• Krátkometrážní

Toreador a dáma (1951)

...za restaurovanou režisérskou verzi (124 min.)

Management (2008)

Vezměte to nejhorší z tzv. amerického nezávislého filmu, smíchejte to dohromady a dostanete Management. Český chcípácký film v líbivých amerických kulisách.

A Talk with Hitchcock (1964)

Hitchcocka bych vydržel poslouchat hodiny. Co mě ale hodně štvalo, byly moderátorovy pitomé otázky ("čím byste byl, kdybyste nebyl režisérem" apod.) a hlavně jeho neustálé pitvoření (Marek Eben hadra).

Stará panna (1939)

Snad ještě větší doják než Hořké vítězství. Mateřské melodrama jak má být. A Bette Davis opět skvělá - její postava projde na ploše 95 minut několika proměnami, ale ona zvládá bez problémů všechny polohy. Jen škoda, že jde až příliš cítit, že se jedná o adaptaci divadelní hry (která je pro změnu adaptací románu). 3 1/2

Born to Be Bad (1950)

Když to srovnám s jinými noiry (a i ostatními filmy) Nicholase Raye, nemůžu jít s hodnocením výš. Naprosto o ničem příběh, nevyužitý Ryan, Ray se režijně drží při zemi, a tak jedinou "zajímavostí" je proti typu obsazená Joan Fontaine.

The Secret Fury (1950)

*SPOILER* Přesně tak...celou dobu čekáte, že závěrečná pointa odhalí, že za vším stojí Ryan...a ono ne. Což je svým způsobem zklamání. *SPOILER* Jinak Colbertové jde žena-oběť výborně (patří jí nejlepší scéna ve filmu - flashback, kdy se snaží vzpomenout, co se stalo oné osudné noci), škoda, že v noirech nehrála častěji. 3 1/2 http://filmnoirblog.blogspot.com/2009/10/secret-fury-1950.html

Sázka (1951)

Jeden z prvních indických "noirů". Na to, že se jedná o Duttův režijní debut, je film na velmi slušné řemeslné úrovni. Ale jinak mu chybí pořádná atmosféra (žádnou "existenciální tíseň" nečekejte), přesvědčivější herecké výkony a ten konec ve stylu deus ex machina je opravdu úsměvný.

Neutuchající žízeň (1957)

Dlouho jsem měl nutkání dát pět hvězd, ale ta společenskokritická rovina v druhé půlce byla i na mě až příliš. I přesto vynikající film - skvěle natočený (hlavně úžasná kamera) a pro Dutta očividně hodně osobní. A vůbec se nedivím, že se z Waheedy Rehman stala v dalších letech herecká hvězda první velikosti.

Milostný románek (1939)

Mám rád i Affair to Remember, ale tohle je ještě o třídu lepší. Hlavně první půlka s plavbou přes Atlantik stojí za to. Věřím, že kdyby se McCareymu (nebo spíš scenáristům) podařilo udržet laťku tak vysoko i v druhé třičvrtěhodině, šel by film do mojí topky.