World Trade Center (2006)

Z takovýho ubohýho kýče nebude mít žádnej filmovej fanda radost.Šutr nešutr.

Obchod na korze (1965)

Jsme hrdý na českoslovenkou kinematografii 60. a 70. let.V období snad nejrecenzovanějším a nejnebezpečnějším vznikly ty nejotevřenější a nejprovokativnější snímky historie filmu českého,ale bezpochyby filmu jako pojmu.Nejsem zastáncem ideologií,politizování české kultury či fanda pověstného Trezoru,který takové skvosty polykal jako Petr Muk prášky na deprese.Jen chci říci,že v 90. roce musely lidé nechápavě kroutit hlavou nad tím,jaké filmové perly vznikaly navzdory komunismu a podobné špíně,když tento Trezor roztáhl nohy.

2001: Vesmírná odysea (1968)

První projekce nezaznamenala sebemenší zájem.Vlastně jsem to ani nedokoukal.Nedávno jsem si po nějaké době shlédl dokument od Jana Harlana o Kubrickovi a konečně jsem si začal doplnovat vzdělání v Kubrickatice...Bezvýznamný komentář o velmi vizionářském a průlomovém díle,které není doceněné stejně jako shlédnutelné a pochopitelné při první projekci.

Dogville: The Pilot (2003)

divím se,že tento mistrovsky pred po nad film že ho nikdo skoro nenzna...skvost,prvotřídní psyché,zbytek je na Vás

Veřejní nepřátelé (2009)

Výborný ,průměrný ,špatný . Tenhle film je Johnny Depp. Ch. Bale , celkem dobrá technická stránka,ale shit screenplay bez emocí a děje vůbec...a ta stopáž 😂!!!Je spousty gangsterek,co jsou výborný! Tenhle paskvil je průměrný až špatný!

RYTMUS sídliskový sen (2015) odpad!

Sterilní nuda o nudným hiphopíkovy,která po 20ti minutách sledování zaslouženě vydobyla status odpadu.Přesto si tvůrci a Patrik Břízka nahrabou slušnej ranec.Třes se Trošku...

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Snižuji hodnocení,jelikož jsou vážně mnohem lepší a tvrdší gangsterky.Přesto film baví.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Film ,který jistě naplno dýchá právě v kině,ačkoliv je to pouze názor.Neměl jsem tu čest zajít si na Huga na plátně.Bohužel domácí projekce nijak nenadchla.Výprava teda skvělá,ale jak mistra miluji,tak mě tímto dílem neoslovil.Ale na třetí stranu 3D mince ,zasloužené oskary.

Millerova křižovatka (1990)

Vážně neotřelý gangsterský (noir) počin,který ve mně vždy po shlédnutí (ba i při) spouští a vzbuzuje potřebu zahájit průřez coenovskou filmografií...... jak už zde někdo podotkl,scéna,kdy Leo utíká ze své vily před vrahy a následně se mu dostává THOMPSON do rukou,nemá v gangsterském subžánru obdoby.Srdeční záležitost!!!

Potíže s Arizonou (1987)

Jediný film,kde hraje Nicholas Cage a neleze mi na nervy.Opravdu mě irituje jeho způsob ,,hraní", jeho charisma atd.Proč ne,každý máme svoji černou ovci v žebříčku oblíbenosti.Holly Hunter je skutečně přenádherná a ruku v ruce s neodmyslitelnou dávkou coenovské poetiky kupodivu sedí ke Cageově postavě...Spíše tedy on k ní,ale to je věc názoru.Připravte se na hřejivý,skutečně vtipný trip do coenovského svérázného smyslu pro humor.