Zaklínač (2019) (seriál) odpad!

Tvůrci seriálu jsou neskutečně talentovaní. Knihu jsem přečetl asi 10x, takže se řadím mezi to znalé obecenstvo. Veškerá hloubka, která dělá zaklínače zaklínačem, je v píči. Geralt se tváří jako impotentní drsňák celou dobu, asi to přehnali s tím jeho oslavovaným cynismem. Asi nepochopili, že je potřeba ho dávkovat. Jeho vztah k Yennefer, jedna z nejúžasnějších věcí v celé knize, tu má hloupku podzimní louže. Na Marigolda, nejlepšího parťáka, je neustále nasranej a z Marigolda tu zbyl otravnej smrkáč, který se za Geraltem táhne jako smrad. Kdyby Geralt mluvil tímhle tónem s Foltestem v knize, vysloužil by si rychlou oprátku. Calanthé spolu se smaragdy potratila i svou nesmlouvavou důstojnost a stala se z ní macho přehrávající teatrální kráva. O nepochopitelných jednáních postav ani nemluvím. Vilgefortz, neskutečně talentovaný kouzelník a ten skutečný hybatel děje, který Yennefer sfoukl jako svíčku (a Regise taky, když už jsme u toho), prohraje v šermu s castingovým failem Cahirem. Yennefer je vyzrálá jako desetiletý Lambrusco. Tvůrci seriálu jsou neskutečně talentovaní - nikdo jiný by nedokázal tak brutálně vykuchat jednu z nejgeniálnějších předloh všech dob, vybrat si z ní díly a ty pospojovat nepochopitelným způsobem do nějakého zřejmě wow effectu. Bravo. Zaklínač se dal udělat buď s velikým citem, jako to zrobil CD Projekt, nebo takhle. Jedno doporučení... Bonharta by mohl hrát nějakej teplej negr. *********************************************************** Nedá mi to, ještě si tady štěknu. Ta záplava pětek mě neudivuje - pětkuje to zřejmě stejná sorta lidí, která byla schopná pětkovat Avengery. Bohužel i takoví jedinci, jako je cervenak (což je spisovatel, a tématicky Sapkowskimu dost blízký), postrádají soudnost. Ať si každej hodnotí jak chce, je mi to u prdele. Ale pozastavil jsem se nad tím, to jo. U Satana, jsem rád, že nejsem jedním ze stáda alespoň v tomhle. Jdu si ho vyhonit k Wine and Blood.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

No ty vole. Co k tomu napsat? Totální soustředění na charaktery a jejich duševní vývoj, žádné pičování okolo, ne úplně důležití záporáci (což je dobře), všichni srozumitelní, doplněno o skvělé zabijácké finále. Skvělej příběh, nulový patos a naivita, kterou jsem tak opovrhoval u nesnesitelných Avengers (a i u některých Xmenů, třeba u toho sračkového druhého dílu). Ty detaily (umírající voják ve vlaku), to slovní pomrknutí, kdy se postavy rozhodují ve svých hlavách a nemají zapotřebí se o všem veledůležitě emočně exponovat. Very fucking good. PS: Michael Fassbenderje bůh. Jessica Chastain je píča.

Vice (2018)

Smál jsem se, film o zmrdech, natočený s velkou lehkostí.

Prvotní strach (1996)

Norton je fantastickej, Gere velmi dobrej, Linney skvělá. Ta koncovka... bravo. Tenhle film dělali inteligentní a talentovaný lidi.

Divoši (2012)

Pecka lepší, než má Blake Lively!

Avengers: Endgame (2019) odpad!

Myslím, že na verbalově fotce z fronty na lístky jsem poznal pár kamarádů, smazaných promptně z Fejkbooku. Bože, to ale byla kravina. Tolik vymrdaných peněz na takovou sračku, zavolejte někdo Guinnessovi, nebo jak se jmenoval ten pivovarník.

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Scénáristi by si mohli někdy ověřit, jak se dělá taktika v praxi. Co ta armáda jedla, než se nechala zmasakrovat? Draci tady najednou přestali žrát ovce, rolníky a děcka? Kdo té bitvě velel? Proč poslal jízdu do útoku bez podpory? Proč lučištníci na hradbách moc nestříleli do toho houfce mrtvých za příkopem? Proč mít jen jeden plán na zapálení příkopu, když vím, že draci asi budou někde lovit Night Kinga? Proč byly hradby tak mizerně obsazené pěchotou? Mrtví provedli na hradbách průlom asi za 5 minut. Proč se postavy teleportujou? Proč ornitolog Bran nějak nepomohl s bráněním své osoby, místo protáčení očí v sloup? Kde je Ned Stark? Všichni ho chtěli zpátky a když má tu možnost, trucuje. Night King se nechal oddělat hrozně snadno, čekal jsem, že dojde až ke Kings Landing a povodí si The Mountain. Pár věcí tam bylo dobrých, tak uvidíme, co se stane dál.

Avengers: Infinity War (2018)

Jediný charakter, který tu za něco stál, byl Thanos. Fandil jsem mu.

12 let v řetězech (2013)

Co prožil hlavní protagonista tohoto příběhu, to si ani nedovedu představit. Jímá mě z toho hrůza. Tenhle film by se měl pouštět jako odstrašující příklad na všech ekonomicko-agrárních univerzitách! Jako by nestačilo opovržení vlastní manželky, pro jejíž dobro se denně dře, ještě ke všemu přichází o těžce nabytý majetek! Ubohý rančer. Není divu, že propadal ďáblu alkoholismu, aby alespoň na okamžik ulevil ztrápené duši. Jen se otočí, už mu za zády bují konspirace a pomluvy, negři se mu rozutíkávají na všechny strany a poslouchají ho jedině, když na ně vezme bič.