Viděl jsem ďábla (2010)

Americká tvorba může tomuto thrilleru surovost všedního průměrného psychopata jen závidět. Skvělá atmosféra. Like pre Koreu.

Millerovi na tripu (2013)

Jak moc jsem čekal úplný výplach, tak moc jsem byl překvapen. Zábavných rodinných komedií moc nenajdem, ale tohle je jedna z nich. Doporučuju

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Nejlepší chladnokrevní řežba co jsem kdy viděl. Žádné neuvěřitelné dějové prvky, ale když se začnou řezat.......pfffff nemáš čas ani dýchat.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Žádné složité mezilidské vztahy ani propletené osudy, ale přímá brutální akce. Skvěle vypadající, strhující řežba. Přesně to co u Ramba chceš vidět.

Plán útěku (2013)

Nemůžu si pomoct mě proste Stallone nikdy nezklame. Film běží krásně plynule a divák prostě nemá čas se nudit. Samozřejmě, že hlavně na Arnoldovi je pokročilý věk už znát a najdou se tma scény kde je zapotřebí přivřít oči, ale celkový dojem z filmu chválím.

Black Widow (2021)

První půlhodina filmu byla komornější, temnější a méně velkolepá. Líbila se mi. Pak se to zvrhlo v klasickou řežbu a skákání v oblacích. Už ani neumím rozlišit kolik podobných filmů jsem viděl. 60%

Nikdo (2021)

Relativně vtipný, svěží a zábavný začátek vyústil v tuctový, krvavý a neoriginální závěr. 65%

Seaspiracy: Pravá tvář udržitelného rybolovu (2021)

Message i odkaz tohoto dokumentu je úplně v pořádku. Všichni víme, že kdyby se člověk nechoval bezohledně jak se chová, dařilo by se nám i planetě ve všech ohledech lépe. Bohužel nepřichází vůbec s ničím novým. To samozřejmě nemění nic na tom, že je důležité na tyto problémy poukazovat. Jsem rád, že na konci zaznělo, že jediným způsobem jak můžeš opravdu efektivně chránit oceány, je nejíst jeho produkty. To je v praxi samozřejmě momentálně ve velkém měřítku neproveditelné ale je to tak. Jediné co však může opravdu pomoct ochránit všeobecně život kolem nás, je trvalé snížení počtu obyvatel na na zemi.

Armáda mrtvých (2021)

Nápad docela zajímavý. Bohužel dějově velmi plytké a předvidatelné. Vedlejší dělová linka o nenaplněných vztazích mezi otcem a dcerou potažmo přítelkyní působily až komicky. Dalo se z toho vymáčknout mnohem víc. 63 %

Tenet (2020)

Hrátky s časem jsou ve filmovém průmyslu vždycky atraktivní. Nemusím snad ani připomínat brilantní Edge od Tomorrow nebo skvělý Inception. Jejich častým úskalím ale bývá složitost a náročnost na pochopení. Tentokrát se to tedy příliš nepovedlo. Myslím, že při sledování tohoto filmu muselo několik předních fyziků zestárnout o pár let. Nebo omládnout? 68%