Mickovy modré oči (1999)

Dost kvalitní zábava, vždy se ráda znovu podívám. Některé momenty jsou téměř geniální - co se humoru týče.

Fígle (2007)

Na Febiu 08 mě opravdu nadchly tři filmy - nepřekonatelná Servírka, V řetězech a pak Sztuczki - ale jestli ono to nebylo tím, že jsem seděla jen o řadu za panem Menzelem :-) Kdyby někoho zajímalo, s čím jsem srovnávala, nechť navštíví můj profil.

Obvyklí podezřelí (1995)

No tak škoda, že jsem viděla tento skvost až po tak trestuhodné době - což jest někdy před rokem. Jinak bych byla stoprocentně nadšena z geniální zápletky. Takto jsem to bohužel prokoukla - za což viním poctivě nakoukané klasiky v žánru. I tak se ale jedná o jeden z nejlepších filmů vůbec.

Annie Leibovitz: Život objektivem (2006)

Přílišná klipovitost dokumentu moc neprospěla, přesto se mi v celku líbil. Možná jo to tím, že jsem o Leibovitzové už dost věděla dříve a nemusela si složitě spojovat jednotlivé části jejího života - jako někdo nezasvěcený. Trochu mi vadilo euforické vykřikování známých osobností, spojené se snahou o myšlenkový přesah a hlubokomyslné filozofování - ovšem tento nešvar se nevyhýbá téměř žádnému americkému dokumentu. Pokud si odmyslíte toto pozlátko, najde se pár zapamatováníhodných momentů (vzpomínky na smrt životní partnerky a otce, jízda s Rolling Stones), které posunou dokument lehce nad padesátiprocentní hranici. A pak samozřejmě fotografie - ty samotné vyprávějí nejlépe a beze slov.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Postavou vypravěče mi to velmi připomnělo můj milovaný film "Amelie z Montmartre". Jinak se jedná o úžasný pohled na spletitost lidských vztahů, zahraný výbornými herci v nádherných reáliích. Prostě po delší době zase příjemný a milý film. Co víc si přát. Snad jen druhé shlédnutí? :-) P.S. Barcelona je nááádherné město.

Dějiny násilí (2005)

Zvláštní mix, který může a nemusí sednout. Na pana režiséra velmi "normální" počin.

Malá Miss Sunshine (2006)

Kolikrát si říkám, sakra sakra, kam se podělo moje hodnocení. Přeci jsem ho "musela" napsat, obzvlášť když se mi film líbil jako tenhle. Ale asi ne, doteď jsem si ten příjemný pocit z malé Miss nesla v sobě, takže se konečně podělím i s ostatními. Určitě na něj mrkněte a minimálně dědečkovi budete dost fandit :-)

Papežská toaleta (2007)

Jeden z těch nejlepších filmů letošního Febia, jak jsem psala v mém profilu - hodně vtipné a uvolněné jihoamerické movie.

Producenti (1967)

Klasika, kterou jsem konečně měla možnost vidět na velkém plátně. A že tomuto počinu víc než sluší. Jelikož jsem člověka typu Maxe Bialystocka zažila v mém životě na vlastní kůži, mnoho geniálních hlášek mi občas místo koutků rozvibrovalo spíš tep.

Planet B-Boy (2007)

Opravdová lahůdka z MOFFOM 2008, tenhle dokument jsem viděla jen díky tomu, že Gogol Bordello byli vyprodáni a nelituju. Moc jsem o něm nevěděla, ale po přečtení pár recenzí na imdb jsem do toho šla naplno. Byť tato komunita ani hudba není úplně můj šálek kávy, moc jsem si ty neuvěřitelné akrobacie podkreslené osobními příběhy pár vyvolených užila. A nakonci jsem fandila právě těm, kteří získali dvě nejvyšší ocenění, takže i můj soutěživý duch byl uspokojen - proto za plný počet. Infuckingcredibly perfect!