Ochránce (1996) (seriál)

Na Richarda Burgiho alias Sentinela celkem kašlu, i když občas je zajímavý, co všechno vyčenichá, kam až dokoukne, co všechno odposlechne atd...mě je sympatický Garett Maggart jako Blair Sandberg (tady na CSFD neni ani uveden v hercích, hmm:() jako ten free antropolog s hipísáckou mámou - fakt mě otrávilo, když ho nakonec zabili..

To je vražda, napsala (1984) (seriál)

tuhle babiznu s vizáží francouzskýho buldočka bych dala z fleku do chládku - kam se hne, tam se vraždí..no neni to podezřelý?:))) Jasně že na podobnym principu stojí většina detektivních seriálů, ale tady mi to tak nějak speciálně vadí, asi pro podle mě neoprávněnou a hlavně neustálou adoraci týhle bréci všude, kde zrovna ehmm..vopruzuje:)

Láska s rizikem (2003)

scéna s debatou o vrcholu sexuální pyramidy by mohla být zajímavá, ale tady - nejspíš vinou všech zůčastněných vyznívá hloupě, trapně a taky oplzle...a to v podstatě můžu říct o celém filmu - JLo a Affleck se snaží vypotit sexuální napětí, bohužel s téměř nulovým účinkem a neustálé řeči o rozdělení úloh ženy a muže jsou prvoplánové jak minisukně v kombinaci s hlubokým výstřihem..

Divoká banda (1969)

O Samu Peckinpahovi je známo, že to byl velký cholerik a šovinista. Filmy, které točil, jsou vesměs perfektně fungující stroje, co se mě ovšem týče, je to přesně ten typ filmů které bytostně nesnáším. Machismus, obhroublost, kvanta násilí, neustále předkládané vzorce "správného mužského chování, typické jsou ženy v rolích děvek, rozmazlených slečinek, služek takzvaně na jedno použití , povolných ženštin ( např. ve filmu Strašáci je žena brutálně znásilněna vesnickým hromotlukem, kterého nesnáší - ale - nevěřícně koukám - podle Packinpaha se jí to nakonec vlastně hrozně líbí..).. Postřeh kleopatry je přesný - v tomto světě opravdu není normální žena vítána..Obdivovatele S. Packinpaha tedy chápu - určitě to byl kvalitní režisér, ale za sebe říkám ne - s jedinou vyjímkou filmu Přineste mi hlavu Alfreda Garcii, která je ale podle mě parodií, u které jsem se královsky bavila..

Temné vody (2005)

přijde mi to ploché, nijak mě to nepřimělo soucítit s hlavními hrdinkami, atmosféra taky nijak moc negraduje..je to takový žánrový obrázek thrilleru s malou strašidelnou holčičkou..

Prostě sexy (2002)

hvězdičku dávám za tu scénu s "orálním sexem" v autě. Zbytek je fakt jenom směs trapnejch keců a rádobysexy epizodek..

Úsvit mrtvých (1978)

Taková hororová komedie s prvky grotesky - celkem vtipná, často směšná (už jenom to, že místo krve očividně posloužil červenej nátěrovej lak:)), ještě častěji nelogická (např. další lidi přijdou do obch. centra až za 3 měsíce??) a prostřední část ala co všechno se dá dělat v obchoďáku přímo volá po sestříhání. Celkově jsem se ale bavila, takže cíl byl splněn.

3:15 zemřeš (2005)

-Minispoileroidní- koláž složená ze scén inspirovaných jinými horory - znalostní kvíz pro fanoušky tohoto žánru:) Schválně, na kolik filmů si vzpomenete? kromě milionkrát obehraného tématu strašidelného domu tu máme šílejícího otce rodiny se sekerou, divnou malou holčičku a hrátky s televizí, také sekeru branou ze špalku (samozřejmě v dešti), na řadu přijde i světivý kněz....