REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Aha...právě jsem to dokoukal a nemám slov. Famozní sólovka DiCapria, která je famozně natočená. Netřeba zde vypisovat silné momenty z filmu, protože jich je spousta... to se prostě musí vidět ---->100%

Houdini (2014) (TV film)

Po prvním díle jsem si říkal, že to bude za plnej počet. Adrien Brody na pohodu, spousta pěkných triků, prostě na TV film nadstandartní. Ale druhý díl už byla slabota. Samé spiritistické žvásty, nuda a ještě jednou nuda. Suma sumárum 70%

Kráčející skála (2004)

V rámci jednoduchých akčňáků s jednoduchým scénářem je to rozhodně jeden z těch lepších. Návrat 120ti kilovýho skauta z armády, kterýmu se nelíbí, co se stalo s jeho rodným městem a proto vezme zákon do svých rukou? Proč ne? Nic excelentního, ale film rozhodně nenudí---->v rámci žánru slušných 80%

Terminator Genisys (2015)

Kdy už konečně omezené americké mozečky pochopí, že Terminátorovi odzvonilo? Já chápu, že tato legenda nikdy nezemře, ale... S každým novým terminátorem od roku 1991 fanoušci čekají něco, co oživí vzpomínky z prvních dvou dílů, ale bohužel. Já zkousnul ještě trojku, ale i to byla už slabota. Čas člověk nezastaví a Arnieho věk taky ne. Rádoby propracovanější remake prvního dílu, kterej je tak zmatečnej, že člověk, kterej vidí Terminátora poprvé, nepochopí vůbec nic a ani na to vlastně koukat nemusí. Emilia je sice pohledná vycházející hvězdička ze hry o trůny, ale na roli Sáry mi teda seděla asi jako jablko do krabice od vajec. No name s holčíčím příjmením Jai Courtney taky nebyla dobrá volba. Nejlíp mi opravdu asi vyšel guvernér a slušný efekty, jinak je to jen další pokus oslnit nenáročného diváka, kterýmu se chvějou slabiny i při sledování ordinace v růžový zahradě --->50%

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Trapnej pokus oživit jednu kreslenou legendu na jejíž vydání jsem se jako malej těšil a každej den po cestě do školy koukal do trafiky jestli už náhodou nevyšla. Tohle si čtyřlístek nezasloužil. To nemohlo bavit ani ty děti. Nuda, nuda a ještě jednou nuda. Trapnej příběh, trapné scénky, scénáristi neměli ani tolik představivosti, aby vymysleli něco svého, protože jsem tam slyšel slůvka z Harryho Pottera včetně kamene mudrců, což bylo asi trapné nejvíc. Jen další ukázka toho, jak strašně šla česká filmová produkce kvalitou dolů. Málokdy mne něco osloví a tohle nestojí za nic --->40% za nostalgii a pár známých hlasů

Nebezpečné hry 4 (2010)

Po pravdě jsem to čekal horší, ale docela slušnej thriller. Zamotaný, jak moucha v pavučině, každou chvíli nové překvapení, nová skutečnost a nová zápletka + tu máme pěkný buchty a sympaťáka Johna Schneidera ze Smallville ---> 50%

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Krásná pohádka ještě krásněji demonstrující schopnost rodičů udělat ze svých dětí neskutečně rozmazlené fracky. Johnny Depp se do své role přitepleného podivína ponořil naplno, tak jako to umí. Parádně ujeté představení továrny zevnitř se spoustou správně ujetých nápadů. Nejlepší byly louskající veverky :-) Tim Burton tyhle neanimovaný pohádky prostě umí. Nejednou to potvrdil. Moc pěkný ---->90%

Vítejte doma! (2003) (pořad) odpad!

Strašlivá ukázka americké demence. Po dlouhé době musim něco zavrhnout už po jednom díle. Náhodou jsem někde zavadil o díl, kde byla v hlavní roli černošská rodina, jejíž celková hmotnost by urvala i váhu pro naložený náklaďáky a která by místo nového baráku měla podstoupit brutální odtučňovací kůru. Jestli něco takového amerika považuje za potřebné, tak to je slušný...do toho kolem dokola banda cvičených opic z pracáku, která v supermarketu vzala pár starých krabic, napsala nějaké zvratky půjčenou fixou a kteří tam za 10 dolarů skáčou, jak orangutani v říji....moc pěkný...konče rádoby dojemným objímaním s nějakým emo gay pánem se jménem Penisngton a skákání 5tiset kilové matky jejíž cejcha se skoro ani nevešla do objektivu kamery...krásná práce...velebnosti jdu blejt

Na hraně zítřka (2014)

Hodně originální sci-fi, který u třetího probuzení Cruise začalo lézt trošku na nervy. Chvilku trvá než to člověk pobere, ale potom už to jde. Nicméně znova už ne. Tohle stačí vidět bohatě jen jednou. Vidět Cruisův vyjukanej xicht několikarát za film bylo až moc :-D 70%

Amazing Spider-Man 2 (2014)

U prvního počinu Marca Webba s názvem ,,Amazing,, jsem se o něm zmiňoval jako o režisérovi bez závratné budoucnosti. Druhý díl můj názor nezměnil. Mark Webb je regulérní looser. Svěřit remake jednoho ze tří nejslavnějších superhrdinů režisérovi hudebních videoklipů? Obsadit do remaku jednoho ze tří nejslavnějších superhrdinů céčkové herce včetně DeHaana, kterej by mohl z fleku ztvárnit nacistu v životopisným filmu o Hitlerovi? Ty vole, tady asi někdo žere drcený brufeny, bo to nechápu absolutně! Jamie Foxx mě taky zklamal. Chápu, že vydělávat na chleba se musí, ale 2 roky po úspěchu v Djangovi me jeho role chodící energizer baterky přišla pod jeho úroveň. Nicméně i přesto je tento díl o maličko lepší. Ale asi jen proto, že tady není prvních 50 minut brutální nudy alá Beverly Hills nová generace jako v prvním díle. Když to srovnam s Nolanovo Batmanem nebo relativně slabém Snyderovo Mužem z oceli, tak je Amazing Spiderman asi nejzbytečnější a nejtrapnější remake poslední dekády. 50% dávám pouze za hlavního protagonistu, kterej mi po prvním díle už trošku přišel k chuti a za zvláštní efekty...jinak to je výblitek roku 2014