Někdo to rád horké (1959)

Tak jsem se konečně v roce 2012 dokopal k tomu,abych se podíval na tenhle skvost a trošku si doplnil filmový vzdělání a tak nějak se nestačim divit :)Je to strašnej úlet,ale v dobrým slova smyslu :)Asi bych tvrzení o tom,že to je nejlepší komedie všech dob zrovna nepodpořil,ale zábavný to je určitě a tak neskutečně stupidní,že se musí párkrát za film usmát i totální suchar...na Marilyn je i ve filmu vidět,že musela být strašně jednoduchá a hloupatá i mimo kameru(možná,že i ona částečně odstartovala vtipy o blondýnách),což mi vlastně potvrdily i různé zajímavosti z natáčení...nicméně je znát,že s velkýma kozama a sex-apealem se v padesátých letech dalo dobře pracovat i když vám od sudiček příliš hereckého umu dopřáno nebylo :)A co se týče práce dvou pánských aktérů převlečených za ženy,tak tam není co vytknout, stejně jako na práci Billyho Wildera i když Sunset blvd.se mi od něj líbil víc. Zajímavá komedie se zajímavým dějem a zápletkou,která vás rozhodně nudit nebude...80%

Krvavý sport (1988)

Hm,no co k tomuhle filmu napsat?Není to bůhvíjaký extra dílo,ale rozhodně je to jeden z těch lepších filmů slavného belgičana.To že neustále všichni píšou,že Van Damme není herec,asi není,ale to, v čem byl(je)dobrej, v tomto snímku jen potvrdil :)Super hlášky,hlavně v podání Donalda Gibba,jako vždy výbornej záporák Bolo Yeung a výborný fighty s ukázkami mnoha stylů bojových umění. Ale těch neskutečných a nesmyslných chyb ve filmu, to se jentak nevidí a někdy si i říkam,jestli to vůbec někdo viděl než to poslali do kin a na VHS :) Nicméně je to klasika a film má něco do sebe i po cca 20ti letech,takže mi nezbývá nic jinýho než dát 80% :)

Komando (1985)

Kde je Sally??,,Uletěl´´!!NA tuhle hlášku snad nikdy nezapomenu :DD Pěkná americká pohádka,jeden borec se s jednim zásobníkem prostřílí až ke své jediné dceři :)Je mi jedno,jak je to dneska už spíše naivní a bláznivej film,ale v roce 1985 to byl masakr :)A když o něj někdy v televizi zavadim,tak ho s radostí dokoukam :)) Velké hrubky ve filmu a trošku suchej hlavní protivník Bennett ovlivňují moje hodnocení na 70%

King Kong (1976)

S odstupem času si říkam jestli v roce 1976 nebrali nějaký silnější drogy než dneska!!Tahle verze Konga absolutně postrádá logiku!Příběh Konga jako takovýho,by se měl odehrávat v první třetině dvacátého století,takže tahle verze je trošičku mimo klasiku...vůbec se to nemělo jmenovat King Kong,protože to s původní verzí z roku 1933 nemá nic společnýho...JE to celý strašně nepřirozený a odfláknutý!Už jen ty ateliéry,jak je vidět v dálce,že nejsou vůbec v džungli a to kongovo řvaní to jen potvrzuje!Aspoň to mohli poupravit ,protože ta ozvěna,jak někde ve fabrice, je fakt strašná...:)Kongovo nepřirozený usmívání,to jak se snaží odhalit přednosti své milované, konče jeho zápasem s hadem mi přijde jako úlet a ty dialogy??No to je úplně zabito... jako chápu,že to byl rok 1976,ale to pro mě není argument,když rok předtim natočili film,kde hlavní roli taky sehrálo zvíře a přesto je kvalitou úplně někde jinde (i neznalec ví o jakým filmu mluvim--->Čelisti)...ta závěrečná scéna,jak King Konga sundá helikoptéra s rotačákem je sice efektní,ale už to zachránit nemohla...debutující Jessica Lange je tak neskutečně toporná a nepřirozená,že se na ní skoro až nedá koukat...já prostě z nostalgie dam jednu hvězdu a druhou dam za tu opici,která nebyla zas tak špatně udělaná,ale víc ani omylem a jak řekl Jack ve filmu...tohle není fraška,to je tragedie a o týhle verzi King Konga to platí dvojnásob!!!Zlatá Jacksonova verze z roku 2005 nebo klasika z roku 1933!!Nebudu radši ani psát,kolik % dávam z nostalgie,ale končim na 40%

