Co jsme komu udělali? (2014)

Dlho som sa rozhodoval aké hodnotenie dať tomuto filmu. Keď si predstavím filmy, ktorým som dal plné hodnotenie, tak mi v tomto niečo chýbalo, nejaký dramatický prvok a napätie. No uvedomil som si, že tento film nie je ničím iným len čistou komédiou, kde nič navyše nie je potrebné. V rámci komédie boli naplnené všetky elementy na jednotku. Nezvyknem sa smiať v kine no pri tomto filme som si nedokázal pomôcť, v dnešnej dobe je ťažko nájsť skutočné zábavnú a inteligentnú komédiu, ktorá nie je plná hluchých momentov a trápnych vtipov. Čo sme komu urobili netrpí ani jedným z týchto deficitov. Taktiež tematicky sa mi film veľmi páčil. Dávam teda slabších 5, tu poslednú hviezdičku možno práve za jedinečnosť a vymanenie zo stereotypu dnešných komédií.

Dobrou, mámo (2014)

Kto nazve tento film originálnym tak zrejme nevidel jeden veľmi veľmi podobný kórejský horor, ktorý má dokonca aj americký remake. Mal som teda možnosť zhliadnuť tretiu verziu toho istého námetu, akurát, že tu bola pointa zrejmá už po 10 minútach. Napriek maximálnej predvídavosti deja to malo niečo do seba. Možno by som hodnotil vyššie keby som nevidel "originál". slabšie 3

Dřív než půjdu spát (2014)

Obrovský potenciál čo sa týka hercov a námetu, no žiaľ využitý v nepostačujúcej miere. Film tohto typu musí disponovať napätím, tu však okrem poslednej polhodiny nie je vonkoncom žiadne. Herci si svoje odohrali výborne v rámci možností scenára. Páčilo sa mi aj ako film miestami hral na emócie, niektoré scény boli pomerne silné. Ale ak chcem točiť thriller tak musím vedieť, že základ je aby bol napínavý, duplom keď si to námet pýta. V celku však celkom dobrý film, ktorý sa oplatí pozrieť, škoda ale nevyužitého potenciálu!

Fair Play (2014)

Ťažký a smutný film, ktorý autenticky zachytáva beznádej a nespravodlivosť v bývalom režime. Film ma prekvapil vynikajúcimi hereckými výkonmi, hlavne ma uchvátila Judit Bárdos, ktorej som veril každú jednu emóciu. Nedávam však plné hodnotenie, pretože v niektorých momentoch Fair Play pôsobí na môj vkus príliš minimalisticky, teda až príliš sa točí okolo hlavného osadenstva, pričom sa snaží zachytiť veľmi široký problém - v tom vidím určité nedostatky, ale inak hodnotím tento film veľmi pozitívne, určite vo mne niečo zanechal.

Noe (2014)

Výborne som sa bavil. Je to asi najabsurdnejší film aký som kedy videl, už len ten samotný originálny príbeh z Biblie je absurdný ale táto filmová verzia ho ďaleko prekonáva, počas celého filmu som sa tešil čo za somariny a absurdnosti sa ešte stanú a vždy som bol milo prekvapený, dávno som sa tak dobre nenasmial. K celému absurdnému obrazu tejto paródie na veľkofilm prispievajú výborní herci, ktorí ako keby si neuvedomovali čo za sprostosť je ten film a snažia sa hrať maximálne seriózne a nechávajú tam všetko. Je to jeden veľký nepodarok, nemôžem ísť ale nižšie s hodnotením pretože som sa mimoriadne bavil a treba zase aj uznať, že minimálne herci sa snažili.

Pod zemí (2014)

Nakoniec som sa rozhodol odpustiť ten mizerný koniec tomuto inak veľmi napínavému a zaujímavému hororu. 7/10

Prezidentské voľby 2014 (2014) (pořad)

Neporovnateľne slabšie oproti Markíze. Neosobné, zlá atmosféra, neinteraktívny moderátor.

300: Vzestup říše (2014)

Nevadí mi, keď sa vo filme s historickou tematikou objaví nejaký fantasy element, ale musí tam zapadnúť, no tu to bolo strašne rušivé. Na čele obrovskej perzskej armády nezávislá žena, spartská kráľovná a pozor zároveň aj veliteľka spartskej armády nezávislá žena.. to je ako keby som pozeral film s tematikou studenej vojny a prezident USA a prezident ZSSR by boli zlatí retrievery, no film by sa aj napriek tomu snažil pôsobiť seriózne - to proste nemôže fungovať. Predpokladal som, že film bude digitálny, ale toto bolo neskutočne prehnane digitálne, veď to bolo ako nejaká počítačová hra, ale z roku 2008, navyše efekty boli hrozné, mne prišlo, že v každej jednej bojovej scéne bol použitý ten istý efekt splash_blood.gif, ktorý mal so skutočnou krvou pramálo spoločné. Tak strašne vidno, že toto natočil iný režisér, ja som sa fakt celý čas nudil a vôbec som nebol v napätí. Od prvej minúty bolo jasné, že nejde o dej, o emócie, o zápletku, o napätie, ide len o to aby celý film vyzeral čo najefektnejšie, bolo to hrozne plytké, tie umelo vytvorené "silné" scény nevzbudili ani kúsok emócii. Najhoršia bola však asi hudba, keď sa v bojovej scéne ozvali elektrické gitary so zapnutým distortion tak som fakt mal dosť.. Čo ale musím pochváliť je vynikajúca Eva Green(aj napriek tomu, že jej postava v tomto filme bola maximálne od veci), ktorá však hrá v každom jednom filme rovnaký typ postavy, ale ide jej to výborne. Možno by som to hodnotil lepšie, keby som nevidel jednotku, pretože prvý diel je dôkazom, že aj digitálne sa dá natočiť perfektný film, plný napätia, efektov, akcie a emócii.. dvojka však v porovnaní s tým nedisponovala ani jedným z týchto atribútov v dostatočnej miere. 5/10

Contracted (2013)

celý film výborný, napínavý a znepokojujúci, skutočne som sa chystal dať 4 ale ten koniec asi najdebilnejší, aký mohol byť

Drahá tchýně (2013) (seriál) odpad!

Hrozný scenár, tragické herecké výkony. Hluché, bez jediného vtipného momentu. Neoplatí sa pozerať.