Heraldika

Heraldika

Lucie H.

kraj Praha
tučňák

homepage

13 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Forrest Gump (1994)

 • poster

  Moulin Rouge (2001)

  Filmově-hudební orgasmus. Má to styl a šmrnc, neskutečné tempo se střídá s úžasným vyznáním lásky, barvy a hudba strhnou a na konci jen bezmocně pláčete. Nejlepší muzikál, bezpochyby. A proto má jisté své místo v mém TOP. A teď se přiznám, že jsem to napoprvé nedokoukala! Zpětně nechápu.

 • poster

  Buena Vista Social Club (1999)

 • poster

  Frida (2002)

  V mojí topce od začátku, už jen kvůli úžasnému soundtracku a kameře.

 • poster

  Noc na Zemi (1991)

  Nádhera, nádhera - jeden z mých top 10! Holt Jarmusch je můj oblíbený špinavý pán :-)

 • poster

  Klepání na nebeskou bránu (1997)

  Někdy vám prostě film sedne a jindy ne. A někdy jste doslova v šoku, jak moc vás tvůrci (z Německa!!) překvapí, dojmou, rozesmějí a téměř dají na frak všem vámi tak milovaným anglickým záležitostem. Takhle nějak vypadá výborný film. V mojí topce. P.S. No dobře, ať nežeru - Lola a Die Welle jsou také výborné :-)

 • poster

  Amélie z Montmartru (2001)

  Jak jen definovat pocit štěstí, dojetí, optimismu, naděje v lepší život a víry v lásku mezi lidmi, zhuštěný do dvou hodin? Amelie z Montmartru. Jeden z mých top filmů, s neskutečným soundtrackem. Umění smíchané s prostotou.

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

 • poster

  Dům k pověšení (1988)

  Toto je zcela a naprosto zcestný komentář, ale: včera jsem byla na úžasném koncertě Gorana Bregoviče ,a protože a jelikož ON složil tu fantastickou hudbu k tomuto filmu, tak mu tady chci vyseknout poklonu. Bravo maestro. Btw - tenhle film mám v mojí TOPce, hádejte proč :-).

 • poster

  Před soumrakem (2004)

  Asi nejlepší film, který jsem viděla. Mám rozepsané hodnocení, ale stále to nevyjadřuje to, co jsem při sledování cítila. Zatím jen jeden postřeh - nikdy před tím mi film tak strašně rychle neutekl. Přidáno: Stejně to nedokážu napsat lépe, než bylo řečeno ve filmu, takže si vypůjčím pár myšlenek, které se mě dotkly nejvíc: „Lidé mají aférku nebo vztah, rozejdou se a zapomenou. Jakoby prostě změnili značku cereálií. Mám dojem, že jsem nikdy nedokázala zapomenout na kohokoliv s kým jsem byla, protože každý měl určité kvality… Každý vztah, který skončí mě trochu poškodí. Nikdy se z toho úplně nedostanu. Proto si dávám takový pozor, protože to moc bolí. … Jako ta má posedlost malými věcmi. Vidím v lidech malé detaily, které mnou hýbají a budu je pak vždy postrádat. Nelze nikoho nahradit, protože každý je stvořen z těch malých krásných detailů… Když jsi mladý, tak prostě věříš, že najdeš spoustu lidí, se kterými se spojíš. Později zjistíš, že se to stává jen zřídka…“

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace