Predátor (1987)

Film mého mládí, dnes už naprostá klasika žánru..

Princ z Persie: Písky času (2010)

Letní filmová sezóna v plném proudu a tak nezbýá nic jiného než si vypláchnout mozek nejakým tím popcornem z Jerryho dílny, ze které se produkovali ty nejlepší, bezstarostné prázdninové snímky. Bohužel Jerry už nějak nemá ten správný čich ostříleného producentského mága. Jeho nový film Princ z Persie jede tak na půl plynu, z filmů podle her určitě nadprůměr, ale vedení režiséra určitě podprůměr. Newell není tím pravým kdo by měl kočírovat film za 200 mil USD. Není ten kdo natočí akční scénu, kterou si budete pamatovat, u které by jste si mohli říct to bylo opravdu dobrý. Jak by to asi dopadlo kdyby šly věci trošku jinak a nového prince natočil Bay ? :) Bohužel to dopadlo tak jak to dopadlo a Michael skončil s trilogií a o hromadě šrotu z vesmíru, který se umí transformovat od vysavače až po satelit na oběžné dráze. Co pohřbil Newell to vyrovnávájí hlavní hrdinové v čele s ultra hot Gemmou, pro kterou se ty peníze za návštěvu kina vyplatí. Film má slušné tempo, pěkně se na něj dívá, dvě hodinky utečou jak voda, ale po pár dnech vlastně zjisťujeme, že vůbec nevíme o čem to bylo..

Kniha přežití (2010)

Opravdu to takhle zamýšleli bratři Hughesové nebo je na vině scénarista ? Odehrává se to celé v post-apokalyptické budoucnosti, kde to žádný jedinec nemá lehké. Problém je v tom, že veškeré co se filmu děje jste už viděli někde jinde, gangy smradlavých motorkářů, kanibalismus, jeden kamerový filtr za druhým..a tak se dá pokračovat s klidem dál. Netuším co Washingtona vedlo k této roli jednoho muže jenž jsi de za svým a při své pouti stihne akorat pár usmrkaných vět a přizvat si na svůj trip jednu zatraceně sexy ženskou ( Mila Kunis ) imho film od filmu větší kost. Když už ani hlavní hrdina toho tolik co nabídnout, člověk si řekne že to určitě napraví aspoň záporák v podání Oldmana, který se pro ty role snad narodil...ah jsme zase vedle stejná bída a utrpení. Filmů s podobnou tématikou v posledních letech přibývá a když napíšu, že pomyslný vrchol post-apokalyptické Ameriky drží Francis Lawrance s I Am Legend nebudu daleko od pravdy.

Kick-Ass (2010)

Matthew Vaughn si řekl, že posune film zase o kousek dál a tak se jednou spřáhl s Millarem aby natočili ten nejvíc cool snímek posledních let. Celé si to pěkně zafinancujeme z vlastní kapsy a budeme mít trošku té tvůrčí svobody. V tom je Kick-Ass jedinečný a nemá naprosto žádné hranice nebo limity otravných producentů, kteří by ten film srazili minimálně o dvě třídy níž než kde je. Vaughn naservíroval takovou mísu brutality, akce, narážek a různých odkazů, že to napoprvé nejspíš všechno nepoberete a budete jako já potřebovat druhou projekci v dohledné době. Kde je vůle, tam je dobrý a zábavný film, který se nebojí jít svou vlastní cestou a i v dnešní době předražených spidermanů, terminátorů ukázat, že to jde i za pakatel, jen si do toho nenechat kecat a mít "trošku" toho talentu.

Na sv. Valentýna (2010)

Opět se potvrdilo, že jedna herecká hvezdička na druhé ještě nedělá dobrý film.

Iron Man 2 (2010)

Velké zklamání ? Rozhodně ne, Favreau přizval do filmu další herecké hvězdičky a na výsledném obrazu je to znát. Ať už je to záporácký Sam Rockwell, kterého mám dalším novým filmem radši, Scarlett v roli černé vdovy, jenž by si imho zasloužila i vlastní sólovku a nebo ruský polobezdomovec a vědec v jednom Mickey Rourke. Druhý železňák navázal tam, kde první skončil plus začal připravovat základy pro Avengers. Postav je na plátně dosti a podle toho taky vypadá výsledný obraz snímku, který není moc akční, ale i přesto nenudí. Může za to pochopitelně Tony Stark a jeho hlášky na všechny strany ( s jahodama to zabil :D ). Ve filmu chybí minimálně ještě jedna akční scéna, ktera by se hodila někam doprostřed snímku. Dvě velké akční scény z nichž jedna je ta finálová je opravdu málo a mohli by se nad tím páni od Marvelu pozastavit. Letní sezóna pro mě začala otřesným soubojem titánů, pak přišel Downey a spravil mi chuť a dál už to bude jenom lepší, protože se na nás nezastavitelně valí Kick-Ass a jeho bandička.. :)

Souboj Titánů (2010)

V jedné chvíli jsem si byl jist tím, že tento humus nemilosrdně pošlu do odpadu. Tolik nesmyslů a nezáživné akce jsem ještě neviděl. Vedle tohoto výplodu je Sommersovo G.I.Joe blockbuster minimálně na 4 hvězdy. Leterrier to absolutně nezvládá, nějaké napětí ? atmosféra ? nikde nic a na poli 106 minut, které jsou neuvěřitelně dlouhé není jeden záběr nebo jediná rvačka, kterou by jste si zapamatovali a mohli říct, že tohle bylo docela cool. Bohužel nebylo. Můžu tady dál psát a plivat na to jak je to celé hnusně digitální, scénář neexistuje, Perseus vůbec není ten typ hrdiny s kterým by jste to chtěli táhnout až do poslední bitvy. Jedinou útěchou zůstává cena vstupenky, sovička a fakt, že tenhle francouzský břídil nedostane do rukou Avengers.

Ženy v pokušení (2010)

Velká škoda, že si film neudrží to skvělé tempo jaké má ve své první půlce, to bych s těma hvězdama šel určitě na 4. Ale i tak moc pěkné překvapení od Vejdělka, který tímto počinem vyprodukoval zatím svůj nejlepší film. Od filmu, od kterého nic nečekáte můžete jen dostat a i tak to v tomhle případě dopadlo. Některé vtipy moc povedené, některé slabší, ale když se tohle nedaří aspon je na plátně Balzerová, která si to vyloženě užívá. Rozhodně český film, za který mě nebylo líto vyhodit ty nekřestanské peníze a že jich je v poslední době hodně málo...

Cesta (2009)

Někde na půl cesty skončil tenhle film o pochmurné budoucnosti naší matičky Země. Atmosféra, herci fungují na jedničku, ale pro mě osobně má ten film strašně slabé tempo. Né že by nebavila pouť otce a syna napříč USA, ale chybí tomu motor, zkrátka pořádná hnací síla, která by diváka držela v napětí po celou dobu filmu. Mohlo to dopadnout mnohem lépe. Škoda...