• Krátkometrážní

Disturbia (2007)

Začátek filmu poměrně nudný, víceméně na žánr drama či thriller obsahoval spíše volnější průběh v podobě komedie či jiného žánru. Samozřejmě, každý film se musí nějak probojovat k hlavnímu ději a zápletce, ovšem začátek tohoto filmu mi opravdu přišel jako nějaká komedie. Musím ale uznat, že pokud si člověk počká, dočká se řekl bych velmi napínavé atmosféry s prvky mrazícího prostředí. Nechybí násilí, akce, pocit, jakoby se to dělo právě Vám. Vraždy, respektive morbidní soused působí opravdu děsivě již při představě, co se děje za jeho zdmi či co schovává ve svém domě pod shnilou podlahou. Možná mi trochu vadily záběry amatérských kamer, ale člověk měl alsepoň pocit, že se to děje mu samému. Druhá polovina filmu opravdu vynikající se strašidelně mrazivými prvky, ovšem první polovina to trochu srazila. Dal bych 4*, ovšem to bych křivdil ostatním filmům, které jsou SUPER už od začátku až do poslední minuty. Proto ***, ale druhá polovina filmu je opravdu super. Bohužel, musím hodnotit celkově, nejen ty nejlepší prvky.

Ruiny (2008)

Tomuto filmu bych dal nejraději jen 2 *, a to diky tomu, že film není založen prakticky na žádném ději. Film je založen na krvavých scénách a to podle mě nestačí. To, že herecké výkony nejsou nejlepší, jde znát, ale dá se to akceptovat. Místy mi film připadal jako komedie, a to "zvonky vibrujici a zvonící jako telefon" jak zmínily holky. Film trochu zachránila atmosféra a krvavé scény, na krerých byl film podle mě založen. 3 ***

Ohnivé tornádo (2015) (TV film) odpad!

Na rok 2014 nejotřesnější film ze všech otřesných. To, že efekty ve filmu byly opravdu, jak když by tvořilo dítě na počítači, nemusím zmiňovat. Efekty vypadaly, že jak se bortí mrakodrapy, jakoby byly před kameru postaveny kulisy z papíru, které se začaly krčit a padat. Je to něco, jak když do speciálně vyfotografované fotky přidáte nějaký vyříznutý objekt z fotky vyfocené starým mobilem s 1 megapixelem. Tak okaté, tak primitivní, tak nepovedené to je! Efekty už samotné, ale herecké výkony a hlavně nějaký význam a smysl některých záběrů, jakože místo, aby prostě ujeli, jedou přímo k tornádu, nebo že musí místo záchrany si udělat věci, které v životě člověk během zkázy určitě nedělá, mluví za vše... Otřes! Pokud se chcete spíš nasmát, jak debilní a vtipný je film, doporučuji. Jinak pokud chcete ztratit akorát čas, nedoporučuji

Thelma a Louise (1991)

Příběh ze života se skvělým dějem, hereckými výkony, kamerou, hudbou. Nic nechybí. Příběh, kdy i hodné, nevinné, avšak nešťastné kamarádky se mohou kvůli jedné věci, co na ně osud nastražil, dostat do velkých problémů. Ve filmu opravdu nechybí nic, je tam všechno. Napětí, akce, romantika, humor, dramatické scény, dobrodružství zakončené tragédií. Během tohoto filmu jsem se nenudil ani minutu, skvělý, avšak smutný film ze života, kterým se inspiroval režisér Ridley Scott a velmi se mu inspirace z toho, co může potkat i nevinné dívky, povedla. Film je doprovázen i výbornou hudbou, hlavně smutné a bezmocné scény dvou kamarádek, obzvlášť poté závěrečná scéna, takže i za hudbu velké plus.

Křižovatky života (2013) (pořad) odpad!

