Černobílý svět (2011)

Poctivá filmařina aneb velká divadelní prkna odehrávající se na malém prostoru. Je až neuvěřitelné, kde se USA dostala za posledních 50 let s ohledem na prezidenta Obamu. Velmi příjemný film, nejen díky ženskému ansámblu :)

Warrior (2011)

Neuvěřitelně emočně vygradovaný film, který zdatně prezentuje MMA širšimu (neznalému) publiku. Pár chybek by se našlo, ale jinak se jedná o výborný film každým coulem. Jako malý jsem, se stejným nadšením jako Warriora, hltal ty nejlepší bojové filmy a to se mi nestalo už pěkně dlouho... asi 15 let.

Mocný vládce Oz (2013)

James Franco a speciální efekty, jako exteriéry a fantasy postavy, drží film nad vodou. Lépe řečeno, umožňují plavbu na tří-hvězdičkové vlně, tedy těsně nad hladinou, ale ne moc daleko od potopení se mezi filmy v zapomnění. Potencionální divák se musí připravit na pár okamžiků, kdy ho film doslova nakope do zadku a vysměje se mu do tváře. Naštěstí mě tohle nedonutilo odejít ze sálu a film jsem mohl ohodnotit. Divákovi méně tolerantnímu vůči filmovým klišé bych se nedivil za nulové hodnocení. Celkově se jedná o mišmaš Avatara a Pána Prstenů, s přídavkem Harryho Pottera, Hvězdných Válek a Shreka.

Ve stínu (2012)

Vše je prostě Ve stínu. Zločiny jsou plánovány ve stínu hlavního dění a provedeny ze stínu skrýše. Ivan Trojan se pohybuje ve stínu skutečné policie té doby. Jemu samotnému se to nepodaří, ovšem jeho stín překročí stín svých stínitelů. Navíc lehká paralela na filmová Pouta potěšila. Nakonec jsou z toho 4* a výborný české noir film.

Patrola (2012)

Tak to čumím. Nejlepší policejní film poslední doby. Nemám více slov.

Sedm (1995)

Občas se zastavit, zpomalit a napočítat do sedmi. Popřípadě se podívat do zrcadla a zamyslet se. Obojí bude mít stejný význam. Komu to nestačí, je tady film 7.

Otesánek (2000)

Balancování na hraně mezi maximálním uměním a maximálním punkem. Zdá se, že cesta umění je daleko jasnější, leč punk má zde konečné slovo a zamíchá se závěrečným hodnocením. Jinak řečeno, zabalil to před koncem, odešel ...a nikdo se kvůli tomu nevěšel.

Stáhni mě do pekla (2009)

Jo jo dobrý horor to je, ale to je všechno. Zkrátka ... Nic nového, něco starého, nic překvapivého, něco klasického.

Ctihodný občan (2009)

Škoda toho konce, kdy to začne, jako mávnutím kouzelného proutku, bouchat úplně jinde než má. Že by nějaká vystřižená scéna či co? Nevím, nicméně je toto velmi dobrý film a Gerard Butler na tom má lví zásluhu.

Obecná škola (1991)

Česká klasika, která mě baví i dvacet let poté. Co více dodat? "Jmenuji se, Igor Hnízdo."