Andor - Ulice Rix (2022) (epizoda)

Dokonalý pohľad na revolúciu a jej prvú iskru. Vlastne, ono to už iskrilo hodne, ale až keď príde na prvé údery kladiva na podkovu a posmrtný odkaz revolúcie, tak začína wildfire. Všetky linky sa samozrejme spájajú do jedného veľkolepého grand finále. A nezabudnite na potitulkovu scénu - potvrdila sa mi predpoveď z predošlých časti 🙂

Andor - Zúčtování (2022) (epizoda)

Predčasné Finále po dvoch priemerných epizódach. Najslabším článkom sú Flashbacky detí divochov z detstva a ich stret s high tech posádkou stroskotanej lode. Topkou je spackany záťah v pomere 1 rebel ku 12 členom security tímu. Toto sa nedalo pokaziť, až kým sa to nepokazilo celé. Tak trochu v štýle black hawk Down, kde sa celá jednotka ocitne v strede nepriateľov ktorí sa hneď aktivizujú proti prítomnosti neželaných jednotiek. Proste Učebnicový príklad zlyhania. Za to určite 5/5, tá atmosféra sa dala krájať. A potom utíchli údery kladiva o kov a začal lov.

Babylon Berlín - Epizoda 1 (2022) (epizoda)

Absolútny odpaľovak štvrtej série, bodka by aj iné seriály mali také štarty štvoriek. Atmosféra seriálu ktorý už všetci dobre poznáme je späť a staré časy ožívajú. Staré časy ale nie veľmi dobrých časov. Je až neuveriteľné ako vyzeral Berlín na prelome rokov 1930-31. Ešte je to kus do vojny ale krajina ide pekne dole vodou bez toho aby si toho boli zúčastnení vedomí.

Babylon Berlín - Epizoda 10 (2022) (epizoda)

Všetci mafiáni sa stretávajú na policajnej stanici aby si tajne vyrokovali vzájomný mier. What could possibly go wrong? Napätie sa dalo krájať, máme ďalší kus finále za sebou, viacmenej podľa očakávania. Ku všetkému stačil jeden človek z vnútra, ktorý bol zahltený v existenčných problémoch až po uši

Babylon Berlín - Epizoda 11 (2022) (epizoda)

Ozaj škoda že seriál naťahovaním oznamuje skôr ďalšie dejové linky než ukončenie, nie že by bol zlý, to fakt že nie, ale niekedy je dobré skončiť v najlepšom. V tejto časti sme snáď neuzavreli fakt že nič, čo je dosť škoda na predposledný diel série

Babylon Berlín - Epizoda 12 (2022) (epizoda)

Súboj náckov vrcholí a o osude ríše sa rozhodne v Berlínskom sídle NSDAP. Komisár Rath ide taktiež čeliť vlastnému bratovi. Ten koniec mi trošku pripomenul reboot star wars, cisár žije a má vlastnú flotilu. Zaujímavý Twist bol s ruským špiónom a jeho plánovaným vstupom na vzducholoď.

Babylon Berlín - Epizoda 2 (2022) (epizoda)

Včera prijímal úplatky pri honosnej večeri v náručí žien, dnes leží s prerezanym hrdlom u patológa... Mam pocit že náš herr komisár je undercover a je mu zle z toho že o tom nik nevie, iba najvyšší šéf. Nepríde mi že by tie reči v márnici myslel vážne 🤔 Charlotte dáva prednosť rodine a za to čelí trpkým následkom. Stále zabúda na toho jedného kolegu za rohom, to je docela slabá pamäť...

Babylon Berlín - Epizoda 3 (2022) (epizoda)

Tanečná súťaž je jediné čo pomôže ľuďom aby nemysleli na ťažkú situáciu v ktorej sú. Pre niekoho fast forward, pre niekoho skvelá atmosféra danej doby. Charlotte to ešte skúša utancovať keď k nej prichádza nečakaná posila. Možno keby si dá dávku od doktora Perníka, pretancovala by celý rok

Babylon Berlín - Epizoda 4 (2022) (epizoda)

Tanečná súťaž je podmanivá ako celková atmosféra seriálu. Vťahuje diváka do svojich spárov, aby mu vrazila dýku do chrbta v tmavej uličke blízko podniku, ktorý raiduje jednotka náckov. Kdesi inde v rovnakom čase rozhodca odpískava zápas, ktorý má vopred určeného víťaza. V hre je príliš veľa na to aby to bola náhoda. Kto prišiel prevrátiť stôl s úplatkami a postrieľať falošných hráčov?

Babylon Berlín - Epizoda 5 (2022) (epizoda)

Je to topka, ako píše remivsremi, všetko do seba pekne zapadá. Skorumpovaná polícia, súdy, všetko ide dole vodou. A to sme ešte len v roku 1931