Sluneční soustava: Tajemství vesmíru (2014)

Super přehledný, v kostce vysvětlený vznik naší sluneční soustavy. K tomu se pěkně stručně dozvíme o všech známých i málo známých tělesech na oběžné dráze.

Nejhorší golfista na světě (2021)

Příběh o splnění snu. A je neuvěřitelný, že se ten sen panu Flitcroftovi opravdu podařil splnit. I když tedy jen z laického pohledu :-)

Matka versus android (2021)

Napínavé postapo, a navíc díky Čapkovi jsme ve světě sci-fi prostě jedničky :-) A to slabé hodnocení si vysvětluju tím, že lidi už jsou asi prostě tím množstvím filmů až moc rozmazlený a přesycený.

Příběhy vesmíru (2022) (seriál)

Úžasný dokument o vesmíru a o síle života. O jeho propojenosti. O energiích. O čase. O tom jak vše se vším souvisí. Vlastně by se to dalo vystihnout jednou známou, moudrou větou: ,,Jak nahoře, tak dole...,,

Princezna (2022)

Kdo má rád akční počítačové hry, tak tohle dílo se mu určitě bude líbit.

Starodávné apokalypsy (2022) (seriál)

Je fajn, že je stále co objevovat. Jednou nastane den, kdy mainstream pod tíhou důkazů bude muset uznat, že tu kdysi v dávných dobách byly jiné vyspělé civilizace, stejně jako například církev musela ustoupit od svého přesvědčení, že Země je středem vesmíru.

Bílý lotos - Série 1 (2021) (série)

Ty naturalistický scénky si mohli odpustit, ale chápu, že už neví jak diváka přilákat a tak se snaží trošku šokovat. Jinak trefný a zajímavý rozbor lidských povah, vztahů a nálad.

Tři tisíce let touhy (2022)

Krásný, pohádkový vizuál...a to je tak asi všechno. Hezky se mi na to dívalo, ale bylo to takový klouzání po povrchu bez emocí, napětí a děje. Hlavní myšlenka o přáních byla zajímavá. Bylo tam i dost té filozofie, která ale sklouzla až k moralizování. Ve filmu je plno příběhů, které by si zasloužily samostatné zpracování. Například takový film o královně ze Sáby by určitě nebyl k zahození, musel by být ale bez džina.

A zítra budete mrtví (2021)

Na jednu stranu mě ti dva štvali, že lezou kam nemaj, ale na druhou mě jich bylo líto a dost jsem s nimi prožívala to jejich nedobrovolné dobrodružství. Je ale zvláštní, že mě bylo líto nejen unesených, ale i těch obyčejných lidí kolem nich. Jejich život je totiž, alespoň z mého pohledu, dost politováníhodný. Žijou vlastně už od mládí se zbraněmi, žádná perspektiva, kolem jen násilí a ženy to už vůbec nemají lehký. Smutný.

Blondýnka (2022)

Tak klasický životopisný film to není. Je to spíš život Marilyn Monroe viděný z jejího pohledu. A z divákova pohledu je to hlavně o umění. A je opravdu se na co dívat. Pro mě napínavý, emocionální vizuál.