Nikdo (2021)

Akčná pecka, ktorá musí sadnúť každému divákovi. Inšpiráciu Johnom Wickom cítiť síce v každej scéne, ale to vôbec nevadí. Tvorcovia servírovali jednu drsnú scénu za druhou a aj vďaka pomerne kratšej minutáži som sa ani chvíľku nenudil. Akčné scény veľmi pekne a hlavne kvalitne natočené (najmä scéna v autobuse), záživný príbeh, dobrý výkon hlavnej postavy a v neposlednom rade parádny výber hudby počas akčných scén (v živote by som nečakal, že práve v takomto filme budem počuť hymnu môjho obľúbeného futbalového klubu; YNWA ).

Pach krve (2021)

Začalo to fakt dobre a skoro som si aj myslel, že úroveň Wrong Turn ide konečne hore po totálne nevydarených posledných častiach, ale nie. Opäť som ostal sklamaný, aj napriek tomu, že to bolo nečakane iné (bez retardovaných kanibalov), tak to bolo to neskutočne zdĺhavé a nelogické konanie postáv ma vytáčalo do nepríčetnosti. Film vôbec nenaplnil potencionál a dokonalé prostredie na lesnú vyvražďovačku, tak ako to väčšina hororových nadšencov očakávala.

Cesta zpátky (2020)

Klasická americká športová dráma, ktorá ukazuje cestu zdola na hor, či už sa to týka trénera Jacka Cunninghama alebo jeho basketbalového tímu. Ben Affleck podal solídny výkon a veľmi sa mi vo filme páčil a to najmä kvôli jeho alkoholickej minulosti čo je pre film veľké plus. Športové filmy mám veľmi rád a tento bol síce dosť predvídateľný (klasika - víťazný kôš pár sekúnd pred koncom zápasu) aj napriek tomu to bolo záživné a dobre sa to pozeralo. 75%

Rytíři spravedlnosti (2020)

Butterfly effect po dánsky. Krásne natočená severská multižánrová bomba, ktorá za takmer dve hodiny ani chvíľku nenudila. Milujem severské filmy a opäť sa mi potvrdilo, že takto precízne a realisticky to dokážu natočiť asi fakt len severský tvorcovia. Žiadna scéna vo filme mi neprišla prehnaná, ale naopak každá scéna je podaná veľmi ľudsky bez zbytočných okolkov. Výkony hercov na najvyššej úrovni a to hlavne Mads Mikkelsen, ktorý len potvrdil, že patrí medzi najlepších hercov súčasnosti. Silných 90% .

Shorta (2020)

Policajné filmy mám fakt rád, najmä z prostredia bežných hliadok, no toto ma veľmi sklamalo... Začiatok filmu naberal slušné tempo keď sme mohli vidieť pár "drsňáckych" scén no tam to asi aj skončilo. Celý film sledujeme ako sa dvaja policajti, ktorých nechce NIKTO zachrániť a NIKOHO nezaujímajú, predierajú cez labyrint plný arabov. To chcú tvorcovia fakt tvrdiť, že by počas takejto situácie v momente nezasiahli špeciálne jednotky alebo armáda??? Úplne prestrelený príbeh plný nelogického správania hlavných postáv. Dánsky tvorcovia zvyknú byť precízny pri takejto tvorbe a preto neviem čo sa stalo... 30%.

The Toll (2020)

Tak z tohto sa dalo vyťažiť oveľa viac. Škoda že sa tvorcovia viac nepohrali s príbehom a hlavne koncom filmu, ktorý u mňa mierne pokazil celkový dojem z filmu, čakal som niečo oveľa viac originálnejšie. Ale čo nemôžem vytknúť filmu je celkom originálna myšlienka, atmosféra, napätie, parádne hororové prostredie (tmavý les), účinné "lakačky" a zopár creepy scien z ktorých naozaj behal mráz po chrbte. Nemôžem si pomôcť, ale dobré tempo filmu u mňa zabil slabší koniec. Ale pre hororových nadšencov určite odporúčam, nebolo to zlé! Slušných 60%.

Démon zatracení (2019)

Tak toto ide úplne mimo mňa. Takýto slabý a nezáživný horor som už dávno nevidel a dúfam že už tak skoro ani neuvidím. Nezáživné, bez napätia, bez lakačiek a strašne zdĺhavé. Nápad a celkový príbeh bol celkom fajn no to prevedenie strašne slabé. Nuda...

Narušitel (2019)

Príbeh zaujímavý avšak jeho prevedenie slabé a snaha navodiť nejakú nepríjemnú hororovú atmosféru sa tvorcom vôbec nepodarila, ale práve naopak bolo to otravné, nudné a zdĺhavé. Dve hviezdy jedine za výkon Dennisa Quaida.

Slunovrat (2019)

Konečne niečo nové a originálne! Síce to nie je pre každého, ale mňa si to získalo a prekvapivo mi nevadila ani dlhá pasáž, ktorú v tomto žánri vôbec nemusím. Krásna kamera, napätie, divné rituálne scény, hudba a samozrejme celkovo divná atmosféra na mňa fakt zapôsobili, avšak to hlavné na čo som sa tešil ma trošku sklamalo, a to pre mňa osobne slabší koniec. Neviem proste celý film som čakal, že z konca filmu spadnem na zadok, pretože celý film smeroval k tomu, že na konci filmu na nás tvorcovia vytiahnu nejaké "mindfuck" finále, ale nie. Aj napriek tomu sa jedná o veľmi kvalitný film a za posledné roky jeden z najoriginálnejších filmov vôbec. 75%

Spolujízda (2019)

Presne ten film, ktorý diváka pobaví, ale za pár dni si naň už nespomenie. Zábavné hlášky, dobrý herci a priemerný príbeh. Nenadchne ale ani neurazí.