Leon (1994)

Včera jsem si pustil Leona po dobrých dvou-třech letech a zanechal ve mě naproto nepopsatelný pocit. Konečně se ke mě dostal režisérský setřih ( v 1080p ), který ještě víc popisuje vztah mezi Leonem a malou Matildou. Besson naprosto bezkonkureční, kamera taktéž a jako třešnička na dortu hudba Erica Serry. Co si víc může filmový fanoušek přát ? ... I think we'll be fine here, Leon.

Klub rváčů (1999)

Nedávno viděno na Blu-ray. Famóznííííííííííí !!! Pro mě nejlepší Fincher. Neuvěřitelná režie, promyšlený každý záběr, každý detail, dělají z tohoho filmu jeden z nejlepších co jsem kdy viděl. Dvojice Norton + Pitt naprosto vynikající, dále večně v dýmu zahaléná H. B. Carter a její hlášky ( "od základky mě takhle nikdo neošukal :)" ) pro slabší povahy určitě nevhodné. Film temný jako noční projížďka Cejlem, plný násilí jako zásah policistů na Czechteku a hlavně ve všech směrech nadmíru originální. Jeden velkej úlet, ve kterém si každý fanoušek filmu musí najít "to své"...

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Jeden z nejlepších pohledů na válečný konflikt (podle skutečných událostí) a také jeden z nejlepších filmů mistra Scotta. První půlhodina je spíš takovým rozjezdem, ale co následuje další dvě hodiny je hotový masakr. Kulky litájí všemi směry, mrtví přibývají a atmosféra houstne.Scott nenechá diváka ani na chvíli vydechnout a pořád tlačí na pilu, že už to snad drsnější být nemůže. Ulice Mogadiša se proměnily v hotové peklo z kterého není úniku. Do toho skvělá technická stránka filmu, naprosto vynikající zvuk a výborná hudba H. Zimmera. Bravo pane Scott!

Podfu(c)k (2000)

Vynikající černá komedie o tom jak ošidný může být obchod s cikány.Pořádnej nářez od Guye Ritchieho, který (zatím) nepřekonal.Jedna hláška střídá druhou, ve hře obrovský diamant a mezitím spousta cikánů v čele s neuvěřitelným Pittem.Další postavy také na jedničku Jason Statham, Vinnie Jones, Dennis Farina, Benicio Del Toro... Film, který mě nikdy nenudí a můžu si ho pustit několikrát do roka.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Nespočet hlášek, Hollywoodská elita, originální scénář a samozřejmě Tarantino. Jeden z TOP filmů. Opravdový KULT. Dal bych 10* kdyby to šlo :-)))))

Skála (1996)

Nejlepší akční film, nejlepší Bay!!! Akce nezná hranic...honičky, výbuchy a hlášky to umí Bay nejlépe a tady to předvedl na 110%. Luxusní obsazení v podobě laboratotní krysy Cage, 65iletý Connery a záporák Harris, kterému i fandíte. Soundtrack je sám o sobě bomba a i po tolika letech nic neztrácí na kvalitě. Pro mě nejlepší Bay a asi už to tak taky zůstane!!!