Gran Torino (2008)

Vy byste si dali nezralé víno? Nebo radši slaďoučký vyzrálý pozdní sběr, na kterém si pochutnáte?Tak se na to podívejte, kdo neviděl. On nám mistr Eastwood vyzrál právě jako to víno. Milujeme napjatou atmosféru, drama, psychologii postav. "Takový jako vy sem věšel ve Vietnamu!" Excelentní dílo.

Temný rytíř (2008)

EXKLUZIVNÍ ZÁLEŽITOST! Režie: Christopher Nolan Hudba: Hans Zimmer, James Newton Howard Hrají: Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart, Michael Caine, Maggie Gyllenhaal, Gary Oldman, Morgan Freeman... Na 5 hvězd to stačí úplně se vším všudy.

Strážci - Watchmen (2009)

Je vidět, že Snyder točit umí a s fantastického komiksu udělal fantastický film v elegantním kabátu, který sekne. Bates to proložil svoji hudbou a již první excelentní scéna ukazuje, že to bude jízda plná "komiksového napětí, masakru a bitek" v pojetí superhrdinů v čele s nepřemožitelným doktorem Manhattanem. Jen tak dál, tohle SCI-FI je paráda sama o sobě.

Láska nebeská (2003)

Láska v neuvěřitelně dojemném pojetí a k tomu komedií protkaný příběh... Nelze nic vytknout, MILUJME SE A MNOŽME SE, protože láska si nás všechny najde.

Nedotknutelní (2011)

Francois Cluzet a Omar Sy. Jedna velká trefa do černého s parádní režií, hudbou a strhujícím příběhem o přátelství. Tady není co řešit.

Partička (2011) (pořad)

Harmonická sračka, která dokáže dostat člověka do kolen a ještě mu zlikvidovat bránici. Ono se to povedlo a ta improvizace je prostě parádní. Televize je přesycená těmito pořady, ale žádný není takový jako ta naše povedená partička.

Training Day (2001)

Bravo!Bravo!Bravo! Washington a Hawke to zahráli parááááááádně. Režie, no, rozhodně ji něco chybělo, ale příběh super a na oko to vypadalo jako drsná akční podívaná, po opětovném shlédnutí však sakra dobrej thriller. Námět parádní ve stylu: "Zločinci jsou i mezi policisty, je jen otázka času kdy budou zničeni."

Forrest Gump (1994)

Jeden z absolutních vrcholů kinematografie. Parádní scénář, perfektní Tom Hanks v hlavní roli, skvělá hudba, výborně propracovaný příběh s nádhernou Robin Wright. Tady není o čem spekulovat, tohle se prostě MUSÍ líbit.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Ono se není čemu divit, Arnold to dostal tam kam chtěl, vizuální efekty v čele s T-1000 parádní. Možná tomu ještě trošku něco chybělo, ale stejně pecka a jeden z nejvíce zlomových filmů všech dob, který udal tempo sci-fi. Paráda!