Rick a Morty - Vzpoura numerikonů: ve filmu (2023) (epizoda)

Nebolo to až také zlé na tunajšie hodnotenie. Vojna čísiel a písmen dosahuje nepredstaviteľné rozmery. Všade samé hlášky, veľa zaujímavých výmyslov a vtipov. A to všetko v štýle Star Wars. Ice T je pre mňa nedostatočná značka, myslím, že by si mali vybrať inú celebritu.

Mao Years: 1949-1976, The (1994)

Po pár rokoch máme Druhý diel z trilógie od Sue Williams o čínskej histórii. Tentoraz je tu krutovláda diktátora menom Mad Mao, jedného z najkrvavejších diktátorov histórie, diabol na zemi. Prejdeme cez výpovede zúčastnených z obdobia veľkého skoku vpred, kultúrnej revolúcie až po Maovu smrť.

Kuciak: Vražda novináře (2022)

Pozerať tento dokument v januári 2024 je o to hrôzostrašnejsie, keď človek vidí že Gašpar je vo vláde a Para píše nový trestný zákon kde sa znižujú testy a premlčacie lehoty, keď ide štvrtá Ficova vláda rušiť špeciálnu prokuratúru, keď Pelle ide za prezidenta. Spravodlivosť neexistuje, change my mind

Rick a Morty - Summer k nepřericktí (2023) (epizoda)

Where are my children? Merged... Kuato je real deal, je to čosi viac než len cool spolok, je to životný štýl. Summer nachádza nový zmysel života a pocit spolupatričnosti, ale čoskoro sa ocitá vo filmovej sérii Taken. Open your eyes! You haven't even bonded with him yet? Wet Hot American Summer nepoznám, neviem prečo šli tvorcovia robiť referencie na takú okrajovú záležitosť

Yellowstone - Meaner Than Evil (2020) (epizoda)

Josh Holloway je opravdu nevyužitý, namiesto neho tam mohol byť ktokoľvek. Z nahej jógy ostala len fráza. Beth ostávajú len blbý kecy. Walker prichádza s možnosťou vykúpenia. Karma má rôznu podobu. Kacey má priveľa rečí pri večeri, napríklad jednu otázku. Za mňa je najviac poľutovaniahodný Kuchár, ktorý sa snaží a napokon si dajú všetci cereálie a nie je ani vypočutý. Notice me senpai!

Yellowstone - I Killed a Man Today (2020) (epizoda)

My shortujeme teba, ty shortuješ nás. Pump and dump, you dumb biatch. Aneb, karta sa obrátila. Monika stále klame, pretože nikoho nezabila. Prečo sa Rainwater tak rýchlo dostáva na miesto činu? Boli snáď dohodnutí a Monika bola volavkou? Nejak som to nepochopil. S kým z auta si vymenila Monika pohľady? Kedy chcel od nej Rainwater aby vabila random typka? Ako dlho tam musela čakať? Prečo tam nabehol tucet áut? Ako vedeli že ju vezme presne tam, keď až potom našli prvé telá? (Prvá obeť z minulej časti bola niekde úplne inde) Prečo musel čakať Mo až do poslednej sekundy? No jo, a John dostáva ponuku, ktorá sa neodmieta. Unless...

Gluten, l'ennemi public (2020) (TV film)

Ako vzniká celiakia? Môže za to lepok? Sú bezlepkové potraviny nevyhnutné a zdravé aj pre tých čo netrpia intoleranciou? Odporúčam pozrieť všetkým nadšencom gluten free. Kapitalizmus vyrobí problém, ale namiesto riešenia vytvorí nový systém zárobku. Načo odstrániť glyfosat, keď môžeš vytvoriť multimilionovy biznis s predraženými gluten free potravinami? Keywords: Monsanto, glyfosat, herbicidy podávané tesne pred žatvou, nedostatok regulácii, lobing, neschopnosť WTO, ultra spracované potraviny, pomalosť demokracie vs rýchlosť biznisu.

Rick a Morty - Nezmortriklý (2023) (epizoda)

Konečne sa posúvame ďalej v dejovej linke the Mortiest Morty. Rick sa s ním spája aby sa pomstil the One Rickovi za smrť jeho ženy, udalosť ktorá dala vzniknúť portal gun. Začína epic final battle kde sa ide Beyond and above all in.

Rick a Morty - Že by Amort? (2023) (epizoda)

Morty odhalí, že spaghetti night sú vlastne z mŕtvol inej planéty, kde sa niektorí rozkladajú do chutných jedál. Rozhodne sa s tým niečo urobiť, pretože s tým má vnútorný problém. Ako to už poznáme, všetko sa úplne pokazí, keď prezidentka rozbehne intergalaktickú priemyselnú mašinériu špagiet.