Země bez zákona (2012)

Po naozaj velmi dlhej dobe sa objavil film ktorý nerobí hanbu klasikám. Už som sa aj bál, že v 21. storočí režiséry zabudli robiť gangstersky tak aby mali srdce a pútavý príbeh. No a tento nenápadný snímok má obidve, ba čo viac - má aj gule. Príbeh sa točí okolo troch bratov a ich počínania behom prohibície(taká blbosť!). Dosť mi to pripomenulo môj oblúbený vojnový film Odpor - hlavne vdaka vzťahu bratov. Máme tu tradičného drsnáka Hardyho, divokého Clarka a ucho s Transformers ktorý sa bráškom snaží stoj čo stoj vyrovnať Za seba hovorím, že som rád vydel Labeofu konečne v dobrej a hlavne uveritelnej úlohe. Cast je v celkovo dosť slušný, akurát brilantného Oldmana mohlo byť viac. Hudba skvele ladí zo žánrom a réžia je pomalá no zato riadne dynamická. Už lem keby to malo trocha lepší scenár a bolo by to čistých 5. Každopádne po Public Enemies tu máme znova poctivú gangsterku čo stojí za vydenie. Bravo!!! P.S Vynikajúci Guy Pearce vo vedlajšej úlohe. Dočkali sme sa :D http://www.youtube.com/watch?v=6dbn4YQ6OvE

Nikita (2010) (seriál)

Normálne by to bolo za 3 ale erektívna Maggie mi vyšoustala mozog z hlavy.

Bosé nohy v parku (1967)

Krásny film, ba priam prenádherný ktorý mi príjemne spríjemnil už aj tak krásny a pohodový večer. Sak patrí sa na Vianoce nie? :D Herci su kvelí a mistrne sa zhostili svojich uloh - je úžasné sledovať akými zmenami prebiehajú počas príbehu a vdaka solídnemu hereckému kumštu je to ešte oto uveritelnejšie. Od teraz už každé Vianoce :) P.S Fonda byla tak roztomilounká, že som mal chuť vykúpať ju v mede a robiť s nou nemravnosti kludne aj 6 dní v kuse. Redford - you lucky bastard :D

Až na krev (2007)

Strhujúci nekomerčný snímok ktorý dokazuje že na výnimočný zážitok stačí pár krásnych lokácii a jeden neskutočný herecký výkon. Daniel Day Lewis zatienil celý film svojim charismatickým olejárom ktorého podal naozaj excelentne( o štipku lepší bol ešte v Gangoch). Ale aj film samotný ponúka vela myšlienok ktoré vám budú po skončení doznievať. Takýto emotívny snímok s nesmiernou originalitou nejde ohodnotiť inak ako za 5.

Trhni si! (2006) odpad!

Jako že Paris Hilton je asi nejblbší celebrita co znám. A to už je teda čo povedať :D Proste rozmazlená fiflena která neví co s penezi(okrem kupovaní naprostých chujovin kterých má stejne mraky), preafektovaná čúza která trpí naprostou posedlostí sama sebou a svoji stupiditou nakazuje normálny lidi. No hnus. ALE přece je to MEGA šukézní devka pri které bych neváhal ani vteřinu okusit její šťavnatou myšku a vyšoustat jí mozeg z hlavy :D Takže to vypadá že bych to mohl uhrát na jednu hviezdu.......jenomže tohle je proste taková BLBINA ULTRATRAPNá a zbytečná že to proste nejde. Nech tahle takzvaná princezna zmizne už provždy z obrazovek i stema čoklama. No joo nechal sem se trocha unést. No co? :D P.S Aspon že to její porno celkem ušlo :D

Kult hákového kříže (1998)

EXCELENTNE proste EXCELENTNE. Film mi doslova v mnohom otvoril oči a príbeh som precítil spolu s postavami. V živote ma na nás asi najväčší vpliv výchova a sled udaostí. Ako som už písal u Americkej krásy, ludia majú rozdielne pohlady na danú vec. Rady bojujeme zato čo pokladáme za správne. Ale čo je správne? A čo nie? Je v nás zlo a každým dnom to ide viac s kopca. Často som nasraný na všetkých, na celý svet, ba aj sám na seba. Občas sa cítim ako Tyler z Fight clubu :D Ludia v sebe majú pudy. Koniec koncov sme len zvieratá ktoré velakrát jednajú na základe inštinktov. Ale kdo nás bude mať rád ked sa nemáme radi sami? Zivot je boj ale aj najlepšia škola. Niečo také ti žiadny diplom nedá. Film priam dokonalo vykreslil fanatizmus ako taký a prostredníctvom Edwarda Nortona(fantastický výkon) a Johna Connora :D môžeme vydieť ako vplivi fanatizmu vplívajú na ludskú psychiku. Behom pozerania som vela krát prišiel do rozporu s mojimi názormi a naprílad niektoré sa mi len utvrdili. Niesom žiadny rasista ale priznám sa niektoré fašistické názory a diktatúra su mi velmi blízke. Povedzte sami dá sa to ako žijeme nazívať slobodou? Edwardovou zmenu som ucítil až na srdci. Už žiadna zloba, žiadny boj. Skúsim byť lepší. Mier. Samozrejme nie až tak doslova - podal by som si hajzla čo by mi chcel šlohnúť káru. Nato žiadny kvér mať nemusím :D Na záver song ktorý pomáha. http://www.youtube.com/watch?v=RUg5DL4M5jM

Lost Highway (1997)

Srať na to - nepochopil som :D Tak čím si ma to získalo? Je to ťažké psycho a vela sa tam šukalo :) P.S Lynche ty si z inej planéty :D

Zmije (1994) (seriál)

Netajím sa tým, že som sentimentálny a áno nie je to nič extra ale ked si tak nostalgicky zaspomínam na obdobie môjho detstva a seriály na ktorých som vyrastal, nedá mi dať nízke hodnotenie. Vydel som všetky diely :)