Sloní muž (1980)

Nemohu říci, že je to skvělé, protože tenhle výraz se pro Sloního muže nehodí. Myslím, že nejvhodnější výraz je "nadčasové". Cítím tam trochu Střihorukého Edwarda a Forresta Gumpa, ale pouze coby osobu něčím "postiženou" a reakcí společnosti na ní. Ono je těžké spravedlivě hodnotit film, když už samotné téma je zajímavé choulostivé a především jedinečné. Lynch to ale (zase) posunul dál, za očekávané hranice, a předvedl nám nejen věrohodného Merricka a Trevese, ale také velmi věrohodné a věrohodně odporné "záporáky", což je už asi režisérova specialitka. Škoda, že Lynche nenapadlo pokusit se Sloního muže zpracovat i jako seriál, i kdyby to nemuselo být všechno tak úplně podle pravdy, určitě by to také stálo za to. Každopádně skvělý film.

All That Jazz (1979)

Takhle si představuji kvalitní muzikál. Nejen úžasné herecké, pěvecké i taneční výkony, ale také trocha filosofie, kladení si otázek. Nečekala jsem, že se z All That Jazz vyklube něco takového, a to jsem čekala hodně. Nejvíc bych pochválila nápady, kterými je film poctivě prošitý, především zpersonifikovaná smrt, přirovnání umírání k velkolepé show nebo samotné jednotlivé vystoupení s krásnou choreografií. Humor, krásné ženy a zatraceně přitažlivej frajírek byl už jen dodatečný bonus. Taky mi vyhovovalo, jak velký prostor dával Fosse dialogům - slovu. Ale celkové kouzlo Boba Fosse je nejkrásnější snad v tom, že se těžko pitvá a ospravedlňuje.

Konkurs na život (1976)

Ta inspirace českou novou vlnou z filmu vyloženě kape. I proto se český divák zřejmě pobaví a nějaké předsudky a strach vůči polského filmu si schová na jindy. Velká citlivá sranda a duch doby.

Nájemník (1976)

Holt si potrpím na podobné motivy fyzický svět vs. svět vnímaný jedincem. A zde se mi to zdálo dotažené do konce. Některé scény byly opravdu úžasné. Konec byl tak "velký", jak to mám u filmů ráda. Polanski se předvedl hned ve dvou oborech.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Knihu jsem četla jako první, což možná ovlivnilo můj přístup a prožívání filmu. Ale něčeho si na tomhle filmu hrozně vážím - dobře může být, i když vám život kazí lidi z venčí.

Kabaret (1972)

Cabaret je jízda, která vás nemusí ještě zaujmout, ale beztak na ni nezapomenete. Skvělé herecké výkony. Zajímavý námět. Krásně vykreslené prostředí i situace. Zvláštní, nějakým způsobem až strašlivá hudba. A také ta atmosféra kabaretu... Možná vám dojde až později, jak moc Cabaret milujete.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Miluju každý jejich slovo.

Petrolejové lampy (1971)

Nová filmová posedlost. Ráda bych něco k tomu filmu napsala, protože si ho vážím. Ale nejde to, mám zatemněno. Jediné co dokážu napsat je snad pouze: ukázka toho, jak jde něžně spojit poetično s nelehkým údělem lehké dívky, co má syfilis a jmenuje se Život.

Hrabě Drakula (1970) (TV film)

Vskutku velmi držící se předlohy! A tím pádem i uvěřitelné, jako v předloze. A trochu nudné, jako v předloze.