Temné stíny (2012)

Johnny Depp... Je herec, který mi nikdy nevadil, ale taky jsem nebyla jeho největší fanynka. Vždycky jsem četla, jak je to úžasný herec, že umí zahrát každou roli atd., ale nikdy jsem si toho nevšimla, protože jsem nikdy nesledovala, jak svou roli zahrál. Ale po včerejším zkouknutí Dark Shadows jsem se na to začala soustředit, a musím jen souhlasit. Úplně jsem si ho zamilovala. Aspoň teda v této roli. Z nejistého důvodu se mi vždycky líbil v rolích, kde je namaskovaný (Karlík a továrna na čokoládu, Piráti z Karibiku, Alenka v říši divů...), přijde mi, že v těchto rolích se s nim víc ztotožnim.. Popravdě jsem ještě asi neviděla film, kde by nebyl nijak namaskovaný... Z fotek, které jsem viděla na internetu jsem se bála, že na mě nezapůsobí kulisy z počátku 'osmdesátých let'... Ale právě naopak.. Kostýmy a vlastně všechno kolem bylo dokonalé. Vztah, který od začátku panoval mezi Victorií a Barnabasem, byl elektrizující :) Čekala jsem víc vtipných scén a míň akce, ale i tak to ve mně zanechalo dojem filmu, který bych si nejraději pouštěla od rána do večera, jen abych ho znala celý nazpaměť :-D Nevím jak ostatní, ale mě určitě nevadilo, že i přes pochmurné prostředí Cillinwoodu se sem tam občas objevily věci dnešní doby: hra Operace rychlá akce, bublinová lampa (nebo jak to nazvat:), cedule na dveřích 'Keep out' atd..

28 týdnů poté (2007)

Na 28 Days Later to nemá, ale mě to vyhovuje tak, jak to je. Lekaček tam je sice málo, ale to vynahradí propracovaná akce a skvěle namaskovaní zombie. Jeremy Renner v, jím snad oblíbené, roli odstřelovače (Thor, S.W.A.T, Avengers - pořád musí nekoho zabíjet, jinak ho snad ani neznám) Lehce nadprůměrný zombie horor: 65%

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Něco na způsob 'vtipnější Less Than Zero'. Začátek byl nepřekonatelnej. Pak už to šlo dolů kopcem. Pár světlých a vtipných chvilek by se tam našlo, ale celkový dojem kazila pomalost filmu. Zfetovanej JD byl k popukání. Vlastně když se to tak vezme, zasmát se dalo jen, když byli hlavní aktéři zťatý, zbytek byl jen takovej slabej odvar toho, co mohl film nabídnout, ale nějak se to vytratilo ze scénáře. 80%

Tajemné okno (2004)

Tak jestli tohle byl mysteriózní thriller, pak já jsem čínský bůh srandy v Americe. Mysteriózní byl možná konec, napínavej jako trenky. I když bych to víc popsala jako psycho, ale do tý doby to byla leda tak komedie. 'Pomohlo by situaci, kdybych se prošel kolem bloku ?' 'Ano, díky.' 'Ó, rozšoupni se. Obejdi dva.' :-DD Je zajímavý vidět, že ani v 'mysteriózním thrilleru' neupouští filmaři od toho typyckýho Deppovskýho temperamentu (za to dávám body navíc:) Ale zase nemůžu říct, že bych se nebavila nebo že by mě děj nevtáhnul. Škoda jen toho konce, protože ten mě trochu zmátnul. Pochopila jsem to tak, že za všechny vraždy mohl JD trpící schýzou... Možná druhá projekce mi to trochu objasní a možná se moje hodnocení změní. Prozatím 80%

Určitě, možná (2008)

'Tati ? Nechápu, žes kouřil. A pil. A byl taková děvka.' Milý překvapení. Dlouho jsem neviděla romantickou komedii, která by nebyla zakonzervovaná. Zábavná romantickou komedie ve stylu pohádka na dobrou noc. Skvělé herecké obsazení. Chvílema trochu pokulhával scénář. Proto je pro mě těžký to pořádně ohodnotit. Sice jsem se chvílema nudila, ale celkový dojem byl mnohem lepší než u typických romantických fimech... Abigail to tam mile oživila - malá, ale chytrá slečna, která musí všechno vědět a vždycky mít poslední slovo. Co se týče politiky - kdyby tam nebyla, byla by to jen další nudná Hollywoodská romantická komedie s tím typickým scénářem. Aspoň to tentokrát bylo i trochu o něčem jiném. * * * *

