V/H/S/2 (2013)

Oproti jednotke nič nové, akurát príbehy sú o triedu slabšie. Kamera je často za hranicou pozeratelnosti a posledná páska, ktorá ma osobne asi najviac zaujala svojim príbehom, je kvôli kamere takmer nepozeratelná.

Atlas mraků (2012)

Dokonalé! Všetko do seba geniálne zapadá. Určite jeden z najlepších filmov. Nižšie hodnotenia sú odrazom toho, že film je pomerne zložitý a ako tak čítam komentáre, dosť ľudí ho nepochopilo, čo je (ich) škoda.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Po jednotke bezkonkurenčne najlepší diel. Celý čas veľmi vtipné, napínavé a zábavné, bez jediného hluchého momentu.

Haló (2012) (pořad)

Veľké kvantum trápnosti úplne zatieňuje to málo čo je tam vtipné. Toto sa na Dangla vôbec nepodobá, asi mu už došli nápady.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Hobit má svojou rozprávkovosťou bližšie k Narnii ako Pánovi prsteňov. Samozrejme je perfektne spravený s množstvom obdivuhodných špeciálnych efektov. Taktiež tu nechýbajú emotívne scény, ktoré spolu s krásnou a silnou hudbou neraz prinesú divákom zimomriavky. Ale určite je to podstatne masovejší film ako Pán prsteňov. Vychutnajú si ho aj vaše mamičky, manželky a babičky ktoré Pána prsteňov priam neznášali. Môže za to silná rozprávkovosť, až prílišné humorné poňatie trpaslíkov, množstvo scén ktoré vyvolávajú v publiku smiech (hláška s golfom je ale už naozaj prestrelená) a celková neohrozenosť hlavných hrdinov ktorý padajú z 30 metrov a zaobídu sa bez čo i len škrabanca a celý film viete, že sa im nemôže nič stať. Aj napriek tomu je to ale kvalitný film ktorý si rád pozriem znovu.

Klip (2012)

Klip je skvelý v tom ako dokonale zobrazuje srbskú mentalitu. Takto som si vždy predstavoval srbskú mládež, Klip ma v mojich predstavách len utvrdil.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Celkom dobrý film ale naozaj nič extra. Bojím sa, že keby tam nehral Bruce Willis, tak by to dopadlo podstatne horšie. Len sa mi potvrdilo, že sú herci, ktorí naozaj dokážu vytiahnuť takmer akýkoľvek film na celkom slušnú úroveň. Tým však nechcem zhadzovať Looper, námet je skutočne zaujímavý.

Madagaskar 3 (2012)

Neporovnateľne slabšie oproti prvým dvom dielom. V prvom rade v žiadnom prípade nemôžeme hovoriť o rodinnej komédii, Madagaskar 3 je film určený čisto pre deti, ktorým stačí, že sa zvieratka šantia, poskakujú a smejú a deti majú z filmu super zážitok. V takomto duchu bol písaný aj scenár, prvú polovicu som len pozeral, že čo sa to preboha deje, jedna sprostosť za druhou, pamätám si z toho fakt len ako zvieratká skákali, veci lietali a každý sa smial. V druhej polke bola snaha o nejakú hru na city, pekný morálny príbeh, no bolo to tak plytké a hneď jasné.. ani kúsok originality. Nepatrím medzi milovníkov animovaných rozprávok, no z času na čas si aj rád nejakú pozriem a aj sa celkom pobavím, napríklad pri takej Dobe ľadovej sa vždy výborne nasmejem, taktiež som sa bavil na prvých dvoch Madagaskaroch, ale tento tretí sa zvrhol do humoru typu - bavíme sa na tom, ako zvieratko hovorí smiešnym prízvukom a potom si buchne hlavu do zárubne.. fakt ako pre 3 ročné deti. Nehumorná strata času, plynúce animácie bez zmyslu.

Maniak (2012)

Dobrý film, výborná hudba, no niekedy to mal hlavný hrdina až príliš jednoduché, čo súviselo s občasnými logickými zádrhelmi. No v celku napínavý pohľad do duše psychopata 7/10