Avengers (2012)

Ze začátku je potřeba říci, že jsem fanoušek Marvelu a jeho tvorby, přesto ve mně Avengers zanechali poměrně rozporuplné pocity. Chvílemi se člověk s hrdiny byl schopen ztotožnit a do děje se ponořit, ale bohužel tam bylo také mnoho momentů, kdy mi byl děj dost jedno... Jednoznačně nejlepší byl opět Robert Downey Jr. kterému role Iron Mana prostě sedí, bez jeho hlášek by film hodně ztratil. Na druhou stranu Captain America opět působil prkenně a subjektivně se mi prostě nelíbí. Ostatní tak nějak splnili, co se od nich očekávalo... Při hodnocení jsem se poměrně dlouho rozhodoval, zda dát 3, nebo 4 *, bohužel ale ve mně převládl pocit, že film stojí na stokrát okoukaných efektech a příběh je poměrně plytký. Asi je to způsobeno tím, že spojit více hrdinů dohromady a dát každému určitý prostor je poměrně obtížné, nicméně to neberu jako omluvu. Celkově se tedy jedná o průměrný film, kterému by prospěla kratší stopáž, která by vygradovala napětí... Za mě tedy za 3*

Milada (2017)

50% jenom kvuli silnemu pribehu, ktery ale neni zasluhou tvurcu, ale historie samotne. Zpracovani ale opravdu spatne.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Efekty velkolepe, ale ta stava z prvnich Avengers tam nebyla. Prvni pulka takova dost a o nicem a druha uz se to jenom rezalo. Skoda

Bugatti Veyron (2010) (TV film)

Normální standartní dokument, ale o excelentním kusu techniky.

Bella Mia (2013)

Na jednu stranu hrozná blbost, která nestojí vlastně za nic, protože udělat z těch krav zvířata uvažující pomalu jako člověk, je přehnané. A protože na tom celý fim stojí, tak je vlastně vymalováno. Na druhou stranu je to taková oddychovka, při které slabším jedincům i slzička ukápne a Petr Rajchert je poměrně dobrý obraz zelenýho mozku. Hodnocení tedy někde mezi 2 a 3 hvězdami.

jOBS (2013)

Jasný, do filmu se nedá nacpat všechno jako ve skutečnosti, ale určitě se tam dá dát alespoň něco a ne jenom směs zdánlivě nenavazujících scén. Kdybych nečetl Jobsův životopis, tak bych hlavní dějovou linku snad ani nepochopil, nebo oprava, pochopil jich ji jinak a hůř. Ta glorifikace Jobse je opravdu přehnaná a celkově film působí dost plytkým dojmem. Srovnám-li to s Piráty ze Silicon Valey nebo dalším "životopisem" The Social network, tak Jobs z toho vychází jasně nejhůř a je to škoda. Takže 3* za výkon Kutchera a jeho chůzi.

Pád Bílého domu (2013)

Zase jeden z filmů, u kterého divák tak od 10. minuty ví, jak to dopadne. V tomto případě ještě zasazen do typického amerického patosu, kdy Amerika je ten jediný silný a hodný a všichni se jí snaží ublížit, ale naštěstí jsou její vůdčí představitelé hrozně stateční a všechno dobře dopadne. Abych ale jenom nehaněl, tak děj docela odsejpá a člověk se u sledování nenudí. Specielně ve světle posledních událostí ze Severní Koreje je film poměrně "aktuální". Kdyby ale alespoň trochu reflektoval, co je a není možné- pokud vím, tak to sci-fí není- tak by mu to jen prospělo. Sumasumárum, je to prostě další adaptace smrtonosné pasti s nesmrtelným hlavním hrdinou s vysokým morálním kodexem, který všechny zachrání a vše dobře dopadne. PS: Nechápu rozhodování v situaci zda obětovat jednoho člověka, byť je to prezident, nebo stáhnout odněkud jednotky a tím obětovat lidí tisíce. To je prostě strašná kravina.

Goebbelsův pokus (2005)

Průměrný dokument, kterému na kvalitě dodává ten absolutní a neotřesitelný fanatismus, který Goebbels v deníku předvádí, to ale není zásluha filmu, takže 3 hvězdy jsou odpovídající hodnocení.

Autosalon (2005) (pořad)

Jak jednou člověk viděl Top Gear, tak už nechce nic jiného, byť by autosalon mohl být považován za více user-friendly (co si budeme povídat, většinu aut z TG si normální smrtelník nekoupí). Bohužel ale i přesto mě autosalon prostě nebaví. Update: Musím komentář upravit, protože poslední dobou se na to docela dá koukat.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Slaďárna až na půdu, ale tak s tím se počítalo. Naopak mě docela mile překvapil děj odehrávající se pouze v předpovědi. I když musím uznat, že jsem si říkal, že ve filmu tohohle typu přece nemůže tolik lidí umřít, ale bylo to sugestivní. 3* si to zaslouží, minimálně jsem se nenudil. Byť jsem se na konci cítil jak bonbón- přeslazenej.