King Kong (2005)

No tak nějak jsem i čekal negativní komentáře na úkor příliš velkého prostoru,který Jackson ještěrům z pravěku dal, nicméně mě osobně, to celé přijde jako remake verze z roku 1933, kde Kong s tyranosaurama taky bojoval,takže pokud ste neviděli verzi z roku 1933,nepochopíte! Ať to bral Jackson jako remake nebo ne,natočil velice slušnou podívanou a asi tak o 500% lepší než byla verze z roku 1976, kde King Konga sundavali rotačákem. Nicméně musim souhlasit s tim,že je to moc roztahaný, chvílema příšerně nudný a co se týče toho zběsilého úprku před dinosaurama, tak to je strašnej úlet! To byl zrovna asi pan Jackson pod vlivem nějakých drog nebo co,protože to Jurským parkem opravdu zavánělo! Spousty obřích nohou,minimum placu, ale naši hrdinové to náhodou přežijou :-D Nehledě na fakt, že si mohli stoupnout ke stěně, Brachiosauři(nebo co to bylo) byl proběhli a hotovo. Jedna z nejhorších a nejstupidnějších scén, co jsem kdy ve filmu viděl :/ To mohl klidně vynechat a nikomu by to nevadilo. Ve filmu jsou pasáže kdy má člověk tendenci usínat,ale tak to u velkofilmů už bývá a i když nejsem zrovna zastánce počítačově udělaných zvířat(opice,žraloci),tak musim říct, že tohle je povedený. Ty efekty jsou slušný a vybraní herci taky v klidu. Nikdo nijak neoslnil, ale zahráli svoje. I když někdo oslnil, Adam Serkis alias King Kong :) Určitě svou kvalitou srovnatelná s nesmrtelnou klasikou King Konga z roku 1933 ...80%

Kat (2004)

Podle mě slušnej film,slušnej scénář i slušní herci.Hlavní hrdina je v tak nebývalé formě,že dokáže se třemi střelnými ranami a s rozmláceným xichtem doplavat cca 300 metrů na břeh a John Travolta je zde ve formě nemilosrdného záporáka,kterej zabije všechny co se mu jen trošku nezdají:)Krásná sousedka,potrhlí sousedi a najatí zabijáci ať už borec s kytarou nebo rusák s bloňdatým melírem co dostal polévkovou pleťovou masku, mě fakt pobavili:))Filmy s pomstychtivým příběhem se mi vždycky líbily a tohle je zábavný,určitě ne napínavý,ale zábavný a nenudil jsem se :)Dávám 80%

Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se (1986)

Nostalgická vzpomínka,kterou jsem viděl odhadem tak 20x a stejně se pokaždý zasměju a pobavim :) Super hlášky v podobě českýho dabingu,dobrej černošskej kamarád i hlavní představitel,super hudba,slušná choreografie soubojů(hlavně na začátku v podání Van Damma a když pomůže Jason otcovi)a v neposlední řadě výbornej Van Damme v roli záporáka,která mu sedla :)Jako mínusy bych považoval poměrně dost chyb,které jsem zde i uvedl,plno nelogických návazností,shodou okolností závěrečný souboj mezi Jasonem a belgičanem (je chvílema dost vidět,jak ho Van Damme šetří)a odfláknuté hledání představitele Bruce Leeho...Asie je dost velká na to,aby našli někoho podobnějšího :) Nebudu radši uvádět kolik hvězdiček dávám z nostalgie,ale končím na 60%