Cry-Baby (1990)

'Electricity makes me insane.' 'Why, Cry-Baby, why ?' 'Electricity killed my parents !' 'They died in electricity chair ?!' 'That's right, Allison. My father was alphabet bomber. He may been crazy but he was my pap. Only one I've ever had.' 'My God, I've heard about the alphabet bomber. Bomb's exploding in the airport and the Barbra shop and....' 'That's right. In alphabetical order. Car wash, drug store. I used to lay in my crib and hear him screaming asleep: A, B, C, D, E, F, G...' :-DDDD Nějak se mi to vymklo z rukou. Myslím, že to začalo, když jsem byla v kině na Dark Shadows a doma se koukala pořád dokola na Ranga s tit. Prostě jsem zjistila, že JD je fakt talent. A takhle dobře jsem se dlouho nepobavila. Prostě praštěná hudební komedie z dob Elvise s debilníma hláškama, u kterých se ale nedá nesmát. Škoda jen tý scény v soudní síni (rodiče, skrz který promlouvá bůh...), tu bych vystříhla a seskartovala. Umírala jsem u toho Johnnyho xichtění a jak byl strašně vážnej, když byl naštvanej :-D

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Akční komedie jako dělaná na nudný páteční večer, kdy už fakt nevíte, co si pustit. Cameron Diaz byla chvílema jako by spadla z Marsu, chudinka nevěděla jak se vůbec drží pistole, a na tom jsem se, světe div se, pěkně pobavila. Nestává se často, že by mě upoutal film s Tomem Cruisem, ale tentokrát se mu to povedlo. Akční komedie, která sice chvílema pokulhává a nudí, ale za to nám to oplácí ve vtipně akčních scénách, má ode mě 3 a půl *

Můj nepřítel (1985)

Co si budeme povídat. Enemy Mine je dneska už kultovní, ale přeci jen nadčasový, snímek, který by v dnešní době nadchnul kde koho. Tenhle film beru jako předskokana dnešních sci-fi filmů, hlavně taky díky tomu, jakou má na svůj věk výbornou grafiku.

District 9 (2009)

Mimozemšťani se s námi (alespoň jednou) nechtějí hádat, ale kamarádit. My jsme ale tak blbý, že to nevidíme a znepřátelíme si je. Proto se jeden agent (nechtěně) převtělí do mimíka a o zábavu je postaráno. Dějově poutavý film, kterému nechybí pořádná dávka akce, napětí ani sci-fi žánru. Filmů s mimozemšťany už to bylo víc než dost, ale tenhle se dá, jako jeden z mála, zařadit mezi ty opravdu povedené. 85%

Soumrak mrtvých (2004)

Zombie komedie, která má od každého něco - akce, zábava, zombie, střílení, natvrdlý hlavní hrdiny, atd. Začátek vypadá moc slibně, ale jak se na scéně objeví zombie, nějak se vytrácí humor. Shaun of the Dead bych rozdělila na dvě části: první část - komedie o tom, jak se jeden znuděný chlapík 21. století snaží získat zpět svojí lásku. Docela ujde, nemůžu říct, že bych zůstala chladná a nesmála se. 2. část - akční komedie o zombie, která se snaží vypadat hororově, i když jí to moc nejde. Hororu je tam opravdu minimum. Pár lidí zavřených v hospodě obklíčenou zombie. Šlo tam spíš o to, jestli se dřív nepozabíjej mezi sebou než o to, jak se dostat ze spárů krvelačných zombie. A pa najednou střih - jsou venku. Střih - jsou zachráněni vojáky. Střih - '6 months later'. Kdyby druhá polovina přidala na akci a neodehrávala se jenom v hospodě, byl by to perfektní film. 70%