Poslední skaut (1991)

Mistrovské dílo!Postava Bruce Willise je skvostná.V životě bych nevěřil,že arogance v jeho podání má až takové kouzlo!Film žije,dýchá a hýbe se zběsilým tempem.Nic víc není třeba dodávat.Pro mne první ukázka preciznosti v podání mistra Tonyho Scotta,který nešetří kulkami,mrtvolami a především kultovními hláškami a chlapáckým humorem!!!!!Hlavně tvůrci nešetří ty naše zcvkrklý kulky a to přesně děla ze skauta skutečně toho pravého...toho Posledního Skauta!!!!R.I.P. Mr.Scott!!!!Rigor Mortis!

Černá kniha (2006)

Tak tento snímek jsem dlouho obcházel,samozřejmě bezdůvodně.O to větší bylo překvapení z kvalit tohoto díla,které nemá ve filmografii Paula Verhoevena obdoby.Téma bezpochyb zajímavé,navíc ze země,o níž se z válečných let mnoho nenatočilo.Hlavní hrdinka,sympatická mladá dívka s odvahou sta nejmužnějších vojáků rozehrává na plátně doslova hru na schovávanou a z protivníka dělá součást hry na slepou bábu.Stává se z ní člověk mnoha tváří,nesoucí v sobě jediné poselství!!!Pomoci,přinejmenším,narušit bezproblémový chod nacistické mašinérie v Holandsku i za cenu ztráty vlastní cti.Ženoucí vzpomínkou na masakr celé své rodiny,se dívka ocitá v Holandské skupině odbojářů a záhy končí v náruči poměrně rozporuplně působícího vysokého důstojníka SS(Sebastian Koch,mimochodem snad nejlepší současný herec Německa).I když dobrovolně,přesto proti své vůli,samozřejmě v zájmu místního odboje.Tento vztah rozjíždí neskutečnou šokující škálu masakrů,ponížení,falešných obvinění i ztráty blízkého člověka,dokonce jedno z nejabsurdnějších vzplanutí lásky ve filmu vůbec!!!Nečekané,impulsivně natočené zvraty divákovi přesvědčivě mapují chaos,nebezpečí a absurditu této prokleté genocidy,kde stačí velmi málo a z hrdiny je ponižovaný zločinec a z největší svině hrdina nominovaný na Nobelovu cenu za mír!!!Precizní film z doby,kdy se nedalo nikomu a ničemu věřit.Silné téma,krásné zpracování rovná se nezapomenutelný filmový zážitek!!!

Zmizení (2013)

Po druhém shlédnutí dávám plné hodnocení hned z několika důvodů.Film je precizně natočený,mrazivý a až děsivě aktuální.Výborné rozpracování psychologie postav a jejich psychických pohnutek.Atmosféra by se dala doslova krájet a ani dlouhá stopáž neubírá na zážitku z tohoto díla,připomínající precizní Gone Baby Gone s kapkou Fincherovské temnoty!!!Tak to vidím já!

12 let v řetězech (2013)

Velké zklamání!Film nemá hloubku,ani nešokuje,defacto ani nepodává divákovi nové informace(mne tedy určitě ne,jelikož se celkem podrobně zajímám o americké dějiny).Nesděluje vlastně vůbec nic!!!Oskary slepě udělené,výkony herců jsou plytké.Prostě nic víc.Kniha jistě bude zajímavější.Jsem si plně vědom,že tyto události v tehdejší Americe nepochybně poznamenaly celé následující generace černošské komunity a s důsledky se potýkáme dodnes v nemalé míře!Ale to není doménou tohoto díla.Škoda!

Eminem - Without Me (2002) (hudební videoklip)

Ale jo,tohle je místy vtipné a trefné.

Eminem: Lose Yourself (2002) (hudební videoklip)

Ježííííšmarjá!!!Holt tomu nerozumím a hudbě jako spektru zřejmě vůbec ne.Ale nenechám si ujít příležitost ohodnotit tohohle hezouna,který se nazývá umělec.

Ať žije republika (1965)

Další z geniálních (na tu dobu zcela určitě) snímků z dílny ,,králů" Trezorových filmů v tehdejším Československu.

Někdo to rád horké (1959)

Nestárnoucí pecka,která se snad musí líbit každému milovníkovi filmu.Není co dodat k výkonům herců,oplácané Marylin Monroe.Jako bonus (pro mne tedy určitě) se děj odehrává částečně v gangsterském Chicagu koncem 20.tých let.Parádní dvojsmyslné dialogy,spousta jazzu a ztřeštěná převlíkárna v jedné z nejlepších komedií všech dob.Vrchol tvorby Billyho Wildera.

Mrňousci (2006) (seriál)

Po období Teletubbies,Digimonů a podobných vymývaček dětských mozečků konečně přistála na obrazovce zajímava roztomilá záležitost v podobě tohoto francouzského světa hmyzu...Sám jsem z toho nadšen a dokonce jsem se chvílemi smál,až jsem se za břicho popadal!A střízliv!!!Nádhera.