Kouzlo přítomného okamžiku (2013)

Prijemna pohodovka pre mladych ale aj starsich, ktori urcite radi zaspominaju na bezstarostne casy a stredoskolske lasky. Romantickych filmov ktore ma chytili za srdce je fakt malo, jelikoz su vsetky gycove a na jedno kopyto. Spectacular Now popisuje obdobie posledneho rocnika strednej skoly, jedno z najdolezitejsich zivotnych etap, kde clovek do znacnej miery ovplyvnuje buducost svojimi rozhodnutiami. Hlavny hrdina, Miles Teller je prikladom mladika so slobodnou dusou, bez zavazkov, ktory ma strach z dospelosti a z povinnosti ktore su s nou spojene. Zije len pre pritomny okamih, nevynecha ani jednu party a odmieta sa stotoznit s realitou, kde vsetci jeho rovesnici myslia na buducnost, univerzity a karieru. V tom spoznava mlade a nevyrazne dievca s blaznivymi snami do buducnosti a detskymi predstavami o laske. Film bol rozhodne zaujimavy a prijemny na pozeranie. Prijemny bol najma pohlad na mladu Aimee ktora stelesnovala slusne a nesmele dievca, ktore neskazila dnesna doba a urcite naplnila predstavy mnohych chlapcov o idealnej a bezhlavo milujucej partnerke.

Konzultant (2013)

Po zhliadnuti traileru som sa tesil na luxusny filmovy zazitok v rezii Ridleyho Scotta. Film mal vsetky predpoklady na to byt vynimocny a originalny. Skvele obsadenie, charizmaticke postavy, zaujimavy namet aj prostredie, no niekde nastala chyba. Mal som pocit akoby sa film cele 2 hodiny iba pomaly rozbiehal a na zaver rozbehnuty aj skoncil. Taktiez som sa pri sledovani nemohol zbavit pocitu akoby sa pan reziser silou mocou snazil spravit odlisny a zapamatatelny film. Z vysledku mam celkom zmiesane pocity. Genialnu scenu vystrieda nudna a nudnu zase zbytocna scena. Hnacim motorom filmu bol jednoznacne Michael Fassbender na Bentley s dokonalym imidzom pravnik/badboy. To vsak ale situaciu nezachranilo. Film pomaly vlece, casto nudi, je preplneny dialogmi a fylozofickymi uvahami z ktorych vacsina bezneho divaka za srdce nechyti ani nepobavi. Ridley Scott postavil film na netradicnych a zdlhavych dialogoch, coz je vsak velke riziko, pokial neni ste genius a sialenec Quentin Tarantino (ktorý keby dostal do ruk tento film, tak by nam vsetkym behal mraz po chrbte a na svete by bola dalsia diabolska oscarovka:) . Takze plne chapem veskeru kritiku na tento film a stotoznujem sa s priemernymi hodnoteniami. Samozrejme roznozka Cameron Diaz na celnom skle Ferrari highlight filmu :) "When you see thing like that, it changes you"

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Pokračovanie komiksovej adaptácie dopadlo viac ako dobre. Na rozdiel od jednotky bolo vidieť že si na filme dali tvorcovia viac záležať a nasypali do pokračovania viac peňazí, čím napravili reputáciu často kritizovanej jednotky. Film bol po všetkých stránkach o triedu vyššie ako predchodca First Avenger a myslím že sa kvalitou môže hrdo zaradiť medzi svojich filmových parťákov z Avengers.

Vlk z Wall Street (2013)

Na tento film som sa tešil už od chvíle čo pán režisér zahájil natáčanie v hlavnej úlohe s Leonardom. Dvojica Scorsese a Dicaprio ma doposiaľ nesklamala a nestalo sa tak ani tento raz. Filmov z prostredia Wall Street na vážnu notu je mnoho a tento film nám ukázal jeho temnú a zároveň humornú stranu. Sex, drogy, alkohol a veľa komických až absurdných situácii zo života Jordana Belforta, ktorý nám počas troch hodín predviedol ako pracuje ľudská chamtivosť a ako peniaze dokážu zmeniť/skaziť človeka. Celú zábavu podčiarkuje skvelý Leonardo, ktorý predviedol jeden zo svojich životných výkonov. Dávam palec hore a odporúčam všetkých dobrodruhom ktorí chcú zmeniť svoj život a snívajú o luxuse, miliónoch na účte a bláznivom živote.

Nepřítel (2013)

Po prvom zhliadnutí zostane pravdepodobne väčšina divákov v šoku a prvá reakcia po záverečnej scéne bude: WTF? Film sa pomaly vyvíja a vy čakáte na finálne rozuzlenie, po ktorom film pochopíte, no toho sa však nedočkáte. Film je zamotaný, tajomný, obsahuje veľa symboliky a návnad, ktoré prezrádzajú, čo vlastne film chcel povedať. Enemy rozhodne nie je pukancový film pre partiu na večer. Osobne som potreboval pozrieť film 2 krát a prečítať podrobný rozbor tohto diela, aby som si spravil vlastný názor a rozlúštil pointu. Rozhodne zaujímavý kúsok a pre tých, ktorí sa naň chystajú, dávajte dobrý pozor a sledujte každý detail.

Machete zabíjí (2013)

Pokračovanie úspešného Macheteho s Dany Trejom dopadlo presne ako pokračovanie Desperada: Vtedy v Mexiku. Robert Rodriguez zabil všetko čaro a genialitu jednotky. Nasilu prekombinované, pritiahnuté za vlasy a miestami aj trápne pokračovanie charizmatickej Mexikánskej zábavy. Tajne som dúfal že film sa pred koncom zachráni a prekvapí, no keď však na scénu nastúpil Mel Gibson, mal som problémy film dopozerať. Kto si nechce pokaziť dobrý dojem z jednotky, rozhodne neodporúčam.