Ouija (2014)

Cez kopírák urobená lacná teenie ducharina v štýle Reyong a podobných thajsko-japonských ducharín ktoré naši šikmookí priatelia sekajú denne po 2 kusy a toto sa prezentuje ako celovečerný Kino film. Bieda, na Youtube je podobných teenie zlátanín z ďalekého východu na stovky. Jedine duch nebol dlhovlasý. Úvodná scéna obesenia sa na vianočných svetielkach mi nedala zaspievať si Rolničky.

Mrtvý sníh (2009)

Pozreté po sýtom 2 diely - veľký úpadok oproti 2-ke. Klišoidné 1000 krát otrieskané téma o gebule divákov - parta teenes niekde v rit..i natrafí na zombíkov (tentoraz v nazi uniformách). Ani ten sneh to nezachránil. 2 hviezda len za to že film nakopol natočenie bohovskej 2-ky, inak bieda - nízky rozpočet vyčuhuje z každej minuty filmu.

Zlo přichází z hlubin (2005)

Od Yuzny som očakával viac, oveľa viac, aspoň nejakú úchylnosť. Včera som to pozrel 2 raz reku snáď som to hodnotenie podcenil ale nie. Jediný pozitívny nápad/moment je potopené mesto a zábery v ňom a tým to celé končí. Triky horšie ako PC hry na začiatku storočia. Herecké výkony/herci samotní úplne zle, špatný výber postáv (krávka bloncka matka s krávkou dcérou brunetkou). Námet by bol dobrý, ale celkovo to posr...li kde sa dalo. Jasne pozrieť sa to dá v rámci nudného doobedia ak už nič lepšie nejde v bedni (myslím TV - a to väčšinou nič nejde)

Ďáblovo dítě (2008)

Tak neviem. Podobných blbostí je ako maku, chlapček s rohami bol k popukaniu, jediná gore scénka s porcovaním tela stála za to, ale film sám o sebe - nuda bez výrazu, či nejakej atmosféry (aspoň pre mňa - niekto to vníma asi inak), klasika Americké vidlákovo, navonok usporiadaná (vidlácka) rodinka (nech žijú flanelové košele), opustená farma , atď... ježišikriste, koľkokrát ešte nám bude americká filmografia servírovať podobné klišé sračky?

The Collection (2012)

Pôvodne moje 2 hviezdy som musel dať na 4. Prečo? Odvtedy som videl toľko odpadových rádoby hororov že v dnešnej dobe musím ísť s hodnotením vyššie. A že to je celkom pekná krvavá podívaná o tom už písali komentáre predo mnou.

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

1-ku som preskočil a pozrel si rovno toto. Vynikajúca zábava, suchý severský Humor, geniálni típci (Zombie komando USA nemá chybu), akcia, splatter nešetrí nikoho od nemluvniat po dôchodcov, nástup ruských zombíkov, atď... k tomu tu a tam geniálne hlášky...jednoducho čierna splatter komédia ako má byť. Určite aj na 2 pozretia aby si človek vychutnal spústu detailov čo na prvé pozretie uniknú. ROZHODNE to nie je film pre všetký krvné skupiny, ale komu sa páčil Braindead a podobné tu si príde na svoje.

Monstrum (2008)

Ja som dosť odporca FF lebo už to pchajú pomaly aj do večerných správ, ale tu hodnotím skutočnosť že sa nejedná o lacný snímok, ale plnohodnotný Monster horor so všetkými atribútmi ako devastácia mesta, nástup armády atď a sprznrné je to VHS kamerou -to je odvaha. Dejovo film neprinesie nič objavného, ale to asi v tomto subžánri nik neočakáva.

Pyramida (2014)

Úvod ma pozitívne naladil: Scenéria vykopávok, a v nej vyčnieva 3 hranná pyramída, veľa komparzu - tak konečne po čase nejaký film vo veľkom štýle pomyslel som si. Bohužiaľ. Akonáhle naša pritrúbla skupinka archeológov v sprievode so žurnalistami vstúpia do pyramídy dej sa zvrhne na tuctovú nezaujímavú chodbovku a (samozrejme) na scému prichádza už otravná FF Kamera. Ja nechápem čo s už tým v roku 2014 furt otravujú - moderné to bolo okolo r. 2000. Ale späť k filmu: postupne odvíjajúcim sa dejom film upadá do obohratého klišé už x krát videného: kde tu nejaká potvora, hlavolam či pasca. Hlavná obluda je ako vystrihnutá z nejakej rozprávky - V Neverending Story (písali sa 80 te roky) boli tie príšerky strašidelnejšie. Hviezda za úvodnú scenériu a pre mňa že som to zvládol dopozerať do konca (ešte aj ten bol amatérsky).

Socialistický Zombi Mord (2014)

Pre pamätníkov socialistického zriadenia naprostá pecka - hnusné interiéry, plagáty, nástenky, zväzácke uniformy - otázne či to ocenia aj neskôr narodení diváci ktorým táto éra nič nehovorí - ono ako film sám o sebe vrátane scenára a hereckých výkonov nič moc (aj napriek kokotom, pičám a podobným výrazom ktorými sa to tam hemží). výraz haluzný v tej dobe sa nepoužíval - drobný historický prehrešok ktorý nič nepokazí. Klobú kdolu aj za letecké scény - na amatérsky film som také niečo neočakával.

1303 góšicu (2007)

Úplne šablónovitý typ hororu made in Japan. Takých sa točí u nich asi miesto televíznych novín. Pár scén a atmosféru to malo, ale ako som vravel - to má každý jeden z japonských hororov juonového typu.