Božské děti (1997)

z iranu prisiel zaujimavy kusok, ktory sa nehanbi zobrazit najchudovnejsich ludi v blizkosti Teheranu. deti su to fakt bozske, z Bahare bude raz hviezda :) film sa snazil byt realisticky, az na trasu behu, ktora mi pripominala runway z F&F6. koniec bol sice taky zostrihnuty, ale aj tak si ma film dostal.

Bratr Slunce, sestra Luna (1972)

Veľmi pekné spracovanie, prišlo mi také rozprávkové , veľmi farebné, romantické a miestami aj trošku naivné, jednoduché ako prostáčik z Assisi. Škoda, že pesničky neboli v taliančine ale v angličtine. Páčila sa mi postava otca, fakt bol skvele zahraný, ešte aj ako radil synovi kde majú Perugiania poschovavane poklady. Pekne bolo ukázané ako zarobil na vojne zo všetkých strán, aj ako to vyzerá v Garbiarskom suteréne.

Broken (2006)

film sa spociatku snazi vyzerat ako amaterska Saw, avsak... nedari sa. hlupe a nelogicke konanie postav snad z true story nema nic spolocne. a ak by sa tak niekto naozaj choval ako ta zenska, nema dovod prezit. sama odhaduzje sance na prezitie a zvratenie situacie, takze sa znovu dostava nielen tam kde bola, ale aj do este viac nezavideniahodnej situacie. chlapik je vlemi divny tvor, tazko odhadnut o co mu ide. ty budes zahradnik. okay... najcastejsia veta, ktoru som si pocas filmu opakoval bola "toto nedava zmysel". mnohe scenky boli navyse extremne roztahane (FFW),chapani, come on, tomuto nemozete dat predsa plny pocet, to by nebolo fer k inym o dost lepsim subzanrovkam.

Buchty a klobásy (2016)

V tomto filme bolo snáď všetko. Ľudské dilemy, ba dokonca aj tá hlavná. Niektoré situácie snáď nemuseli, ale to by snáď už aj chýbalo. Pozrieť si tento film po kúpeľnej soli by bol snáď neznesiteľný zážitok :-o

Bullet Train (2022)

Film kde súvisí všetko so všetkým, kde vidíme snáď každú scénku filmu z aspoň dvoch pohľadov. Ide o súboj v ktorom má víťaz najviac šťastia. Brad Pitt sa omylom dostane do smrtonosneho zápasu ale ak je osud na jeho strane, nemôže prehrať. Aj keď sa čokoľvek javí ako zlá správa tak sa čoskoro ukáže ako život zachranujuca. Film má celkom veľký počet zápasov na život a na smrť s patričným počtom fatalit.

Bu neng shuo de mi mi (2007)

myslim ze som sa k Secret dostal cez Anthony Wonga a veru ze som velmi dobre urobil. takyto super romanticny film som veru uz dlhu dobu nevidel. je tu on a ona, a klape im to spolu. ale ako to uz byva, tak im to nebude dlho trvat. tentokrat vsak prekazka prichadza odtial odkial by ste ju veru necakal. co je na tomto filme uzasne je to ze obaja su v umeleckej skole a obaja hraju neuveritelne na klavir. ak mate aspon trochu radi klavirnu hudbu tak budete pri tomto filme ocareni. takyto film moze prijst jedine a iba z Azie, zapad taketo nieco imho nevymysli ani o 50 rokov. The Secret. 5 stars!

Burnistoun (2009) (seriál)

dufam ze toto nepredstavuje to najlepsie zo skotskeh humoru, pretoze inak koncim. nudne, nezaujimave, amaterske, trapne. koli comu davam 2*?

Cannibal (2006) odpad!

mozno je film vo svojom subzanri niecom prelomovy, avsak pozerat sa na dvoch desnych homosov co si to rozdavaju vacisnu filmu az take prelomove nie je. atmosfera a detailne zabery na postavy je sice ponura, sleazy a nechutna, no film viac nudi nez znepokojuje. pozriet si poslednych 30 min by uplne stacilo, prva hodina je taka predohra, po ktorej vyhladnete a idete si radsej zohriat veceru. a potom to zacne. niekoho rozporcovat a zjest, to sme uz videli. a dokonca v lepsej kvalite nez je tento nizkorozpoctovy film. keby sa reziser prestrihal nic nehovoriacimi scenami ako Hlavny hrdina crevami obete, hned by to mohlo mat ine grady. mna film rozhodne nezaujal (a rezserov styl uz po tretikrat). suhlas s: Ingrid

Captain America: Občanská válka (2016)

Veľmi zaujímavá ústredná postava či by sme mali dovoliť osobnú vendetu, alebo ju prekaziť za každú cenu. Vydať alebo nevydat na smrť neriadeneho agenta pozostalým? Tema začína občiansku vojnu.

Captain Marvel (2019)

Keď už nič iné tak pády, nárazy a tvrdé pristátia tu boli sfilmovanie príkldane. Mačka Goose bola tiež výborne spravená, všetky zvyky, vrátane potit. scény boli skvele realistické.