Skyfall (2012)

4 dlhé roky sa čakalo na bondovku 23 a konečne sme sa dočkali. Skyfall mal ohromnú reklamnú kampan a dopredu musím napísať že najlepšia bondovka to ani zdaleka nieje. Tými premna ostavaju Casino a Dr. No. Ale pozor nie je ani najhoršia. Drží sa vysoko nadpriemerom a ponúka nám vela nových vecí do Bondova univerza. Osobne nesuhlasim z názorom že Bond už nie je Bond a podobne....Prvky 007 sú dodržané a Bondova postava dostáva väčší rozmer. V Casine sa nám Bond zamiloval a tu nám trpí krízou stredného veku. Má ešte nato? Môže nadalej dôverovať M? Skyfall je psychologický ako sa len dá a to je velmi dobre. Akcie je trocha menej čo je sice škoda ale humoru oto viac. Nová bondovka má jednu ohromnú výhodu - že je vnej azda najlepšie zahratý( naj zahratý nie naj ako taký) záporák vôbec. Bardem je úžasný a jeho antré berie dych - je svojský, desivý a vtipný(zjavne trocha inač orientovaní :D) Vo filme tak isto poteší že oproti iným dielom tu má M omnoho viac priestoru a jej vzťah s Bondom je v tomto dieli najlepšie vystihnutý. Marlohe je ako Bond girl dostatočne šukézna, Fienes rutinný a Mendesov prístup pomalí ale istý. Môže obsahovať SPOILERY - Je vydno inšpiráca - Temný rytier - zajatie Bardema a jeho následný útek, Počiatok - Bardemovo sídlo, Bourne ultiátum - opening na motorkách a Albert Finney, dokonca aj Sám doma - príprava na návštevu :D Skladba od Adele je krásna a velmi dobre je vysvetlení názov filmu(Skyfall). Celý film pôsobí dosť nostalgicky a ikonicky čo bolo pre 50te výročie zámerné. Ako mínusy by som vydel trocha prepálenú stopáž - miestami nudí a niektoré nevýrazné postavy - nová Moneypenny a Q. Inak môžem Skyfall len doporučiť. Bond je späť a ešte sa vráti dufam že aj nadalej v podobe Daniela Craiga. P.S Poprosím druhého oscara pre Javiera Bardema - je to pán herec. http://youtu.be/7HKoqNJtMTQ

Avatar (2009)

Pandora je nádherný sen z ktorého sa nechcete zobudiť.

Poslední skaut (1991)

Nebe je modrý, voda je vlhká a život je kurva. Proste kult.

Podraz (1973)

Dobrý a velmi velmi elegantný film s vynikajúcim Redfordom a skvelou hudbou. Ale aj tak ma vela pasáží nudilo a nebyť samotného podrazu( ktorý bol vynikajúci ale aj tak som čakal viac, na tú dobu to musela byť bomba...) a pár skvelých scén ako kartový blaf alebo skvelá úvodná scéna tak dám hviezdičku dole. Ten Redford to dosť zachranoval a Newmana mohlo byť viac...

Osvícení (1980)

Ak mám povedať pravdu tak majstrovi Kubrickovi som nevedel dosť dlho prísť na chuť(do dnes). Nie, nemyslel som si, že táto legenda je zlí režisér ale akosi ma to že som od neho vydel len dva filmy(celkovo ich nemá moc) a aj tie ma moc neuchvátili neprinútilo pozerať sa na neho inými očami. Kubrick je majster svojho remesla to mu neberiem ale nedokázal som pochopiť prečo...S jeho filmov som vydel len slávny film Spartacus - (čo sice technicky a herecky nie je zlé dielo ale chýba mu absolútne zápal a je nesmierne nudný) a Full metal jacket - čo je už o poznanie lepšie (obydve polovice filmu ma uchvatili Kubrickovým puncom dostatočnou reálnosťou a takysto skvelími psychologickými profilmi postáv. ALE aj ked som zistil že tento rejža má svoje kvality nedokázal som mu stále poriadne prísť na chuť až do DNES!!!. Osvietenie predčilo všetky moje očakávania a v rámci žánru(horor) aj mimo je to skutočne jeden zo skvostov kinematografie a Kubrick je macher s velkým M. Už od prvého záberu som dostal zimomravky( husí kúži :D ) a bol som prikovaní k pohovke nájazdmi kameri s nervi drásajúcou hudbou ktorá po celú dlžku filmu ladila k scénam ako stvorená. Zrežírované neskutočne dynamicky ba priam až vcítenie do hotelu mi Stanley ponúkol neskutoční zážitok strachu a nočné mory z hotela smrti...Kamera a strih sú bravúrne, obzvlášť v dlhých záberoch a hercov ani nemusím spomínať - aj ked suverénne kraluje Nicholson ktorý predviedol jeden zo svojich naj výkonov a z postavy ktorú stvárnil išiel strach viac ako z vašej svokri( tchíne :D). Ale to hlavné čo tento Masterpiece robí tak úžasním je okrem kameri, strihu, hudby a hercov nezabunutelná atmosféra ktorú Kubrick navodil svojou uchvatnou réžiou. BRAVO!!!

Méďa (2012)

Vtipná a velmi pohodová komédia. Macíka si zamilujete :D Odporúčam :)

Svět podle Prota (2001)

No ty vole! Tak tento snímok ma udržal v napätí a zvedavosti po celú dllžku stopáže čo môžem povedať o máloktorom filme...Pripomínalo mi to film Meet Joe Black aj ked tentokrát kedže ste nevedeli čo si máte myslieť to bola o dosť väčšia zábava. Hercov, hudbu a réžiu ani nemusím spomínať všetko šlapalo. Fakt zaujimavé dielko.

Anakonda (1997)

Akosi nechápem až tak nízke hodnotenia. Ano nie je to nič svetaborného ale je to celkom dobrý triler v krásnom prostredí, Anakonda je realistická mrcha, Lopez očakávane príšerná herečka ale dosť šukézná a Voight skvelí, slizkí záporák. Ja to vydím za 4.