto ma nejako nezaujalo. Klasický Hollywoodksy trhák podľa trojtaktovej štruktúry, ktorý ma nedokázal ničím prekvapiť. Dokonca ani to 3D nebolo ničím zaujímavé a úchvatné. Príbeh síce v poriadku, ale všetko veľmi jednoducho predvídateľné. Keby aspoň tie efekty za niečo stáli. Ale bohužiaľ, väčšinu z nich nemohol divák uveriť. Pri výbuchoch a bojoch sa ani jednému civilistovi neskrivil vlások na hlave, na budovách či autách nezostal ani škrabanec, všetko to bolo absolútne nereálne a hold aj komiksové filmy potrebujú v určitom smere trocha reality.

Diktátor (2012)

No čo na to povedať. Celé dni som od kolegov, spolužiakov a kamarátov nepočúvala nič iné, len aký úžasný a zábavný film videli. Nedalo sa nič iné robiť. Videla som to v kine, v plnej kinosále. Celú dobu som sa otáčala po ľuďoch, aby som z ich tvári vyčítala, či sa tak nudím len ja, alebo je to hromadný pocit. Pri pohľade na tie znudené tváre mi bolo všetko jasné. Počas celého filmu som započula smiech tak možno tri krát a ja som sa zasmiala možno dva krát. Takmer každý vtip bol ľahko predvídateľný a často silený. Radšej by to chcelo poriadnu paródiu ako takto umelú komédiu. Prakticky celý život prežívam na bláznivých komédiách, ale toto u mňa naozaj nezabodovalo. Tri hviezdy naozaj len za to, že sa tam občas objavila vskutku žiarivá scéna, ale všetko ostatné bol len premrhaný čas.

Nedotknutelní (2011)

Toto neboli len slzy dojatia, ale aj slzy šťastia, že je možné pozrieť si aj v dnešnej dobe takto kvalitne spracovaný snímok. Samozrejme, hneď z prvých záberov je divákovi jasné, že ide o európsku tvorbu. Myšlienka, čo by dokázal Hollywood s takýmto príbehom, je až príliš desivá. Silný ľudský príbeh je doplnený o kvalitný humor, ktorý prechádza často až do čiernoty. Originálny prístup opatrovania ochrnutého človeka však donúti zamyslieť sa. Aj telesne postihnutí ľudia túžia po zábave, adrenalíne či ľudskej láske. Som rada, že som po dlhej dobe opäť a raz videla kvalitne spracovaný snímok z francúzskej produkcie a nie len trojtaktovo vedený Hollywoodsky trhák s plytkým príbehom.