Patriot (1998)

musim priznat ze Seagala rad nemam, ale kdo tomuto dava "odpad", ma moc uzke mantinely...a moc toho nevidel. Samotny Seagal natocil mnohem trapnejsi filmy, jak by pak mel clovek hodnotit ty...? Toto byl uplne normalni poloakcni film s docela dobrym padouchem (herec je to celkem znamy) a uveritelnou zapletkou (v US se posledni dobou deji i silenejsi veci, takze tento terorista neni zadne sci-fi). Dostavila se lehka nuda, ale jinak se na to koukat dalo. Krome poslednich 5ti minut, pozor spoilery: kdyz pominu "nahodu", ze rostlina, jejiz vytazek neutralizuje toxin, se zrovna zazracne vyskytuje na miste, kde teroriste latku rozsiri, a ze vetsina mrtvych je tu spis postrilena, nez zabita onou "5th level" nebezpecnou latkou jak rikaji, tak jako lekar jsem si rikal, ze pokud se nestane nic trapneho, necham tomu dve hvezdy, ale posypat infikovane lidi kytickami z vrtulniku a volat "uvarte si je", to je fakt moc :) nechapu proc tam normalne nenapochodovali dalsi doktori v oblecich a nedali kazdemu vakcinu. Konec je odpad, jinak je film prijatelny. Lepsi varianta: Outbreak s D. Hoffmanem

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Pro me zklamani. Guillerma mam rad, jeho Blade 2 je nejlepsi z trilogie, Hellboy ujde a Faunuv labyrint je super. Od tohoto jsem cekal nasup triku a akcni pohodovku a...vpodtstate jsem to i dostal, ale zaroven i kopu nudy. Uz dlouho se mi v kine nestalo,abych se tesil az film skonci. Je toho v nem zkratka moc, prepisknuteho. Myslim,ze ani Imax nebo 4Dx by to nezachranil, natoz kdyz si to pustite doma v obyvaku na ani ne metrove telce...to si odectete dalsi hvezdu. 1)Triky: fajn,ale vsechno jiz videne...defacto kopie Godzilly a Transformers, navic s takovou priserne preplacanou paletou barev, ze ani dite odkojene japonskymi videohrami by se v tom nevyznalo; navic se na platno pro vetsi dojem velikosti vejde casto jen rameno/palec/oko robota nebo prisery, cili vetsinu akce nevite co se presne deje. 2)Hrane sceny: herci na jedno pouziti, nezapamatovatelni, s frazovitymi macho hlaskami...kdyby aspon misto toho cernocha dali S. Jacksona a jako hlavniho drsnaka Willise...takhle to ani Perlman nezachrani. Navic jsou sceny jak zkopirovane z Top Gunu. Celkove tomu chybi jaksi koule...Transformeri maj kazdy svou osobnost a jsou cool, Godzilla je jedina a tudiz unikatni, v Avengers kterym se Pacific taky podoba jsou zas superhrdinove...tady jaksi neni komu fandit, cloveku je to vlastne cele putna, ke konci jsem se dokonce pristih ze chci at jim daji emzaci radsi na pr..l :) A na konec maly spoiler: chapu, ze u takoveho filmu je nutno vypnout mozek, ale i tak mi celou dobu vadilo, ze jakesi mimozemske prisery maji zcela pozemske tvary, at uz jako leguan, netopyr, gorila apod. Ortel: nablyskana bezpohlavni cetka.