Santa je úchyl! (2003)

Tohle opravdu není pro diváky, kteří nezvládají drsnější a svéráznější humor, který se ještě navíc opírá o vánoční atmosféru. Období, které většina z nás považuje za posvátné. Nicméně BBT si to ve filmu neskutečně dává a myslím, že díky pestrosti českého jazyka, daleko většímu počtu kvalitních sprostých hlášek, jak v případě angličtiny a jejich dokola používaných tří sprostých slov, to má ještě větší šmrnc. Píchej Santo, píchej Santo :-D Já se fakt královsky bavil 80%

Legenda o drakovi (2015)

Po dlouhé době bude mé hodnocení úplně jinde, než u zbytku uživatelů. Cca 70%, tedy nadprůměr, je opravdu velký přestřel. Ruská verze Krásky a zvířete, byla takřka nekoukatelná. Film je neskutečně nudný, plný hloupých a srdceryvných plků, s tak topornými herci, že to snad ani není možný. Hlavní protagonista jistě hodně těžil z toho, že žije s modelkou, společně se oddávají zdravé životosprávě a mohl dát aspoň na obdiv své dmoucí břišáky a Marija? U té jsem měl pochybnosti již u Černobylu a zde můj názor nezměnila. Ta je nejspíš obsazována hlavně díky svému manželovi, který je ve věku jejích rodičů, nejspíš má v tamním filmoprůmyslu slovo a občas jí pomůže k nějaké roli. To je asi tak dobrá herečka, jako moje mamka, když mě přemlouvá, abych jí dojel pro mekáče. Já vlastně ani nevím, za co dávat plusy? Možná tak za krásné exteriéry a zvláštní efekty, ale filmařsky je to na hraně odpadu a cca 70% mi hlava nebere. Za mě 20% s odřenýma ušima.

Nesvatbovi (2005)

Já mám tuhle komedii fakt rád. V mém věku už na takové velké lásky moc nevěřím, ale ve filmu mě to baví. Owen Wilson je sympoš a celej film tahá, nicméně jeho parťák taky drží krok. Rachel to tady moc sluší, stejně jako nestárnoucí Jane Seymour. Spousta dobrých hlášek a vtipných scén. A malá role Willa Ferrella v kombinaci s českým dabingem je fakt síla. Hlavně jeho hulákání na mámu se sekanou a hraný brekot na pohřbu, to mě pokaždé rozbije :-D Za mě slušných 80%

Jezerní královna (1998)

Kolem tohoto roku, vzniklo několik pohádek ve spolupráci s německou stranou a legendou Václavem Vorlíčkem. Jezerní královna, Pták Ohnivák či Kouzlený měšec. Kvalitativně jsou na tom všechny podobně, ale u Ohniváka je aspoň skvělý Roden a krásná Tina Ruland u Měšce opět Tina, ale k ní se přidal i skvělý Saša Rašilov, Mahulena Bočanová nebo skvělý sluha v podobě jiného Hrušínského Huhla :-) Tady jsou až na Chýlkovou výkony herců nevýrazné až tragické. Hlavní hrdina s princeznou Odettou tomu taky moc nepřidali. Jan Hrušínský hroznej jako ve většině svých rolí a dlouhodobě si myslím, že po svém otci nepodědil ani trošku talentu. Za mě 40% a jen další ukázka toho, že v 90tých letech jsme měli zlaté časy našich pohádek dávno za sebou.

Cesta za králem trollů (2017)

Já mám pro dobrodružné a fantasy filmy tak trošku slabost, takže mě tohle docela zajímalo. No, byť to není žádné veledílo v podobě Hobita či Pána prstenů, na norsko-českou produkci je to vcelku povedená věc. Už po pár záběrech je vidět, že se do filmu poslaly nějaké peníze a není to jen další směšná pohádka německé produkce. Ve filmu je napětí, krásné exteriéry, slušná příběhová stránka. Naopak průměrní herci, nijak zajímavý, bez kapky charismatu. I tak je to slušná nadprůměrná podívaná a rozhodně se u toho nikdo nudit nebude 70%

Knight Rider 2000 (1991) (TV film) odpad!

Já nemůžu dát pár hvězd ani z nostalgie, leda by tam byl pravý, původní KITT v černém obalu. To bych byl i štědřejší, ale takhle? Když pominu tragický český dabing, za kterej amíci nemůžou , ve filmu nebylo nic, co by stálo za řeč. David si v mezičase odběhnul z natáčení pobřežní hlídky a pustil se tohoto úžasného projektu, ale nepovedlo se to ani jemu, ani tvůrcům. Odpad jak vyšitej

Žraločí jezero (2015)

Je jasné, že na chleba se vydělávat musí, ale tohle Lundgren se svými agenty moc nezvládl. Uvrtat se do takového s prominutím ho*na, to už muselo být velký zoufalství.  Dialogy katastrofální, akce se žraloky katastrofální, dějová linka katastrofální. 20% za krásnou thajku v hlavní roli a jednu akční legendu, která si tohle nezaslouží ani jako vyhaslá hvězda.

Muž proti muži (1967)

Cleef nikdy nezklame a mladý Law mu vcelku zdatně sekunduje. Jen by se nemusel celej film tvářit stejně blbě. Záporáci skvěle vybraní, opravdu na to vypadali. Hudba Morriconeho docela slabota, ale nemůže být každý film posvícení. Ta či onak, na italskou produkci velmi slušný počin.  80%

Městský lovec (1993)

Položme si otázku za co vlastně dávat hvězdy? Tohle byla taková ptákovina, že jsem měl až podezření, jestli se v zákulisí nezkoušely nějaké nové drogy. Vlastně i ten žánr, co to vlastně bylo? Akční film, komedie, romantický? Komedie budiž, ale spíš bych to nazval groteskou. Tohle si J.CH asi za rámeček nedal. 20% za pohledné asijské herečky a záběry na Bruce Leeho s Kareemem A.J. z Hry se smrtí :)

Soudce Dredd (1995)

Dobře tedy, pokud pominu, že jsem na filmech s tímto pánem vyrostl a dělám v jeho případě hodně ústupků, tak zde mi to moc nejde. Film spadá do průměrných či podprůměrných béček, ve kterých se v té době potácel i JCVD. Děj budiž, ale kostýmy a triková stránka filmu byla tragická. Kvalitou na úrovni Souboje titánů z 80tých let a ne devadesátek v USA. Někdo tady zmínil, že být to natočeno o cca 7 let déle, dopadlo by to možná jinak, souhlasím. Škoda, stalo se a krásně zazděný potenciál se stal skutečností. 40%