Hotel Rwanda (2004)

Zrovna pred par dny jsem docetla knizku od jedne Tutsijske zeny, ktera genocidu ve Rwande prezila jen diky tomu, ze se cele tri mesice schovavala s dalsima osmi zenama v male koupelne, kam se sotva vsechny vesly, v dome Hutujskehi kneze. Knizka sice nebyla na cteni zadna slava, ale samotna genocida me zaujala (ne kvuli tomu vsemu zabijeni, ale kvuli tomu, ze jsem dosud nevedela, ze se po druhe svetove jeste nejaka takova ohavnost moha stat). No a dneska jsem narazila na Hotel Rwanda, tak snad to bude tak dobre, jak to vypada a ja se budu moct jeste necemu priucit, i kdyz to je o lidskem hyenismu... Nevim, jestli je tenhle film podle skutecnosti, protoze podle toho, co jsem cetla, tak kdyz se schovavali Tutsiove po stovkach v kostelech Hutuove tam vpadli a vsechny je rozsekali, tak jak se mohlo v hotelu schovavat dvanacet Tutsiu, to mi hlava nebere... Alespon to pro zmenu uvidim v jine, nez jen psane forme

Charlie Bartlett (2007)

Nemám ráda filmy, které balancují na hranici reality a absurdnosti. Ale tenhle film je daleké míle od hranice, bohužel na straně nereálnosti. Kluk, kterého poslocuhá CELÁ škola ?! To je musel zhypnotizovat, ne ? Na tomhle filmu se mi jen potvrzuje, že každý máme jiný vkus. Hodnocení 72% mě víc než překvapilo. Průměrná komedie, která se dá jednoznačně přiřadit k těm ukecaným, bez pořádného základu a s nudným scénářem. Nepochopitelná role RDj, kterého doufám už nikdy takhle neuvidíme, i když se jí zmocnil na výbornou, a obsazení ostatních rolí, o tom ani nemluvim. Nesympatičtí teenageři, kteří nevědí co se životem... Nejsou tři hvězdičky jako tři hvězdičky - ta třetí v mém hodnocení prolezla s pořádně odřenýma ouškama. 30%

Interview s masovým vrahem (2008) (TV film)

I když tady často čtu, že je Arthur jeden z nejznámějších masových vrahů vůbec, přiznám se, že jsem to jméno slyšela poprvé, když jsem asi před dvěma lety narazila náhodou na tento dokument v telce s mým bratrancem. Nebýt jeho, tak se na to ani nekoukám, ale jeho to zaujalo, a nic lepšího stejně nehráli, tak proč ne. A musím říct, že to ve mně zanechalo silný dojem. Já si obvykle věty, které zazní ve filmech nepamatuju, ale jeho příběh se mi vryl do hlavy hned napoprvé a to je co říct. Dokumenty jsou většinou o nudných věcech, ale tenhle je jeden z těch, které mě zaujali a od kterého jsem neodtrhla oči od začátku do konce. Ale opravdu by mě zajímalo, jak to bylo s těmi dětmi. To už se ale asi nikdy nikdo nedozví... Pozoruhodná a zároveň strhující spověď s mnoha překvapeními (aspoň pro mě)

Iron Man 3 (2013)

Nejlepší Iron Man ze všech. Doufám, že už žádná čtyřka nebude, protože takhle nějak si představuju vrcholnej konec jakýkoliv trilogie - třetí díl, kterej ve všech směrech předčí dva předchozí díly. A navíc konec filmu další pokračování ani nedovoluje, to už by byla asi pěkná hovadina... Je vidět rozdíl mezi tím, když Shane Black jen pomáhá s vtipnými dialogy a když rovnou režíruje celej film. Sršilo to vtipem ('Kde máš mámu a tátu ?' 'Máma už šla do baru a táta šel podat tiket na poštu. Asi vyhrál, už je šest let včudu' :-DD). Až mi bylo blbý, jak jsem se jako jediná v kině smála každýmu vtipu ještě deset minut (to obvykle dělávam, když je film s mým oblíbenym hercem:). Mandarin neměl chybu ! :-D ('Kde je Pepper ?' 'Žádnýho Peppera neznám. Ole, ole, ole...!' :D) Novinka v podobě samooblíkání bez pomoci robotických paží Jarvise byla super oživením a celýmu filmu to dalo jakousi novou úroveň (Tony mohl z výšky sto metrů skočit do nikam a cestou se zavřel do obleku - bomba!). Akce byla nabušená akcí i vtipem - lepší spojení v kinematografii bych hledala marně. Na chvíli jsem ztratila dech, když Pepper spadla dolů do ohně. A přesně to mám ráda, že se vyděsim, i když je jasný, že jí Tony zachrání. Robert Downey Jr. je jeden z mých opravdu nej herců a jako Iron Mana si nedokážu představit nikoho jinýho (letos byl spešl sexy v IM 3:). I když... trochu mě zklamala zápletka s Mandarinem, že to byl jen herec a skutečnej atentátník byl Killian... Z toho jsem byla popravdě dost zmatená. Nechápala jsem, že takovej tydýt, jako byl ten herec, dokáže zahrát tak dobře nějakýho Stánskýho maniaka. I když přes ten konec, jakej to mělo, si neumim představit, co bude dělat Tony v Avangerech dvojce... Nechám se překvapit. Pro mě byl IM 3 rozhodně nej nej nej nej nej !

