Rick a Morty - Že by Amort? (2023) (epizoda)

Morty odhalí, že spaghetti night sú vlastne z mŕtvol inej planéty, kde sa niektorí rozkladajú do chutných jedál. Rozhodne sa s tým niečo urobiť, pretože s tým má vnútorný problém. Ako to už poznáme, všetko sa úplne pokazí, keď prezidentka rozbehne intergalaktickú priemyselnú mašinériu špagiet.

Rick a Morty - Air Force Wong (2023) (epizoda)

Podivuhodná epizóda o návrate Unity. Ozaj, čo s tým koncom predošlej sezóny? The Mortiest Morty across the multiverse

Vinland Saga - Probuzení (2023) (epizoda)

Einar zisťuje, že Thorfinn bol kedysi sám nájazdníkom a lupičom, snáď už od detstva. Zažil asi už všetko čo z neho spravilo vnútornú trosku plnú nočných mor. Nie je lepším než tí čo zotročili Einara. Má ešte šancu na akýsi život?

Vinland Saga - Had (2023) (epizoda)

Dedič nemá rešpekt lebo ešte nikoho nezabil, hovorí Snake. Bojovníci prinášajú smrť ako remeslo, lebo smrti sa každý bojí, inak by nad nami nemala moc. Thorfinn sa však smrti nebojí, lebo život samotný mu ešte nič dobrého nepriniesol. A koho sa bojí starý lišiak? Samotného Hada! Bosu, hai!

Vinland Saga - Ketilovic farma (2023) (epizoda)

Práca na farme je ťažká nielen pre roľníkov, ale aj pre zemepána. Einar zisťuje ako sa vykúpiť z otroctva. Samozrejme, že sa instantne zahľadí do spanilej devy.

China in Revolution: 1911-1949 (1989)

Film je súčasťou väčšej trilógie z réžie Sue Williams. Táto prvá časť z roku 1989 je vnútorne rozdelená na pár častí, odporúčal by som si to dávkovať podľa nich, pretože dať si dobu 1911-1949 za 110min je príliš veľké sústo. Máme tu klasickú dokumentaristicku jazdu pri ktorej môže človek buď zaspať alebo vziať do rúk mobil. Takže menej je niekedy viac, než zhltnúť celý dokument na jeden šup. Dej ukazuje všetky strašné roky, kam by sa asi nik nechcel vrátiť. Šlo sa zo zlej doby do ešte horšej a potom prišla vojna. Proste celé zle. Zaujímavé je sledovať rozprávanie preživších z tábora nacionalistov aj komunistov. Skutočná história Číny by sa v tomto formáte už nikdy nedostala k číňanom, ktorí sú dnes uz len kŕmení červenou metastázovanou propagandou, takže je super mať originálne zábery z dávnej doby rozprávané tak ako sa stali. Odporúčam každému koho zaujíma vzostup komunistickej strany Číny, a.k.a. CCP.

Vinland Saga - Otrok (2023) (epizoda)

Opening druhej série ako to vedia len Japonci. Hneď od začiatku máme akciu a príbeh ktorý sťahuje hlavného hrdinu až na dno jeho existencie. Môže to byť ešte horšie? Ešte by mohol zomrieť. Ale to nedopustí! Animácia, výrazy tváre, divoké nájazdy bez obkecov alebo hype, proste klasická každodenná jazda za novými otrokmi.

Yellowstone - Výprask (2020) (epizoda)

Ideme po stopách zlodejov koní, resp býkov. Je zaujímavé sledovať ako sa situácia vyvíja. A ako sa bez špeciálneho výcviku dá lasom zastaviť šoféra. Rip a Beth idú pomaly ďalej, nuž žiaľ v tejto rovine som čakal akčnejšiu Beth vo svete biznisu. Hezoun z Lost toho zatiaľ veľa nepredviedol. Keď som počas 1883 sledoval Dutton family tree tak som sa už naspoiloval ohľadom Jamieho. Nevadí, ideme ďalej synku...