Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Úžasné!!! Půlnoční premiéra(naštěstí s titulky) s elfy, hobity a skřety přidá na atmosféře, ale i bez nich je dvoja naprosto super a daleko lepší než jednička. Setkání jako ... Gandalf vs. Sauron, Bilbo vs. Šmak, trpaslíci vodáci vs. skřeti, Legolas vs. skřeti ... si můžů pouštět znovu a znovu. Nedržet se jednoznačně knižní předlohy filmu velmi pomohlo. Těším se na velké finále.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Skvělé pokračování dobře nastartovné série Hunger Games. Další díl očekávám s velkou netrpělivostí. Stopáž bych trošku zkrátil na úkor pár zbytečných či moc se tahnoucích scén. Jinak nemán co vytknout a navíc, když Jennifer jako spasitelce to tak sluší :)

Gravitace (2013)

Gravitace mě naprosto uchvátila. Nebýt, na můj vkus, přespříliš emotivních scén Sandry Bullock v závěru, které jsou tak nějak v kontrastu s celkovým pojetím, bylo by to jasných 5*. Je to nejreálnější vesmírný film jaký jsem viděl a navíc se celý odehrává na tak krásném místě jako je oběžná dráha Země. No přemýšlím, že 5* by bylo taky na místě :)

Millerovi na tripu (2013)

Tak tohle je opravdu trip jedna báseň. Každý trip má sice i svá hluchá místa, jinak by to nemohlo být místy taková pecka, ale tady jich je minimum a z některých se nakonec vyklube právě ta pecka. Příště bez titulků, protože "BlackCock Down" je opravdu něco jiného než "Rampa McPtak".

Riddick (2013)

Riddick a jeho návrat ke kořenům, teda skoro kořenům. Třetí díl této ságy rozhodně stojí za to vidět. Pár věcí pokulhává, jako například nestvůrky, které se až náramně podobají vetřelcům a čelisti se jim vysouvají a cvakají náramně podobně, hlavně v závěru filmu. Taky ne všechny hlášky vyzní jak mají a jejich komediální podtext vyznívá spíše velmi zbytečně jako například závěrečná scéna na laně. Na druhou stranu většina hlášek funguje stejně jako Riddick s Vin Dieselovým charismem. Nadprůměrné 3*.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Dobrý letní mega, giga, tera, hepta, hexa, ... film. Fakt už nevím co většího, monstróznějšího, 3D-ovějšího vidět na velkém plátně. Ron Perlman potěšil, stejně jako pár zbytečných, ale zato dobrých vtípků. Na 4* to sice nestačí, to by mohl být třeba a dalším rozměrem mimo Kaiju vs. Jaeger, ale příjemné překvapení a koukání to bylo.

Světová válka Z (2013)

No jasně, není to novátorský film, není to intelektuální film a není to koukatelné znovu a znovu. Dokonce to obsahuje zbytečné scény a dialogy. Ale ta ATMOSFÉRA!!!

Star Trek: Do temnoty (2013)

Bavil jsem se teda parádně. Tenhle díl si určitě pustím znovu. Aktuální témata, například otázka genetiky(dokonalý člověk) či mimo-civilizační ovlivňování(domorodci v Amazonii) , ve Star Trek kabátu, to se prostě musí vidět. Ať už je tu další objevování světů s posádkou hvězdné lodi Enterprise. Společně jsou silní a Scotty je nenahraditelný.

Jack a obři (2013)

OK, máme tady Nekonečný příběh pro 21. století. Co dodat? Překvapilo mě letiště Heathrow v posledním záběru ;)

Gothika (2003)

Mohlo to být daleko lepší a našlápnuto k tomu bylo. Urychlený a lehce směšný závěr tomu však uťal sekyru. Jinak super 3* horor.