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

A máme tu znova naší oblíbenou nenormální dvojici Simon Pegg a Nick Frost. Kdo mohl čekat špatnou komedii ? Oni dva umí spolu udělat z každýho filmu trhák. A o tomhle to platí dvojnásob. Nával vtipných hlášek a akce vás nenechá v klidu. Myslím, že titul mluví za vše.

Je to i můj život (2009)

Tak to byl nářez. Snímek o tom, jak by se nemělo počít dítě - jen kvůli dárcovství pro nemocnou dceru, neboť vám to jednoho dne oplatí. A to teprv budete zírat. Celý film se neskutečně táhnul. A to nic ve zlém, jen když řekli, že Kate brzy umře, tak jsem myslela, že za chvíli uvidím běžet tiulky a ona teprv 50. minuta ?! Dějově napínavý a poutavý film, u kterého nejednou ukápne slza. Cameron Diaz v roli matky, která je příliš tvrdohlavá a zaslepená snahou vybojovat pro své dítě zdraví, nedokáže slyšet pravdu, že už se jí to nepovede - to je u ní novinka a já to jen vítám. Ohromující výkon Abigail, Cameron i Sofie, ale mužská část rodiny mi přišla taková ospalá, nudná... Prostě tohle byla ženská hra, chlapi se tam jen motali. Hudba bez debat skvělá. 90%

Jsem číslo čtyři (2011)

Čekala jsem od toho trochu víc než se mi dostalo, ale jen trochu. Na tenhle film jsem se koukala jen a jedině kvůli Timu Olyphantovi. Ten (jako obyvkle) nezklamal. Ale zaujalo mě to. Bylo to napínavé až do konce, takže jsem se nenudila, což si cením, ale možná že to bylo až moc předvídatelné... Ráda jsem sledovala Diannu Agron, kterou jsem poprvé viděla v jiné roli než jako tu děsnou a namyšlenou Quinn Fabray. Příjemná změna :) Štvou mě ty konce a lá domysli si sám, za to bych vraždila. U mě má 90%

Kamarád taky rád (2011)

Na začátek musím dát ***** tomu, kdo tak perfektně vybíral hudbu. Hned na začátku moje nejoblíbenější písnička od Bruna Marse - trefa do černýho. Plus ještě Train a Jupm od Kriss Kross, to jsou prostě moje písničky... I když... Dalo mi to trochu mylnou naději, že to bude perfektní film. Rozhodně lepší podívaná než Hlavně nezávazně. Vtipnější, akčnější a zábavnější. K perfektnosti to má daleko hlavně kvůli překypující naivitě, ale stálo to za to. 80%

Kancl (2005) (seriál)

Koukla jsem se jen na dva díly s Timothy Olyphantem, a vůbec, ale vůbec mě to nezaujalo... Nevím, jestli je to tím, že je to už sedmá série, takže seriál mohl trochu zeslábnout, nebo tím, že jsem to měla v angličtině, a tak jsem pár věcí nerozuměla (a to třeba mohly být vtipné scénky), ale jako komedie mě to nepřišlo ani omylem. A hlavně je tam nesympatické obsazení hlavních postav. Přišlo mi to hrozně otravné. Smála jsem se jen na scénách s Timem. 45%

Kick-Ass (2010)

Takový malý důkaz toho, že vtipné a praštěné teen komedie, na které se dá koukat i podruhé a potřetí ještě existují :) Čekala jsem, že to bude blbost, s trapnýma hláškama, okopírovanejma z jiných komedií, kterou po chvíli vypnu, ale nestalo se. Kick Ass mě naprosto uchvátil. Vtipnýma hláškama se to jen hemžilo a já se nemohla přestat smát :) Christopher Mintz-Plasse je můj oblíbený komediální herec, u kterého se musím smát už jen když ho vidím. 'Nářezi !' 'Zuřivče !' 'Oh, kurva piča to fakt bolí !' :-D