John Wick (2014)

Po dlouhé době film, kterému jsem dal 5 hvězdiček. Je to klasická střílečka. Nemusíte nad tím přemýšlet, ale i takové filmy se dají dost pokazit. Tento se povedl. Žádné bezedné zásobníky, žádné zabytí dvěma údéry ruky, žádné vystřílení 20 nábojů ze samopalu na jednoho lumpa. Najde se tam i vtipná scénka. A nápad s úklidovou četou a hotelem pro zabijáky je luxusní. Jen mě tedy dost překvapilo, proč v kině jednou byla ruština přeložena do titulků a jednou byla bez titulků. Ale za to film nemůže.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Geniální, vtipné, akční. Bál jsem se bondovky po anglicku, ale povedlo se na výtečnou. A naprosto skvěle si zahrál padoucha Samuel L. Jackson. Nevím, zda bych tomuto filmu něco vytkl.

Lucy (2014)

Na jednu stranu nuda a na druhou stranu je to už moc přitažené za vlasy. Nebavilo me to. Moc nereálné. Lepší je Všemocný.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Ač zajímavá detektivka, tak je dost zdlouhavá a bohužel i nudná. Mladý černý kamarád Liama je dost zbytečný. Bohužel mě to dost nudilo. ŠKODA. Hlavně škoda času.

Need for Speed (2014)

Nic moc. Hlavní postava na mě vůbec nezapůsobila. Záporák Cooper sice hrál dobře, ale volant držel jako ženská. Několik luxusních autíček, několik rozbitých luxusních autíček, pár honiček a jeden nahý chlap. Na dvouhodinový film je to dost málo. Navíc ty honičky byly natočené tak nějak divně a vůbec jsem si to neužil. Podívejte se na to ze zajímavosti, ale nechávat si to nebudete.

NON-STOP (2014)

Napínavé, zajímavé s nějakýmtím překvapením. Není to jako 96 hodin, ale i tak dost dobrý

Pompeje (2014)

Četl jsem zde několik komentářů a dost z nich je negativních. Že prý to není katastrofický film, že ten pravý příběh začne až po 40 minutách. Já naprosto souhlasím. Na klasický katastrofický film bych se ani nedíval. Abych hodinu a 42 minut koukal na valící se lávu, rozžhavené kameny a popel, jak zabíjí lidi, to fakt nemusím. Tohle mi přišlo jako velice dobrý kompromis, mezi gladiátorksými zápasy ve stylu Spartacus a výbuchem sopky Vesuv. Vzhledem k tomu, že to natočila Kanada s Němci, tak zde není moc slavných herců takže to není klasická americká slátanina. Nechci zde mít dvoustránkový elaborát, tak už skončím a 4 hvězdičky to řeknou za mě.

Robocop (2014)

Jsem spokojen. Není tam sice tolik akce, kolik jsem v novém pojetí čekal, ale v tomto případě to vůbev není na škodu. Trikové efekty jsou sice skvělé, nicméně chybějící akční scény dali místo postavě Murphyho postavě a psychyce, což byl dobrý krok. Film byl zajímavý, nebyl nudný, jen nebyl vtipný. Což mi trochu chybí. Jsem hold náročný. Jinak doporučuji.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Chabé pokračování. Nebýt toho, že tam půl filmu Eva Green ukazuje pěkná prsa, tak není nač se koukat. Nevíte, co byl před a co po prvním dílu. Myslím, že znovu už to vidět nemusím. Ještě, že jsem na to nešel do kina.

Sousedi (2014)

Nápad by byl zajímavý, ale rozhodně nebyl plně využitý. A chování manželksého mi příjde dost nereálné, i na Američany. Bylo to trapné a blbé. Jediný úsměv byl při titulcích, když jsem viděl ty převleky toho mimina. Nuda, blbost, trapárna.