Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Walker, Texas Ranger byl můj hrdina, když mi bylo tak pět. Ale musim přiznat, že se na něj ještě občas kouknu, když se nudim a chci se trochu zasmát. Je to aspoň něco jinýho než pořád dokola ty moderní kriminálky, který dokola omejlaj DNA, otisky, malý smítka, prach... Tomuhle se říká Do It Yourself, pěkně ručně stručně ;)

Zabijáci ze střední (2005) (TV film)

Tak to je šílenost tohleto. Nikdy jsem snad neviděla nelogičtější film. Horor ? Možná chvilkama mi to jako horor přišlo, ale jen proto, že jsem byla sama doma, ale jinak… Tak slabší thriller. Řekněte mi někdo, jak mohli ti kluci být tak slepý a blbý, že si nevšimli, že se jim kámoš dusí s činkou na krku, když tam tak hlasitě sápal po dechu… Nebo jak si mohli nevšimnout, i když se všichni zaobírali dusícím se kamarádem, že na ně čučí celou dobu hnědovlasá holka. To mi přišlo spíš jako komedie než horor. ** patří jen a jedině Corymu Monteithovi, který byl tak nevinně vynikající.

Zapomenutý ostrov (2008)

Když vynechám tu naivitu a nesmyslnost v podobě: 'Žijeme na ostrově, jednou za čas nám lodí přivezou nutné věci...', což je uplně mimo moje chápání, tak se musí nechat, že akce mě bavila a zaujala. Hned od začátku je film nezajímavý a nepochopitelný. Děj chvílema pokulhává a ke konci to je už na usnutí. Nad vodou to drží už snad jen Abigail Breslin. **

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Akční komedie jako dělaná na nudný páteční večer, kdy už fakt nevíte, co si pustit. Cameron Diaz byla chvílema jako by spadla z Marsu, chudinka nevěděla jak se vůbec drží pistole, a na tom jsem se, světe div se, pěkně pobavila. Nestává se často, že by mě upoutal film s Tomem Cruisem, ale tentokrát se mu to povedlo. Akční komedie, která sice chvílema pokulhává a nudí, ale za to nám to oplácí ve vtipně akčních scénách, má ode mě 3 a půl *

Závrať (2009)

Tak jsem se po dlouhé době rozhodla postrašit se hororem v televizi. A na co nenarazím - Karin a její kouzelná čelovka. Přepla jsem to zrovna ze začátku, kdy pršelo a všichni hledali nějakýho týpka, a to, že jednu scénu dvacetkrát sestříhaj a v každym střihu se střídá to, že Karin má a nemá čelovku na hlavě, mě přivedlo spíš k smíchu než děsu. Následující scéna byla taky o ničem (všude tma a slyšíte jen Karin, jak vzdychá) mě donutila jít spát. * za, asi nechtěný, humor.

Zkus mě rozesmát (2011)

'Zkus mě rozesmát' je trochu přeceněnej název, když to člověk bere jako dvojsmysl. Adam Sandler a Jennifer Aniston mě zkusili rozesmát v typické hollywooské romantikuš komedii a povedlo se. Některé scény poněkud nudnější, ale když šlo do tuhýho a rýsovala se nějaká ta vtipná scénka, tak to stálo za to. 90%

Znovu 17 (2009)

Jeminkote proč já jsem ztrácela čas koukáním na slaďouše Zaca ?! Zvídavost je svině... Nevyužitá šance na dobrý film. Nápad je sice ohraný (vracení do minulosti za účelem pozměnění budoucnosti...), ale i když na jeden námět existuje několik filmů, nic tomu nebrání, aby byl dobrý. Tomuhle filmu brání slabý scénář, který nevyužil potenciálu... A proboha, to ten Zac neumí opravdu nic jiného než hrát basket ? Proto všude hraje basket ? To už je trapný a celkový dojem filmu stahuje pěkně ke dnu... Občasné záblesky vtipu mě pokaždé vzbudily z nekonečného dřímání. Cítila jsem se víc jako Šípková růženka než zaujatý divák. 50%

Živí mrtví (2010) (seriál)

Po občasném zabloudění k WD na JOJce jsem se rozhodla kouknout se na první tří díly na Coolce. Přidala jsem hvězdičku, která patří parádní akci a skvostným maskám. Nevím, jestli se budu koukat dál, i když zombie téma mě baví sledovat. Není to jako celovečerní film, na kterej se kouknu a budu mít další tejden zlý sny. V seriálu je víc osobních věcí, vztahů a problémů než se řeší ve filmu, což vede k tomu, že polovina jednoho dílu je zaměřená právě na to a sem tam se objeví akce, která je pro diváka nezáživná, protože jde pořád o to samý - zabít zombie, nenechat se kousnout, utýct, atd.. A hlavně po projekci celé první série se mi zdá zbytečný koukat se dál, protože je to (opět) pořád o tom samym. Člověk už pak od toho nemůže čekat nic novýho, pořád tam jen útočí zombie, přeživší se brání, jeden po druhém umírají, atd.. Podle mě je to moc přeceněný. 50%

127 hodin (2010)

Tak po projekci filmu jsem si myslela, že je to nejlepší film posledních pár let... Zanechalo to ve mně silný pocity a pro komentování jsem to v sobě musela nechat trochu uležet… Z omylu mě vyvedla až knížka. Já normálně nečtu, nemam ráda čtení, za celej život jsem přečetla od začátku do konce jen 4 knížky (z toho jedna, Jak jsme našli pejska, má asi 40 stran a každou stránku zabírá ze 3/4 obrázek a pod ním čtyři řádky textu, zbylé tři jsou knížky Glee), ale Between A Rock And A Hard Place jsem si musela přečíst. Zhltla jsem jí za dva dny a musím říct, že film oproti tomu vypadá jako špatná komedie. Ne že by nebyl kvalitní, to rozhodně je, ale oproti knížce vyvolává dojem, že to bylo všechno hrozně lehký: první den tesal do kamene, druhý den se snažil pomocí lan balvan nadzvednout, třetí den byl na dně s vodou, čtvrtý den mluvil sám se sebou, pátý den měl halušky a šestý den si uřízl ruku a šel za nosem, dokud nepotkal rodinu na výletě... a happy-end. Za to ve skutečnosti tesal Aron do kamene tři dny, zvednout kámen se snažil dva dny, mlátil do něj jinýma kamenama a po osvobození byla cesta za záchranou stokrát těžší než ve filmu, kde to vypadá, že byl plnej energie, ušel kousek a potkal rodinu. Kdo nečetl knihu se s filmovým zpracováním spokojí, ale kdyby všichni, co viděli film, četli knížku, hodnocení by bylo mnohem nižší. Ale to pořád nemění nic na tom, že film stojí za zkouknutí.

28 týdnů poté (2007)

Na 28 Days Later to nemá, ale mě to vyhovuje tak, jak to je. Lekaček tam je sice málo, ale to vynahradí propracovaná akce a skvěle namaskovaní zombie. Jeremy Renner v, jím snad oblíbené, roli odstřelovače (Thor, S.W.A.T, Avengers - pořád musí nekoho zabíjet, jinak ho snad ani neznám) Lehce nadprůměrný zombie horor: 65%