X-Men Origins: Wolverine (2009)

Vynikající cool podívaná, které nic nechybí a kterou si nejvíce vychutnáte na filmovém plátně. Mohlo to být sice lepší ale z kina jsem odcházel naprosto spokojen a 4 hvězdičky mi přijdou málo. Navíc opět skvělý Hugh Jackman, který zamířil do mé TOP5 herců. Jeden z nejtalentovanějších herců Hollywoodu...

Rychlí a zběsilí (2009)

Já prostě nechápu co všichní řeší. Nezlobte se na mě ale od série Rychle a zběsile snad nikdo nemůže čekat nějaké promyšlené drama či film s hlubší myšlenkou. Film se snaží bavit, bavit, bavit. A jde mu to zatraceně dobře. Stará parta je opět zpátky a v plné síle. Vin Diesel není vůbec zasmušilý. Zasmušilý je možná ten koho tento film nebavil. Přiznávám, že honičky v tunelech nejsou nejatraktivnější ale tvůrci se evidentně snaží vymyslet něco nového a krom tohoto nedostatku vše klape jak má. Z plátna je cítit vůně benzínu, krása vrtících se modelek a hlavní parta odvádí skvělou práci. Zkrátka vše jak má být a vše co je pro tuto série typické a zásadní. Kvalitou je pro mě film na stejné úrovni jako původní rychle a zběsile. Vůbec se nedivím kasovnímu úspěchu, který film zaznamenal po celém světe. Pokud vše neberete až příliš vážně a chcete se jít do kina hlavně bavit, jděte právě na tento film. Osobně bych dal spíše 4 hvězdičky (90%) ale když vidím, že většina uživatelů řadí takovýto film k bezduchým pubertálním americkým komediím dávám plné hodnocení.

Nic než pravda (2008)

Inteligentní drama natočené podle skutečné události. Film sedí na velmi kvalitním scénaři a skvělých hercích. Kate Beckinsale zřejmě nadobro opustila role latexových hrdinek a vybírá si opravdu pečlivě filmy v kterých může uplatnit svůj herecký talent. Tahle volba se jí opět vydařila. 90%

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Velice zajímavý a originální pořad na který se opravdu vyplatí podívat. Na TV pořad opravdu vyjímečná záležitost.

Strážci - Watchmen (2009)

Po druhé projekci se musím Snyderovi omluvit a dát plný počet. Vážně jde o velice povedenou komiksovou adaptaci na filmové plátno. 90%

Cesta do fantazie (2001)

Jedním slovem - nádhera. Cesta do fantazie je pro mě ponaučení, že o japonské filmy se budu intenzivnějc zajímat. Ne vše je totiž jako Pokémon :-) 100%

Valkýra (2008)

Film bez jakýkoliv chyb. Mainstreamová režie Bryana Singera, který se snaží evidentně nic nepokazit je doplněna úžasným scénářem. Film má dvě hodiny čistého času a přesto jsem v něm nenašel hluchá místa. I když je jasné jak vše skončí byl jsem v neustálém napětí a při závěrečné scéně jsem opět na chviličku přestal dýchat. Valkýra mě nezklamala a jsem za to rád. Bavila mě, zdravě nervovala, napínala a po odchodu z kina jsem jsem měl ten správný pocit z dobře zfilmovaného díla. Tom Cruise opět fenomenální. Neumím si na jeho místě představit někoho jiného. Nezbývá mi než souhlasit s komentářem Chlupise a Sharkyho. Singerův nejlepší film, co jsem viděl. 95% " We must show. We are not al of us like him "

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Narozdíl od prvního dílu v kterém byly místy poměrné nudné a zdlouhavé pasáže, které film srážely do průměru tak druhý díl je jedná velká akční jízda. Vincent Cassel podal naprosto excelentní výkon a věrohodně zahrál roli největšího gangstera Francie. 95%

Otázky Václava Moravce (2004) (pořad)

Nejlepší publicistický pořad, jaký je možno v současnosti sledovat. Pořad stojí na špičkovém novinářském talentu Václava Moravce.

Milionář z chatrče (2008)

V tomto filmu je naprosto všechno. Láska, emoce, pohoda, drama, skvělý herci, scénář, vynikající soundtrack zkrátka vše, co by měl správný film mít. Skromně vyhlížející Milionář z chatrče, o kterém jsem před pár týdny neměl ani potuchy a od kterého jsem absolutně nic nečekal jsem dostal vrchovatou porci emocí, kterou jsem nenašel ani ve vyhlášených hollywoodských trhácích. Danny Boyle natočil po Sunshine další výborný snímek, který upoutá na dvě hodiny do křesla a budete si jen vychutnávat tu krásu a lidskost na filmovém plátně. Film který si se mnou pohrál jako kočka s myší. Jednou jsem se smál, podruhý dojetím skoro brečel. Pro mě druhý Forrest Gump. A po čase další přírustek do mé oblíbené TOP10. 100%