• Pohádka

Avengers (2012)

Postavy se mi líbily a 3D též dobré. Ale dobrodružství jsem v kině tedy neprožila. U tohoto filmu znamená akční děj - pomlátíme se mezi sebou, pak pomlátíme ty zlý a zachráníme svět. Líbilo se mi pár scén s Robertem Downey Jr. (Iron man) a s Markem Ruffalo (The Hulk), ale to mi celkový dojem nezachránilo. Pozn. v kině nás bylo všehovšudy sedm a já měla co dělat abych neusnula.

Útěk ze Sibiře (2010)

Život je cesta a končí smrtí. Pro všechny. Pro každého má ale cesta jinou váhu..zvláště pro tuto výpravu. Touha žít déle než jak jim bylo určeno režimem byla z každého cítit a každý měl svůj vlastní důvod proč překonat sám sebe, ikdyž zemřít by bylo leckdy snažší. Film zvolna vypráví příběh hrstky lidí na této cestě a opravdu oceňuji, že se to obešlo bez srdceryvných a jakýchsi akčních scén. I tak zanechá příběh hlubokou stopu. Též se mi líbili výborně propracované postavy a úžasná panoramata.

Milý Johne (2010)

Příjemný romantický film se sympatickými herci. Líbila se mi větší propracovanost postav a zajímavé vedlejší role. Zvláště pak vztah Johna se svým autistickým otcem

Mupeti (2011)

Komedie? Během filmu jsem se zasmála všehovšudy dvakrát a to jedno z toho byl okamžik, kdy se v zrcadle objevil Jim Parsons. Poprvé v životě jsem v kině usínala. Ikdyž mi má malá kamarádka, se kterou jsem to sledovala tvrdila, že se jí to líbilo, všimla jsem si, že ani děti se v kině moc nezasmály.

Bolero (2004)

Líbilo se mi takové zpracování. Husí kůži jsem z toho měla. Některé scény se hodně povedly a jiné mi zas vadily. Hudba byla tedy při nejmenším zvláštní

Počátek (2010)

V mnoha ohledech vynikající film, ale s jednou neodpustitelnou chybou. Tento film je velmi náročný na detaily pro celkový dojem. A pro mne byla neodpustitelná časová nepřesnost v závěru filmu, která mi zkazila celý myšlenkový koncert, který se odehrával první dvě třetiny filmu.

Surfařka (2011)

Určitě zajímavý a ne zrovna lehký životní příběh. Bethany Hemilton má můj respekt. Škoda jen toho přecukrovanýho americkýho zpracování. Tohle je pohádka pro děti vic než životopisné drama.