Bitva o planetu Terra 3D (2007)

Viac menej tu bolo všetko povedané. Viac ako Avatar (najmä bojové scény) sa mi vynorili posledné (dejovo prvé) diely Star Warsu, Tento film čo do jednoduchosti a priamočiarosti deja dobro/zlo jednoducho víťazí. Aj napriek jednoduchšej animácii toto ma dostalo. A predčí to aj toľko ospevovaného Avatara - filmu žiaľ oproti Avataru chýbala masmediálna a reklamná mašinéria, čo Avatar vypovedal za skoro 3 hodiny tu to vtesnali do 85 min. Kompliment.

Predátoři (2010)

Na Arnieho klasiku to nemá a nikdy mať nebude. Zase jeden z sfi fi filmov odvážni žoldáci (či iná chamraď v tomto prípade) vs. emzáci. Strielačka typu PC hier. Jediné čo zaujme je kvázi prequell k pôvodnému predátorovi, ale to len tých čo predátora 1 videli. Už Predátor 2 bol na oveľa lepšej úrovni čo sa aspoň nejakého vysvetlenia pôvodu predátorov týka...

Karcoolka (2005)

Extrémne netradičný animák, miestami extrémne nevydarený. Autori prehnane tlačili na pílu vo všetkých smeroch (akcia, paródia, cool hlášky) a tak to miestami preplácali...na druhej strane dejová línia ok, pekne sa jednotlívé deje prelínali a doplňali, dokonca neurazil ani za hlavu pritiahnutý záver á la James Bond. Včera som to videl z pasie po rokoch 2 raz a príjemne prekvapilo. Len nechápem vekovo akej skupine divákov je to určené? Deckám ktoré by pochopili cool hlášky príde námet s koláčikmi v Tom veku trápny, mladšie decká zase film nepochopia - takže pre koho je vlastne film natočený?

Prokletý klaun (2014)

Klaunov už od detstva nemám rád - teraz viem prečo. Ale k veci: Film je OK najmä preto že režisér ani scenarista neexperimentovali a držali sa zabehnutých postupov hororov 80-90 rokov. Vtedy USA ešte vedeli točiť horory. Postupná gradácia a finále - hotovo, Klaunovská tématika v horore ničím novým ani tu, trošku za vlasy pritiahnutá Story o pôvode klaunov, miestami hluchota, ale ako celok OK. Mňa to bavilo. Maska klauna velice na úrovni.

Saigo no bansan (2005)

Ono okrem hororu to má (ako už u japoncov býva) aj podtón kritiki zhýralej spoločnosti kde za peniaze je možné získať všetko - kúpiť si ako baštu ženu, ktorú pred vami (s jej súhlasom - lebo jej chudobná rodina dostane za tento kúsok peniaze) popravia a pripravia - pre mňa dosť silný Moment a nedivil by som sa že aj založený čiastočne na skutočnosti - táto sekvencia sa odohráva v číne - preto si myslím že niečo na Tom môže byť aj pravdy - jeden číňan viac alebo menej tam to nik neráta...inak silný film, nie pre všetky povahy skôr pre obsahovú stránku, veľa gore tu nie je, ale aj po tejto stránke pár momentov dobrých...

Lucy (2014)

Po čase konečne nejaká pecka. Bolo to blbé a naivné? Malo to logické chyby? ANO ALE KOHO TO SERE. Neskutočná pecka od Bessona, vrátane akcie, naháňačiek s autami, cool výrokmi a pod... Film mal dokopy cca. 10 min. hluché miesta (napr. telefonát Lucy s mammá) zvyšok posúval dej dopredu, Freeman tam mal pár preslovov, ale práve tie doplňovali akčný dej a dotvárali očakávanie čo bude ak... Možno som jednoduchý divák ale mne takéto veci sedia. Kto by chcel film nejako hlboko analyzovať tak nech si pozrie nejakú ťažkú drámu - tu bol zámerom natočiť akčák na pozadí zaujímavého nápadu a to sa naplnilo.

Forget Me Not (2009)

Škoda celkom originálnho nápadu v oblasti ducharín. Škoda že to nenatočili ázijci - to by malo aspoň nejakú kultúru. Celý film je prakticky o kecoch kto s kým bude nebude alebo chcel by trtk...ť. Horor vytvára len akési podružné pozadie. Od. cca 50 min. sa to rozbehne viacej hororovým smerom, ale nakoľko si nikto nič nepamätá kecy o trtkaní pokračujú ďalej.Škoda potencionálneho nápadu - za to je 1 hviezda, a finále 2 hviezda - nakoľko už to aspoň ako tak straší. Inak duchovia tuctoví vykradnutí z rádoby podobných hororov.

Apateu (2006)

Pozreté 1 raz v r.2014. A preto aj 4 hviezdy. Ja mám ázijské duchariny rád a táto patrí k tým lepším, nejaké tie dejové zvraty, trochu valasatice, atmosféra, nápad. V porovnaní so sračkami natočenými v USA v posledných rokoch je to (ako väčšina ázijských hororov) stále pozerateľná záležitosť. A to aj na 2 pozretie.

Evidence (2012)

Ako já blb som sa tešil na špičkový horor prirovnávaný k rec s shok systémom a hrôzu naháňajúcimi monštrami. Namiesto toho debilná FF Kamera ktorá sa furt kazila (asi snaha vniesť originálny prvok do FF) úplne vymletými postavami, ale úplne do samotnej podstaty, rádoby nejakými idiotskými 4 nohými obludami ktoré je vidieť len v nejakom rozmazanom zábere a pripomínajú dementných orangutanov, proste nič v Tom filme nesadlo. Záver sa odohráva v nejakej tajnej stanici (ozaj podoba s hrou Halflife je okatá) kde sa len jačí behá a to je všetko. Nepamätám si ani ako sa to skončilo, či sa tí dvaja nakoniec zobrali alebo nie... Veľké sklamanie po tak pozitívnych kritikách tu na csfd. Alebo som jednoducho príliš náročný...

PROXY: A Slender Man Story (2012)

V poslednej dobe takéto krátkometrážky prevyšujú najmä vďaka dynamike deja toporné súdobé horory. Toto je žiarivý príklad. Atmosféra dynamika, strach a finále - všetko za 9 min aj s titulkami.