• Krátkometrážní

KOndoMEDIE (2001)

Tahle taškařice mě nijak neuchvátila. Jako satira to moc nefunguje, jako komedie taky ne. Většina filmu je jako hlavní hrdina- nevýrazná a nudná.

Jump street 21 (2012)

Ušlo to. Žádný zázrak to rozhodně nebyl, těm dvěma by ty středoškoláky nezbaštil ani slepý, vtipy většinou na hranici trapnosti (anebo za ní), ale několikrát se u toho zasmát dalo. 60%

Cesta (2009)

107 minut dlouhá deprese. Vizuálně působivý, syrový film s padnoucí hudbou, který nutí člověka přemýšlet, jak by se v podobné situaci zachoval.. Jen to pomalé tempo výsledný dojem trochu kazí.

Na hraně lásky (2008)

To byl takhle básník Dylan, co měl ženu Caitlin, kamarádku Veru a obě ho hrozně milovaly. Těžko říct, co na něm viděly, ten chlap byl na zabití. No a měli ve vztazích nehorázný bordel. Dylan a Caitlin zahýbali jeden druhému jak o život, Vera zahýbala manželovi s Dylanem a do toho se ozýval dětský pláč. Veřin manžel William tam byl stejně jenom do počtu. Přitom byl jediný, kdo se mi z té čtveřice úplně nezprotivil. Nuda, roztahaná skoro na dvě hodiny, nesympatické postavy, co ve většině případů ani nevědí, co chtějí, a ta "romantika" a "poezie" tomu dodaly korunu. Tenhle film je za trest.

Nell (1994)

Nell je dospělá žena, která žila izolovaná od okolního světa a mluví zkomolenou angličtinou. Zprvu výborný film o "vlčím dítěti" se časem přiklonil k nerealistickému optimismu a přeslazený happy end tomu nasadil korunu. Což je vážně škoda, protože Jodie hrála jak o život. Příště by to chtělo si rozmyslet, jestli točíte drama nebo pohádku.

Good bye, Lenin! (2003)

Komedie se tomu říkat nedá, i když jde o docela úsměvný film. A bavila jsem se dobře. Alex byl v budování své mystifikace opravdu důkladný, ať už šlo o hledání obalů od potravin až po televizní zpravodajství.I když konec to trošku pokazil - pohádce o lidech hrnoucích se do NDR za lepším životem by těžko někdo věřil.

Ludvík Bavorský (1973)

Ať už kostýmy, výprava, herecké výkony nebo hudba- všechno je perfektní. Film vypráví o životě Ludvíka Bavorského, jeho lásce k umění a hudbě a nechuti zabývat se politikou, která se mu nakonec stala osudnou. Je docela poutavý, až na rozpačitou první půlhodinu, takže se mu dají odpustit drobné nedostatky. Například vztah Ludvíka k Sofii by měl dostat víc prostoru. Bohužel přehnaná délka dost sráží výsledný dojem z filmu. Nic by se nestalo, i kdyby byl o hodinu kratší. 60%

Bratři (2009)

Nemůžu si stěžovat na herecké výkony, byly decentní. Ale Tobey Maguire by zasloužil Oscara. Nikdy bych neřekla, že s tou vizáží kluka od vedle dokáže být takhle děsivý. Škoda jen, že film samotný je slabší průměrné drama.

Sukničkář (1987)

Film, kde Robert Downey žvanil. Až příliš. Jak se mu podařilo na ty hlody balit holky, nepochopím. Do toho Molly hrála protivnou Randy, která se snaží sehnat peníze. Romantika nulová, i když se vám film snaží namluvit něco jiného. Stejně 5 minut po shlédnutí na film zapomenete

Jako hvězdy na Zemi (2007)

Ishaan je malý kluk s velkou fantazií... a dyslexií. Ve svém okolí naráží na nepochopení, dokud je neobjeví skvělý pokrokový učitel. Chápu poselství, ale nedojímá mě to. Velký klad filmu je hravé vykreslení způsobu, jakým Ishaan vnímá svět a jeho obavy ze školy a učiva. Ale příběh vyprávěný pomocí nerealistických, absurdně zaujatých postav nefunguje. Všichni Ishaanovi učitelé jsou vykreslení jako neschopní idioti, kteří ho okamžitě trestají a shazují, Ishaanův otec je zaslepený a nepřipouští si své chyby, maminka se snaží pomoct, ale nic nechápe. Oproti tomu náš skvělý učitel zahájí vyučování muzikálovým číslem, má pochopení pro všechno a pro všechny, samozřejmě dělá velké pokroky a převrátí celou školu vzhůru nohama. Ale trvá víc než hodinu, než se tenhle učitel objeví a posune děj dopředu. Celý film se snaží ždímat z publika emoce, jak jen to jde.A to vše natažené na 160 minut. Na víc jak dvě hvězdy to nemá.