Rychle a zběsile 8 (2017)

Neviem ako mám tento film hodnotiť. Začalo to veľmi dobre, Kuba bola presne to čo som od tohto filmu čakal. Samozrejme aj tu sa už objavovali trochu nelogické udalosti, ktoré sa ale vzhľadom na štandard ktorý nastavili predošlé diely dalo pozerať. Ale vybuchujúce ponorky s atómovými hlavicami, Iron Man a hacknutie polovice New Yorku už boli naozaj za hranicou toho čo dokážem zniesť. Je fajn že to film prezentuje ako očividné hlúposti a robí si z toho srandu, ale mne to nestačí. Je to škoda pretože sa pomedzi tieto šialenosti objavujú naozaj dobré scény a tiež vidno všetky tie prachy ktoré do toho boli natlačené a mohli byť využité oveľa lepšie. A možno som si len pichol málo testosterónu.

Divergence (2014)

Ani neviem za čo dávam tie 3 hviezdičky, ten film je strašne nelogický.

Godzilla (2014)

Pán režisér sa zrejme snažil vytvoriť ukážku všetkých klišé sveta pokope. A pravdepodobne nenávidí americkú armádu. Veľmi, veľmi nenávidí... Neviem načo inak by posielal strieľať vojakov so samopalmi na príšeru ktorej neublíži ani priemerná atómová bomba. Alebo plán ako zničiť príšeru - prilákajme ju na atómovku... UPROSTRED SAN FRANCISCA! Nie niekde uprostred oceána, to by predsa nebolo zaujímavé. A ešte tam pošlime celú našu armádu (naozaj nenávidí armádu)... len tak... k tej ultra silnej atómovej bombe... A následne keď si príšera vezme atómovku, a zničí celú armádu, tak pošlime ďalších vojakov aby ju zneškodnili, veď predsa sme uprostred San Francisca, tu preboha nemôže vybuchnúť. Inak ten japonec predviedol asi najpodivnejší herecký výkon aký som kedy videl Buď bol počas natáčania kompletne celý čas pod vplyvom drog, alebo je mentálne retardovaný.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Tak toto nevyšlo. Tí mladí sú tam absolútne zbytočne. Načo preboha do filmu s asi najväčším množstvom akčných hviezd v histórií niekto natrepe 4 nevýrazné postavy a zabije nimi polovicu stopáže? Mne to prišlo tak že tie hviezdy sú tam len ako lákadlo a pritom nikto okrem Mela Gibsona nič výrazné nehrá (ani na to nemá priestor). Celé to ešte k tomu kazí rating, vďaka ktorému nie je vo filme ani kvapka krvi - čo je podľa mňa pri čisto akčnom filme ako expendables naozaj blbý ťah. Je tam pár vtipných scén a fajn akcia (bez krvi!), takže až také strašné to zase nebolo.

Robocop (2014)

Klasický hollywoodsky akčný sci-fi film. Od začiatku je jasné že film pôjde v štýle "roboti sú zlí" - "roboti sú dobrý" - roboti sú predsa len zlí", pričom tá posledná zmena nie je veľmi logická. Je to dobre natočené - pekné triky, fajn príbeh, ale akosi to stále ostáva v priemere. SPOILER: scéna kde sa rozhodnú nahodiť robocopovi nový software pár minút pred strašne dôležitým verejným vystúpením je úplne nepochopiteľná.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

V podstate sa v celom filme nič nedeje, chýbajú aj akékoľvek epické scény... Ale stále je to tak dobre natočené že som sa 160 minút nestihol ani chvíľu nudiť. A vizuálne je to úžasné.

Oldboy (2013)

POMO to vystihol. Pôvodná verzia bola u mňa tiež rozprávačsky mimo, tieto šikmooké filmy sú jednoducho iné a nesedia mi, nedokázal som to ani dopozerať do konca. Komu sa veľmi páčila pôvodná verzia, nech si odpočíta od môjho hodnotenia 2-3 hvezdičky, keďže remake bude z princípu nenávidieť ešte pred tým ako ho uvidí (aspoň tak to vyzerá z miestnych komentárov)

Enderova hra (2013)

Na prvý pohľad to vyzerá ako smiešny blbý film pre vekovú skupinu do 13 rokov, ale vôbec to nie je také zlé. Aj napriek tomu mi stavanie osudu celého ľudstva na niekoľkých deťoch prišlo zvláštne a tak trochu blbé. Ale fajn, je to sci-fi tak som to tak aj bral. Príbeh je zaujímavý a podaný súvislo bez nudných pasáží. To čo nasledovalo po finálnej bitke je jedna veľká blbosť, ktorá tam je len preto aby film neskončil príliš temne. Keby som to v tom momente vypol tak tomu dám o jednu hviezdičku viac.

Vlk z Wall Street (2013)

Perfektný výkon Leonarda DiCapria, keď už ani za toto nedostane Oscara tak už za nič.

Plán útěku (2013)

Je to presne tak ako sa píše vo väčšine komentárov. Začína to celkom dobre, ale postupne sa z toho stáva čoraz väčšia blbosť. Škoda, skvelý námet a herci sa dali využiť oveľa lepšie.