Matrix (1999)

Nevím kterému jinému filmu sedí výraz kultovní více než Matrixu. Film na který se hodně dlouho nezapomene a který zůstane silně zarytý v srdci každého filmového fanouška.

Babel (2006)

Spletitý příběh líčící nám příběhy tří různých lidí, který se pak ve výsledku spojí v dokonale promyšlený příběh. Filmu vládne neuvěřitelná atmosféra a i přestože je hlavně o dialozích a o životních strastí hrdinů udrží vás doslova přikovaný k sedačce a mě nezbývá nic jiného něz Alejandrovi pogratulovat. Dokonalý film. Všem doporučuji.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Tenhle patří mezi mé nejoblíbenější. Nevím proč ale tenhle film má super atmosféru a Brad Pitt v roli smrtky je prostě super a to vše doplňuje krásná Claire Forlaniová spolu s Anthony Hopkinsem. Hudba je prostě dokonalá. Tenhle film je jak nabroušený diamant světové kinematografie. Dlouhý film, který se táhne až do toho nejhezčího konce v kterém je několik opravdu silných scén. Joe Black je film, který se Vám za to čekání 100 násobně odmění. Chápu, že tenhle film nemusí sednout každému ale u mě je to jasných 5 hvězdiček

Krvavý diamant (2006)

Tenhle film prostě nemá chybu. V poslední době mě žádný jiný film tak nebavil jako Krvavý diamant. Leonardo DiCaprio ve své životní herecké formě spolu s Jennifer Connelly a hlavním hrdinou filmu Djimonem Hounsounem. Super film. Nemám žádné připomínky. U mě 100%.

Gauneři (1992)

Quentin Tarantino je můj oblíbenej režisér ale tenhle film sem prostě nepochopil. Celej film mi přišel neuvěřitelně ukecanej, nudnej a v půlce filmu sem měl nutkání film vypnout a vykašlat se na to. Nakonec sem to sice dokoukal ale ještě teď nechápu vlastně proč. Celej příběh Gaunerů mi přišel prostě o ničem. Najdou se tam sice nějaká plusy ale víc jak tři hvězdičky tomu prostě nedám. A to je jedna hvězdička za to, že je to od Tarantina. Kill Bill nebo Pulp Fiction mi prostě přijde jako úplně jiná liga. Sorry Quentine.

Ztraceni (2004) (seriál)

Co říct k Lostům? Když se mi asi před půl rokem dostala do ruky kompletní první série bylo to neuvěřitelné. Totální euforie. Celou první sérii sem dal za sebou. Jeden díl za druhým. Byl jsem doslova přikovaný k obrazovce a žil jen sledováním Lostu. Tak svěží, napínavý a propracovaný seriál mi v té době v televizi velmi chyběl. Totéž u mě zavládlo i u druhé série, která nám opět poodhalila charaktery našich hrdinů. Třetí série už na mě ale dělá dojem zbytečného natahování. Samozřejmě, že nechci aby už seriál skončil ale prostě z vody se vařit nedá. Uvidíme tedy jak si tvůrci poradí s dalšími díly. Když opomenu zmiňovanou třetí sérii musím seriál dát po zásluze pět hvězdiček. Seriál si to určitě zaslouží.

Potomci lidí (2006)

Tenhle film má bezpochyby velmi zajímavý příběh, který výborně doplňují herci jako Clive Owen či Micheal Caine. Musím se ale přiznat, že první polovina filmu v níž je nám převážně servírována atmosféra roku 2027 mě pěkně nudil. Rabování, rozpadlé domy, bombové útoky. Po hodině sledování mě to zkrátka přestalo bavit. Vše až zachraňuje druhá polovina, kdy se Clive dozví o ženě, která jako jediná na světě je těhotná. Film začíná mít konečně spád a postupně graduje až do konce. 4 hvězdičky mu tedy dávám díky pronuděné polovině filmu. A ačkoliv bych se už na film podruhé nepodíval, ještě dlouho mi zůstane v paměti. 75%.

Přátelé (1994) (seriál)

Jednoznačná špička mezi seriály, kterou už zřejmě v mých očích žádný jiný seriál nepřekoná. Pro mě navždy No.1

Skrytá identita (2006)

Nezapomenutelný. Tak by se dal popsat tento film, který mi ještě hodně dlouho zůstane v paměti. Skvělý Leonardo DiCaprio, překvapivý Matt Damon a stále ve formě hrající Jack Nicholson to vše pod taktovkou Martina Scorseseho. No to přeci nemohlo dopadnout špatně. A nedopadlo:-) Doporučuju všem. Moc pěknej film.

Milionový závod (2001)

Vtipná ale zbytečně natahovaná komedie, která začíná od poloviny docela dost nudit.