Ono nyní nehodnotíme příběhy, které se skutečně staly, ale hodnotíme zde výkon, jakým způsobem byly natočeny a zahrány. To, že herecké výkony amatérských lidí v česku jsou příšerné, je jasné. Vůbec to nemá co s dočiněním přirozeností a přesvědivostí hraných scén a děje příběhu. Za druhé, když už se natáčí nějaké příběhy, které jsou podle skutenčosti, určitě by bylo vhodnější do toho zakomponovat ,,ne amatérské záběry s roztřesenou kamerou", ale natočit to profesionálně. Kamera tedy úplně otřesná. To, že kombinace otřesných hereckých výkonů a natáčení na mobilní telefon (tak mi to přišlo), udělalo své, musím hodnotit odpadem, protože to jinak ani nelze. Myslím si, že i dítě by to zahrálo a natočilo lépe, než výběr lidí na ulici, kteří nemají tušní nic o ,,herectví" a kameraman (natáčející jako mobilním telefonem), nejspíš nemá ani tušení o ,,režii, kamerách, střihu, ...". Děs!

Scary Movie 5 (2013)

Tady se někdě stala chyba. Jaká? Tento způsob natočení a humoru 5. dílu Scary movie totálně selhal. Humor zde není humorem, nápad je zde špatným nápadem a smysl filmu chybí. To, že ve Scary movie předchozích dílech, je možné prakticky všechno a lze udělat parodii na jakýkoliv film, chápu, ovšem tohle nemělo velice nic společného se zábavným a vtipným filmem. Humor je otřesný, až vás spíše naštve než rozesměje, nebo se spíše smějete tomu, jak hloupý humor je a že nefunguje. Smysl filmu úplně postrádám - to, že tam oživnou čističky na bazén a dělají si party, mi už přijde tedy hodně Sci-fi nebo spíš scénárista s režisérem museli něco brát... takový nápad zapojit do filmu, který vás nebaví a není vůbec pro zasmátí, je opravdu špatný. Dávám jednu * alespoň za snahu!

Dokonalá vražda (1998)

Tento film lehce nadprůměrný, já osobně bych dal 3,5 hvězdičky, možná 4. Jde o to, že tento film má skvělé napětí doprovázený dobrým dějem i hudbou. Kamera v tomto směru vůbec neselhala, ba naopak, točí záběry takové, jakobyste tam někdy opravdu byli. Myslím si, že jeden z velmi dobrých thrillerů.

Kopí osudu (2010) (TV film)

Na tu dobu některé efekty jsou opravdu směšné, respektive vůbec nepůsobí věrohodně, tu například zmíním most, který se zřítil do řeky... ... Celkově děj je opravdu podprůměrný

Trosečníci (2002)

I zde a jako vždy budu hodnotit film, ne podle oblíbeného herce, v tomto případě by někdo mohl hodnotit lépe kvůli Madonně. Když se nad tím zamyslím, tak film nepřináší velice nic, co by Vás zaujalo. Zkrátka záběry na moři ve člunu, později si dostanou na ostrov, kde se zachránili a nějakou dobu tam žijí v těchto podmínkách. Během toho se občas vyskytly nějaké vtipné scény, ale vyloženě tento film postrádá nějaký zajímavější děj a průběh. Chybělo tam opravdu něco, za co bych mohl dát 3 chvězdičky, byl to spíše slabší průměr a tento film mě osobně nijak extra nezaujal. První polovina filmu, na lodi, kdy Madonna byla namyšlená primadonna, byla určitě mnohem lepší, než nudné záběry na ostrově, kde se jen křičelo atd... Jak říkám - něco mi tam chybělo, děj tam byl, ale to je tak všechno - chyběl nějaký nápad a nějakým způsobem zajištění navození té pravé atmosféry. Zkrátka to trochu postrádalo několik scén. Když to porovnám s filmem ,,6 dní 7 nocí", který byl hodně podobný tomuto, ovšem naproti tohoto filmu měl šmrnc, děj, humor, nápad a celkově zaujal více... Každopádně Trosečníci končí poměrně dosti smutně a takovým chmurným koncem, což bych do komedie já osobně moc nedával, ale jak je známo, ne vše končí v běžném životě jako v pohádce...

Saxána a Lexikon kouzel (2011) odpad!

Odpad dávám výjimečně - prakticky vůbec. U tohoto filmu, tedy "pohádky", jsem jej dát musel. V tomto filmu vlastně ani neexistuje nic, co by vás zaujmulo, pobavilo a vtáhlo do děje, protože prakticky žádný nemá. Tato pohádka je opravdu ještě pro děti, které nemají rozum a tolik nevnímají nesmyslné postavičky a moudré rady či kouzelnické triky, které jsou přímo otřesné. Pohádka nemá žádnou jiskru, prostě nic!