Jeden hot a druhý čehý (1978)

Jsou tací,kteří tohoto nevrlého a ve skutečnosti protivného chlápka milují a jsou tací,kteří ho nenávidí,ale tak to máme každej z nás...jsou lidi,kteří nás milují a jsou lidi co nás nemusí,normální koloběh života, nicméně já a celá moje rodina se přikláníme k první variantě...Nikdy nebyl,není a nebude lepší komik než byl pan Louis de Funes :)Jeho grimasy,bláznovství,mimika jsou opravdu originální a jeho filmy se mi hodnotí asi nejjednodušeji ze všech filmových herců vůbec:)To že o něm Jean Marais prohlásil,že kariéru vybudoval na špatné náladě nebo že ho kolegové a lidé v blízkém okolí moc nemuseli,protože byl neustále protivnej je mi upřímně jedno...mě zajímá výsledek a ten je stoprocentní...nemusim řešit scénář,režii,děj a ani herecké výkony,prostě nic a v tomto filmu to není vyjímkou...sranda,sranda a ještě jednou sranda...stačí jen pan Funes, vynikající dabing pana Filpovského a je o zábavu postaráno a já konkrétně u jeho filmů nic jinýho nepotřebuju,takže jak jinak 100%

Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974)

Celá plejáda elitních herců Československa,která udělala z filmu jednu z mnoha výborných komedií 70tých a 80tých let :)Jen mě to utvrzuje v tom,že česká (československá) kinematagrafie v těchto letech, je top v celé historii naší malé země :)Herci jako Stella Zazvorková,František Filipovský,Miloš Kopecký,Vladimír Menšík,Zdeněk Řehoř a mnoho dalších aktivních herců té doby,kteří zrovna ve filmu nehráli,byli opravdu Herci s velkým H a jejich filmy zná a obdivuje snad každý a Jak utopit doktora Mráčka rozhodně není vyjímkou :) Humoru spousta,výborní herci,scénář super,bezchybná režie pana Vorlíčka a super nápad s vodníkama...nemám za co ubrat na hodnocení,takže 100% :)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Velice slušné finále, ale...Bellatrix jakožto vrah Siriuse nebo Dobbyho si rozhodně zasloužila větší prostor k úmrtí, než aby se s ní nakonec během několika vteřin a několika barevnými prskavkami vypořádala matinka, která nezakouzlila celou sérii. Hluché místo alá tunel mezi životem a smrtí byla zbytečnost, ale aspoň si fanoušci Majkla Gambona přišli na své. V koncovce hrdých rodičů jsem taky postrádal nějaké opodstatnění. A to, že vlastně všechno nakonec zachrání Neville Longbottom, který ještě dva díly zpět neuměl ani základní kouzla a celou sérii vlastně jen doplňoval herecký komparz v pozadí, jsem taky moc nepochopil. Jestli to takhle bylo podle knihy, tak to bylo asi tim, že se v tom paní Rowlingová začala trošku motat a už nevěděla, jak dál. Akční, spousta pěkných efektů a vynikající výkon Ralpha Fiennese(takřka oscarový)...je mi trošku líto, že tím to vše skončilo. Když jsem viděl před x lety první díl a koukal tam na ty prcky, doufal jsem,že se ještě nějakýho toho kouzelnického dobrodružství dočkáme a ejhle dočkali sme se dalších sedmi pokračování a z děcek jsou dospěláci. Přejme jen hlavním protagonistům, aby je tato legenda přilíš nezaškatulkovala a bude se jim v herecké kariéře i nadále dařit. Jsem rád za paní Rowlingovou, která se o svou fantazii podělila se světem, protože Harry Potter a jeho dobrodružství stojí za více shlédnutí. Teď mě tak napadá. Viděl jsem někdy tolik pokračování s tak podobnou kvalitou? těžko! ---->90%