Dark Night of the Scarecrow (1981) (TV film)

Hororová klasika. Film som videl niekoľkokrát (s odstupom) a vždy potešil. Jeden z mála filmov kde na vytvorenie strašiaka stačilo obyčajné papierové vreco cez hlavu.

Zvonilka a velká záchranná výprava (2010)

Všetko je krásne a OK, lenže pre moje dvojičky (chlapec a dievča) je to dcárina srdcovka, syn sa ide hrať s vláčikom. Chcem tým povedať že toto je orientované predovšetkým pre dievčenské Publikum.

Zvonilka a piráti (2014)

Podľa mňa najlepší diel zo všetkých celovečerákov. Ttreba podotknúť že pre trochu väčšie deti ako napr. Veľká záchranná výprava či Tajomstvo krídel. Ale bavil som sa veľmi.

Akanbo šódžo (2008)

Po čase nejaký Japan horor ktorý bavil. Možno aj preto že vhľadom na tunajšie slabé hodnotenia som očakával niečo oveľa horšie, ale pozrime sa: atmosféra fajn od začiatku, pár gore scénok veľmi potešilo (najmä s psíkom), uznávam že tá príšerka nebola nič moc,ale z druhej strany aspoň odklon od zaužitých vlasatíc. A úprimne: Podobné (a oveľa horšie) filmy made in USA majú oveľa lepšie hodnotenia a toto by patrilo k tým lepším - hold Japonci si postavili v horooch laťku vysoko.

Co děláme v temnotách (2014)

Reportáž o každodenných starostiach a radostiach upírov žijúcich v našej dobe. Konečne po čase inteligentný humor spoza veľkej mláky. Dlho som sa tak dobre nepobavil. Zvyšok popísaný v komentároch nižšie.

Panenka z pekla (2014) (TV film)

Jeden by očakával že aspoň ku koncu tá bábika sa nejako prejaví, obživne, proste nejaký ten highloiht na koniec, ale nič také sa neudeje, bábika je len tupo niekde položená max. zmizne z miesta kde položená bola. Z takého hnusného ksichtu teda mohli využiť aspoň niečo. Ostatné tu už bolo spomenuté, osobne film celkom odsýpal, miestami aj slušná atmosféra ale TV film je raz TV film. Navyše z produkcie SyFy. 3 hviezdy za celkom dynamický dej a slušný herecký výkon tej malej (nemyslím tú bábiku).

Den nezávislosti: Invaze (2013)

Zas oproti ostatným radoby sf filmov podobného charakteru to také zlé nebolo. Ak to porovnám s tupym battleship alebo útoku na l.a. nevidím okrem tu mizerných pc trikov (lebo tv film) veľký rozdiel. Ono čo originálne sa tu dá vymyslieť, ?

Hurá do pravěku! (2012)

Ja mám animáky jednoducho rád (najmä ako protiklad k hororom - tie mám tiež rád, ale neodbočujme), tento je pre deti tak 5-7 rokov maximum. Každopádne tejto vekovej skupine sú prispôsobené aj dialógy a pomerne jednoduchý dej. Nejakú paralelu k náročnejším animákom je zbytočné hľadať. Hviezda dole za pomerne slabú animáciu nakoľko sa jedná o ročník 2012 - to si mohli dať ozaj viacej záležať. Ružový T-Rex ako starostlivá Mama je podľa mňa skvelý nápad - 1 raz čo som videl t-rexa v kladnej úlohe.

REC 3: Počátek (2012)

Škoda. Od pôvodných REC úplny odklon k bezduchému Zombie splatteru bez štipky aspoň niečoho. Keby sa to poňalo trocha s humornou nadsádzkou (ako napr. Braindead) tak možno by to dopadlo lepšie. Tupý film akých sú kvantá natočené - nevytrhnú to ani gore ani splatter scénky - takých sme už videli v 80 tych rokoch. 3 hviezdy práve za technicky celkom vydarené gore a splatter + prakticky nekončiacu akciu, ale inak... fandovia REC očakávali niečo iné...