Hrabě Monte Cristo (2002)

Viděl jsem i jiné verze, ale tuto mám nejradši. Vždy se na ní podívám rád. I přesto, že to podle románu úplně není a scénáristi si některé věci pořešili po svém. Nemluvě o tom, že po návratu hlavního protagonistu skoro nikdo nepoznal. Sice byl roky pryč, ale v době uvěznení už to byl dospělej chlap a pochybuju, že bradka by všechny zmátla :-) Každopádně Caviezel zahrál super a Guy Pearce záporák, jak má bejt. Netřeba opomenout Richarda Harrise, pro kterého to byla jedna z posledních rolí a hlavně začínající hvězdičku Henryho Cavilla, který už má teď asi o 30 kilo svaloviny navíc a válí jako superman ---- 90%

Gravitace (2013)

Ne že by na mém názoru záleželo. Či měli dokonce Clooney s Bulldock skončit na dlažbě. Nicméně toto, kdyby předvedli na začátku kariéry, tak nevim nevim. Kdyby v tom hrál kdokoliv jiný, tak to bude asi velké fiasko. Nuda, nudné plky, nudné vše. Co stojí za řeč, jsou krásně natočený scény stavu beztíže a slušná postava jedné uvadající herečky. Slabší průměr 50%

Kdo najde přítele, najde poklad (1981)

Kolik asi tak filmů s touto dvojicí nepobaví? Asi jich moc nebude. Prostě nic náročného, světoborného, složitého...jen další legrace s legendama 80%

Creed (2015)

No, mé pocity jsou poněkud pochmurné. Jednak nechápu, proč se ve spoustě filmů s černochama stále cpe ten stupidní rap, to se ve filmu fakt nedá poslouchat. Dále nějak nechápu, o čem vlastně film je. Respektive to pochopí každej, ale ten počátek všeho? Jak měl Apollo s někym poměr apod., nedržel se hesla, jak začne brnět tak ven s nim a najednou tady máme v roce 2015 levobočka zabijáka, kterej nemá skoro zkušenosti a hned si to rozdá o titul? To jsme Rockymu sežrali v roce 1976, ale dneska už fakt ne. Když to vezmu ze strany filmařského zpracování, tak to bylo docela OK. Hlavně zápasy jsou hezky natočený a hodně zblízka, ale jinak je to takový šedý průměr vyhaslé hvězdy a no name herců. 60% za boxerské zápasy, jinak je to fakt slabota. Jsem zvědavej na dvojku

Mumie (1999)

Dobrodružné filmy jsou moje, protože jsou většinou zárukou zábavy a mumie není vyjímkou. Fraser s Weisz, to teda žádná sláva není. Nicméně Arnold Vosloo, ta role mu fakt sedla. Jemu vůbec celkově sedí záporné role. V Živém terči byl taky bombovej. Jinak musim říct, že na první díl, rok 1999 a nejistotu úspěchu, to má docela slušné efekty. Investované peníze se vyplatily. Na mumii se podívam vždycky rád. 80%

O statečném krejčíkovi (2008) (TV film)

Jestli němci něco umí, tak jsou to třeba auta, ale když se po světě rozdával filmařský talent, tak v Německu se to zastavilo na hranicích. Marně přemýšlím, jestli jsem někdy něco viděl z Německa a opravdu to stálo za to. Největším hitem našich sousedů je stále Kobra11 a už to asi nikdy nic nepřekoná. Ono když nemáte pořádný scénaristy, režiséry ani herce, tak se ta kvalita produkuje špatně ---40%

Pompeje (2014)

Cca o 13 let mladší Gladiátor s katastrofákem na závěr, akorát s daleko slabšíma hereckýma výkonama, slabší výpravou, slabším příběhem a vlastně slabším vším. Hlavní hrdina si asi myslel, že jeho tupý výraz alá Hra o trůny, asi posadí všechny diváky na zadek, ale bohužel. Tohle nemohl potahat ani můj oblíbenec Agbaje ----50% a už nikdy víc

Král Škorpión (2002)

Taková průměrná dobrodružná ptákovinka na nedělní odpoledne po flámu. Žádné veledílo, ale nuda to nebyla a hlavně ta sexy čarodějka :) ----50%

Bez kalhot (2012)

Pořád jsem se tomu vyhejbal, protože sledovat týpky, jak si jednim tahem sundají kalhoty a rozsvítí se na vás tanga, mě moc nelákalo, ale nakonec jsem se odhodlal. A musím říct, že jsem se docela bavil, ve filmu bylo dost úsměvných scén, ale znova už to vidět nemusím. Film opravdu spíš jen pro dámy ---70%

Nikdy neříkej nikdy (1983)

Přemýšlím v čem je tohle vlastně bondovka. Bez hudby, bez pořádného protivníka a Bond již příliš starý. I přesto, že Conneryho považuju za Bonda nejlepšího, tak čas člověk nezastaví. Nudné, nezábavné, neakční, bez napětí. Nejvetší akční scénou je defakto na úvod filmu bitka v sanatoriu a v té době velmi elastická Kim Basinger, to taky zachránit nemohla. Pro mě velké zklámání a comeback Conneryho v roli Bonda se nepovedl. 50% za jeho charisma, které nezmizelo a krásnou Basinger. Filmařsky těžkej podprůměr