Tenkrát v Mexiku (2003)

No né, tak já jsme poprvý viděla film s Johnny Deppem, kde nebyl nijak namaskovanej k nepoznání, jako například Střihoruký Edward, Alenka v říši divů, Dark Shadows.... A máma mě musela celej film přesvědčovat o tom, že prostě ten chlap, co se pořád tak dementně převlíká, je JD. A já ne a ne tomu uvěřit. To prostě nebyl on a byla jsem o tom přesvědčená. Hold, to ho horko těžko identifikuju, když nemá ten svůj knírek, bradku, kulatý brejle a klobouček. Ale pak konečně, ke konci filmu, těsně před tim, než ho postřelili, jsem ho konečně poznala. Sice pozdě, ale přece. Díky tomu mi unikla celá pointa filmu. Ale i když jsem neměla tucha, nebo spíš díky tomu, vo co go, tak jsem si to užila. Akční komedie, které nechyběla pěkná dávka humoru. Tonda byl jako vždy skvělej. ****

Návrh (2009)

Průměrná americká romantická 'komedie' s občasnýými záblesky vtipu. První polovina lepší, ke konci jsem se nudila. Už jsem se lekla, že to bude končit tak typicky americky - muž dožene ženu v letadle a přesvědčí ji o tom, že jí miluje, ona řekne ano a žili šťastně až do smrti. Moje nejhorší přestavy se naštěstí nevyplnili a konec byl proto přijatelnější. I když taky trochu přehnanej. **** za skvělej nápad, ale * dolů za slabé vyždímání skvělého nápadu.

Cesta do pravěku (1955)

Sama od sebe bych se na tenhle film asi nikdy nepodívala. A taky vim proč. Rozhodně musim ocenit snahu a sílu, kterou musel režisér vynaložit v té době na natočení filmu, u kterého by dneska stačilo 'jen' pár milionů a počítač s programem na vytvoření počítačových animací. Ale mě tenhle film prostě nic neříká. Asi už jsem zkažená dnešní dobou, ale i u toho Jurskýho parku jsem se bála víc... Tenhle film ve mě prostě nezanehal vůbec žádný pocit.

Transplantační jednotka (2009) (seriál)

Po zkouknutí prvního dílu jsem zmatená. Nechyběla tomu akce, vtip ani zábava, ale bylo to na mě až moc naivní. Ale rozhodně si myslím, že nám tenhle seriál ukáže v dalších epizodách, jaké všechny možné nástrahy mohou čekat na transplantační jednotce. A na to jsem dost zvědavá, protože už v prvním díle se objevily takové, které by mě samotnou ani nenapadly. Na tenhle seriál jsem se začala koukat jen jako záchranu před večery strávenými bez Alexe O'Loughlina, a jeho Hawaiie 5-O po dokoukání 2. série, a mile mě to převapilo, tak snad to neztratí svojí energii. Zatím 80%, kdyžtak se vrátím a svoje hodnocení poupravím, vidíme :)

Obchodník se smrtí (2005)

Skvěle natočený film, ale to, podle mě, hlavně díky výbornému obsazení. Čekala jsem víc akce, které jsem se nedočkala, stejně tak, jako se mi nedostalo očekávané smrti hlavní postavy. Místo toho umřel jeho bratr, který si to podle mě nezasloužil. 'Africká' část filmu není daleko od pravdy, a to je na tom dost děsivé. Ale zase to vyzdvihuje film v žebříčku na příčku mezi filmy, nad kterými bychom se měli zamyslet. Skvělá kombinace vtipu vypravěče a charismatu jeho samotného jako obchodníka se zbraněmi. 'Co to je ?!' 'Ukrajina. Byl jsem malej, ale pořád si jí pamatuju. Hele, začnu v Oděse, pak pojedu na Krym...' 'Budeš mrtvej ještě než dojedeš do Kyjeva !' Nejlepší scéna :)

Pan Nikdo (2009)

No tak to jsem teda nečekala. Zklamalo mě to na plné čáře. Čekala jsem od toho úplně něco jinýho. Ani nevim, že Jared Leto hraje ve filmech, když jsem to zjistila, vybrala jsem si právě tenhle film jako první, na který se kouknu. Po tom, co jsem viděla bude asi i poslední... Namixujte čtyři nebo pět špatně sestříhaných dějů, odehrávajících se v jiných letech, z toho tři spolu vůbec nesouvisející a vyjde vám z toho tahleta kaše, nepřehledná, nezajímavá hříčka bez děje. Ani nevim, proč jsem na to koukala. Už v polovině jsem si řikala, jaká je to kravina, ale beztak jsem to dokoukala. * jen za Jaredův bombovej výkon a jeho krásný oči

Dokonalý únik (2009)

No... Akce, které je tam požehnaně, je za *****, ale ta 'misteriózní část' mi tam nesedí. Tu bych vystřihla a nahradila něčím... Čímkoliv, jen aby tam nebyla. Dál ani nevim, co k tomu dodat. Typický napínavý akčňák s překvapivým koncem. Zajímavé, co všechno dokážou režiséři a scénáristi vymyslet, aby akční film byl ještě akčnější a krvavější, a přitom u toho nezabít ani jednoho hrdinu (uříznutá kůže na hlavě, rozseknutá ruka…)

RRRrrrr !!! (2004)

Vidím, že se to tady dělí na 2 skupiny - ty, kterým to přijde jako naprostá hovadina a ty, který se takovejm hovadinám smějou. Já patřím do té 2. skupiny. Já se na tenhle film můžu koukat stokrát, a stejně se budu smát. Praštěná francouzská komedie nabytá hláškami. Jediné, co mi opravdu vadí je ten konec, jak tam 'šéf' vběhne do obchoďáku, který u důvěryhodně působící doby kamenné, zatraceně kazí dojem. ****

Zabijáci ze střední (2005) (TV film)

Tak to je šílenost tohleto. Nikdy jsem snad neviděla nelogičtější film. Horor ? Možná chvilkama mi to jako horor přišlo, ale jen proto, že jsem byla sama doma, ale jinak… Tak slabší thriller. Řekněte mi někdo, jak mohli ti kluci být tak slepý a blbý, že si nevšimli, že se jim kámoš dusí s činkou na krku, když tam tak hlasitě sápal po dechu… Nebo jak si mohli nevšimnout, i když se všichni zaobírali dusícím se kamarádem, že na ně čučí celou dobu hnědovlasá holka. To mi přišlo spíš jako komedie než horor. ** patří jen a jedině Corymu Monteithovi, který byl tak nevinně vynikající.

Sněhurka - Příběh hrůzy (1997)

Horor ? Ani náhodou. Ale sledovat se to dalo. I přes všechny postavy, které my byly proti srsti jsem to dokoukala až do konce, do toho předvídatelného stereotypního konce. Do první poloviny bych to dala i za *** a půl, ale od druhé půlky to bylo až přehnaně mysteriózní, což hodně zkazilo můj celkový dojem. **