Noc v muzeu 2 (2009)

Stejně blbé jako první díl, být mi 8 možná bych se bavil...

Terminator Salvation (2009)

Kdepak revoluce se nekoná. McG natočil slušnou post-apokalyptickou jízdu ve svižném stylu. Přidáme k tomu dobrého Worthingtona s Yelchinen. A co nám vyjde ? Slušnej průměr, který náctileté určitě zatlačí do sedaček. Děj ubíhá, postavy mluví ( vesměs o ničem ) a do toho všechno exploduje. Akce je dost, ale že by byla něco extra ? No to teda ne, McG se má ještě co učit, to co mu stačilo v Charlieho andílcích v novém Terminátorovi vyzní celkově do ztracena. Některé scény jsou za hranicí únosnosti ( jak se dostal Connor do ponorky ? Obrovská loď s Harvestrem se najednou objeví uprosřed pouště a nikdo si ničeho nevšimnul ? Finální scéna Connor vs Terminátor taky hovoří za vše, ten John je snad nesmrtelnej...Nebudu tady vyzrazovat všechno, však uvidíte sami. Kdybych byl zarytej fanoušek prvních dvou dílů asi bych z toho kina utekl. S puvodními Terminátory to má pramálo společného. Celkově to vidím kolem 60% s tím, že reprízu si určitě jen tak nedám.

International (2009)

Nuda, nuda a ještě jednou nuda. Clive Owen nespí, nejí a občas nekoho pošle někam...Film jede podle 100x viděné šablony, jak se jeden pustil proti ilegalnim hrátkám jedné firmy ( v tomhle případe banky ). Ukecaný je to víc než dost a krom jedné přestřelky v muzeu nás nic co by stálo za zmínku nečeká. Docela oříšek tyhle dvě hodiny dokoukat.

Star Trek (2009)

Abrams se s tím nepáře, čekal jsem, že to bude cool, ale J.J. překvapil ještě víc. Jedny z nejlepších trailerů letošního roku slibovaly hodně a naplno se vyplnily. Dvouhodinová jízda napříč vesmírem bez chyb či zaváhání. Neuvěřitelně přesně vybraní herci, triky od ILM taky na jednicku ( ti chlapci se tento rok snad ani nezastavi :)) ) a fajn nastartování příběhu o začátcích dobrodružství vesmírné lodi USS Enterprise prostě nemohl dopadnout lépe. První letošní blockbuster, na který se vyplatí jít více než jednou!

Rychlí a zběsilí (2009)

Stará parta se vrací v plné síle...? Opět 150 prdelek na m², nablýskané vozy a spousta pomačkaného plechu. Musím říct, že se Lin pochlapil, není to úplná zhovadilost jako tokijská jízda, ale má to i světlé momenty. K těm samozřejmě nejvíce přispívá duo Diesel, Walker, kteří neztrácí šmrnc ani po několika letech od prvního dílu. Co ovšem film pohřbívá jsou do očí bijící digitální pasáže ( úvod, tunely ), děj vás taky zrovna neohromí, záporák by se taky určitě našel lepší a všechno to celé uzávírají nelogičnosti. Jako oddech to neurazí, ale ani příliš nepobaví. Já osobně si raději pustím první díl :).

Strážci - Watchmen (2009)

Snyder si ukousnul moc velké sousto? Záleží na úhlu pohledu. Osobně jsem předlohu nečetl a orientovat se ve všech těch postavách zas takový problém není. Dobrou půlku filmu tvoří flashbacky, kde se všechno objasní. Ano ve filmu se víc mluví, než střílí a bojuje, ale v tomhle problém nevidím. Snyder to zabalil do velmi líbivého kabátku a navrch přidal hodně retro soundtrack, který jsem opravdu v takovém filmu moc nečekal ( i když se film odehrává během studené války). Songy Boba Dylana, Simona a Garfunkela, Jimi Hendrixe a dalších přidávají hodně na celkovém obraze snímku. Rkový rating je asi nejlepší co vůbec tenhle film mohlo potkat. Spousta vulgarismů, krve a navrch pro některé až moc WTF erotická "hallelujah" scéna. Film je ve výsledku mnohem zábavnější než jsem očekával, hodně díky postavám Rorschacha & Komedianta, které jsou hodně velkým + celého filmu. Mohlo to dopadnout mnohem hůře a ve výsledku jsem spokojený za to co jsem dostal. Jako rozjezd letošní hodně nabité sezóny to bohatě stačí.

Hledání Země Nezemě (2004)

Famozní, okouzlující, pohádkové a nevím co ještě. Jsem naprosto odzbrojen. Forster vykouzlil jeden z nejkrásnějších filmů co jsem kdy viděl. Vynikající Depp v tomhle malém, ale přitom tak velkém filmu!! Jasných 5*.

Californication (2007) (seriál)

Chtěl bych být jako Hank Moody :-)

Gran Torino (2008)

Čím je Clint starší, tím je lepší. Po Million Dollar Baby opět film, který vás vcucne a nepustí. Opravdu mistrovský kousek, který potvrdil, že Clint opravdu ještě nepatří do starého železa. Herecký i režijní projev dokonalý, hudba taktéž ( závěrečná píseň ). Nic jiného než vychválit tohle dílo do nebes se nenabízí. Jeden z nejlepších filmů roku 2008. 100%.

Dexter (2006) (seriál)

První série ***** druhá ***** třetí **** Originálnější seriál bych asi těžko hledal. Policejní vyšetrovatel Dexter Morgan je sympaťák od kosti kterému prostě fandíte od začátku do konce. Vedlejší postavy taky dobře napsané ( fuckující sestra Debra, Dexterova přítelkyně Rita... ). Skvělé zpracování a vynikající Michael C. Hall v roli muže, který bere spravedlnost do svých rukou.